Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pasakė griežtai: vienam butui tik vienas automobilis

Kaimynams sugyventi neretai būna sunku, kartais pasitaiko ir nekalbadienių. Tačiau iš pažiūros Gedimino gatvėje esančio devynaukščio namo gyventojai susipriešino: į talką negalintys ateiti gyventojai turi mokėti baudas, automobilių skaičius vienam butui irgi apribotas. Ar tai teisėta, klausia „Tauragės kurjerio“ skaitytoja.

Piktinosi namo pirmininko savivale

Su „Tauragės kurjeriu“ susisiekusi Gedimino gatvės 29A devynaukščio namo gyventoja (vardas redakcijai žinomas, – red. past.) tikino, kad namo pirmininkas sunkiai sukalbamas ir apskritai daro galimai neteisėtus dalykus. Moters aiškinimu, suorganizuota bendra namo gyventojų talka. Tačiau negalintys joje dalyvauti turėsią mokėti 3 eurų baudą.

– Vyksta visiška savivalė. Kai norėjom interneto, namo pirmininkas neleido darbininkų ant stogo. Sako, negadinsit. Atėjęs pas mane į darbą pareiškė, kad negalime laikyti namo aikštelėje dviejų mašinų, nes nutarta, jog statyti galima tik po vieną mašiną nuo buto. Bet dirbu ir aš, ir mano draugas ir su viena mašina mes niekaip neišsiverstume. Žiemą, kai visi daugiabučiai valė sniegą nuo kiemo, jis „Dunokų“ nekvietė, nesirūpino ir liko nevalyta. Name daug pensininkų, jie neturi mašinų ir jiems viskas gerai, – kalbėjo moteris.

Devynaukščio gyventoja skundėsi ir renkamais mokesčiais, kurie jai pasirodė neaiškūs, gal net nelegalūs. Esą už liftą namo pirmininkas pareikalavo sumokėti 5 eurus. Būtent tokia suma nurodyta kiekvienam gyventojui išdalintoje sąskaitoje. Taip pat pareikalavo po 3 eurus sumokėti tuos, kurie nedalyvausią bendroje talkoje.

– Aš dirbu šeštadienį. Kaip man toje talkoje dalyvauti? Gal dar pasakys, ką man į šaldytuvą įsidėti? – lyg juokais, lyg rimtai klausė „Tauragės kurjerio“ skaitytoja.

Viską nusprendė namo gyventojai

Žurnalistė, užsukusi į minėtą devynaukštį, rado pirmo aukšto laiptinėje pakabintą skelbimą, informuojantį apie būsimą talką. Ten labai aiškiai buvo išdėstyta, kad nedalyvavę turės sumokėti trijų eurų mokestį. Buvo nurodytas ir daugiabučio namo bendrijos pirmininko Viktoro Fominicho telefono numeris, tik jo neprireikė. Iš pradžių iš buto išėjo lazdele pasiremdama pensininkė, kuri paaiškino nedalyvausianti talkoje, nes serga. Akivaizdu, kad pasiremiant lazda būtų sudėtinga imtis šlavimo. Netrukus pro laukujes duris įlėkė ir kita moteris. Ši pakvietė pas namo bendrijos pirmininką užsukti kartu, mat ji kaip tik ketinanti kalbėtis dėl dalyvavimo talkoje.

Pirmininkas Viktoras Fominichas, sutikęs kalbėti su žurnaliste, paaiškino, jog nedalyvavimas talkoje dėl darbo yra pateisinama priežastis ir tokiems gyventojams mokestis nebūsiąs skaičiuojamas. Tas pats galioja ir sergantiems.

– Jūs nejuokaukit, žinau tą močiutę iš pirmo aukšto. Tikrai mes jos į talką nevarysim. Tik žinot, metai iš metų organizuojam talką du kartus per metus – pavasarį ir rudenį. Matau visada tuos pačius žmones, o kiti net per langus žiūri ir neišeina padėti. Tai ar mes tokiems esam vergai, kad kiemą vieni patys turim tvarkyti? Gerai, galim samdyti įmonę, kad mums teritoriją tvarkytų, bet tada teks susimokėti, – kalbėjo V.Fominichas.

Vyras tvirtino, kad vyksta namo susirinkimai ir juose priimami sprendimai. O trijų eurų mokestis iš nedalyvavusių talkoje bus skaičiuojamas legaliai, įtrauktas į kas mėnesį visiems gyventojams siunčiamas sąskaitas.

Paklaustas apie automobilių skaičiaus apribojimą pašnekovas tikino, jog aikštelė per maža, kad visi joje tilptų. Sprendimas taipogi esąs priimtas susirinkus namo gyventojams.

– Ar matėt, kokio dydžio yra mūsų aikštelė? Mašinų vienas gali turėti vieną, o kitas keturias. Nutarėm aikštelėje laikyti tik po vieną mašiną nuo buto. Kas turi daugiau, kitas mašinas stato kitur. Daugelis gyventojų tai suprato ir taip daro, – paprastai situaciją nupasakojo namo bendrijos pirmininkas.

Apie automobilių skaičiaus ribojimo teisėtumą pasiteiravome ir Tauragės miesto seniūno Virginijaus Žiliaus. Jis, išgirdęs namo gyventojų sprendimą, svarstė, kad tai visai teisinga.

– Tai vienas statys du automobilius, o kitas ir vienam neras vietos? Jei namo gyventojai patys stengiasi tartis ir tvarkytis, tai viskas gerai. Mes į tai nesikišam, – nedaugžodžiavo V.Žilius.

 

Morta MIKUTYTĖ

Rekomenduojami video