Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pasakė, už kiek pardavė butų ūkį

Sausio 17-ąją, ketvirtadienį, Tauragės savivaldybės administracija pasirašė bendrovės Tauragės butų ūkis pirkimo-pardavimo sutartį. Penktadienį savivaldybės atstovai dar abejojo, ar gali visuomenei atskleisti sandorio vertę – esą neaišku, ar tai daryti leis Turto bankas ir savivaldybės administracijos direktorius. Vis dėlto penktadienio vakarą išplatintas pranešimas spaudai – butų ūkis parduotas už 1,2 mln. Eur.

Penktadienio rytą nesakė

Kaip ir planavo, ketvirtadienį Tauragės rajono savivaldybės administracija su lapkričio 29-ąją aukcione laimėjusia įmone „Šilutės būstas“ pasirašė bendrovės Tauragės butų ūkis pirkimo-pardavimo sutartį. Penktadienio rytą Tauragės butų ūkio aukciono komisijos pirmininkas Vytautas Navickas tikino nežinantis, ar gali viešinti sandorio vertę. Mat sutartį su pirkėju pasirašė savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis, o penktadienį jis turėjo laisvadienį – tėvadienį. Todėl be jo atsakyti į redakcijos klausimus V.Navickas negalėjo.

Savivaldybės Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėja Genovaitė Pukelytė penktadienį „Tauragės kurjerį“ patikino suprantanti, kad visuomenei žinoti savivaldybės kontroliuojamos bendrovės pardavimo vertę yra svarbu. Ar galima kainą skelbti, ji pažadėjo išsiaiškinti su Turto banku.

– Kol nebus pinigai pervesti, tol skelbti mes negalim. Sutartyje yra sąlyga – pirkėjas turi pervesti pinigus, tada laikoma, kad sandoris įvyko, ir mes galime vykdyti perdavimo procedūras, – sakė G.Pukelytė.

G.Pukelytės teigimu, savivaldybė būtų už tai, kad bendrovės pardavimo kainą reikia paskelbti, tačiau baiminamasi, kad nebūtų pažeistos naujųjų Tauragės butų ūkio savininkų teisės.

Atskleisti kainą teisę suteikė savivaldybei

Bendrovės įsigijimo kainos įmonių grupės „Mano būstas“ atstovas Marius Stankus penktadienį neatskleidė, tačiau patikino, kad pirkėjas suteiks teisę tą padaryti pardavėjui – savivaldybei.

Kiek vėliau M.Stankus redakcijai atsiuntė tokią informaciją:

„Pateikiame trumpą informaciją Tauragės krašto žmonėms, kad visiškai netrukus Tauragės butų ūkio klientai sulauks ženkliai daugiau dėmesio iš savo namo administratoriaus, o visais namo priežiūros klausimais rūpinsis asmeniniai klientų vadybininkai. Jie spręs visus su būsto priežiūra susijusius klausimus, bendraus su gyventojais, organizuos susirinkimus, teiks išsamias ataskaitas, kaip ir kur naudojamos iš gyventojų surenkamos lėšos namų priežiūrai. Mes nuolat palaikysime ryšį su gyventojais, konsultuosime juos, teiksime naudingus patarimus, padėsime spręsti namo priežiūros problemas, aiškinsime reikiamų atlikti darbų naudą, įdiegsime mūsų įmonių grupėje naudojamus standartus – visą parą veikiančius avarinę tarnybą ir klientų aptarnavimo centrą, darbams bus suteikiamos garantijos, išsami informacija apie planuojamus ir atliktus darbus, veiks interneto savitarnos svetainė bei išmanioji „Ebūstas“ programėlė, bus suteikta galimybė už atliktus darbus atsiskaityti išsimokėtinai. Mūsų raktas į sėkmę – tai bendravimas su gyventojais ir profesionali techninė namo priežiūra. Tik abipusis bendradarbiavimas tarp administratoriaus ir butų savininkų duoda puikių rezultatų, nes su gyventojais kalbėtis būtina, reikia jausti, kuo gyvena žmonės, ir jiems padėti“.

Su naujaisiais savininkais nekalbėjo

Tauragės butų ūkio vadovas Egidijus Vaitiekus patikino, kad jokių esminių pasikeitimų bendrovėje po aukciono neįvyko. Į įmonę naujieji bendrovės savininkai atvykę nebuvo ir su direktoriumi nekalbėjo.

– Esu bendravęs tik su „Tauragės būsto“ direktoriumi Mariumi Stankumi dėl šios bendrovės perimtų eksploatuoti namų, tačiau tai buvo kiti, ne butų ūkio įsigijimo, klausimai, – sakė E.Vaitiekus.

Tauragės butų ūkyje šiuo metu dirba 49 darbuotojai. Vidutinis atlyginimas – 616 Eur iki mokesčių. Įmonė šiuo metus eksploatuoja 173 Tauragės daugiabučius.

Pinigų dar nepervedė

Vis dėlto penktadienio vakarą savivaldybė atskleidė, už kiek „Šilutės būstui“ pardavė Tauragės butų ūkį. Kaip informuoja savivaldybės atstovė spaudai Rasa Liorančienė, turto vertintojai įmonės akcijas buvo įvertinę 424 000 Eur. Aukciono dokumentų rinkinį nusipirko ir juo domėjosi keturios įmonės. Aukcione dalyvavo du pirkėjai, laimėtoja – bendrovė „Šilutės būstas“ pasiūlė aukščiausią kainą – 1 215 169 Eur. Skelbiama, kad įmonės akcijų pirkimo-pardavimo sutartis įsigalios sumokėjus visą numatytą sumą ir pasirašius priėmimo-perdavimo aktą.

Kam savivaldybė skirs už butų ūkį gautus pinigus, neskelbiama. Tai nuspręsti turės savivaldybės taryba. Šių metų biudžete 1 mln. Eur numatytas baseino statyboms. Todėl greičiausiai už butų ūkį gauti pinigai bus skirti šiam projektui.

Ramunė RAMANAUSKIENĖ

Rekomenduojami video