Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Parduoti turto nesiseka: Skaudvilės seniūnijoje pastatai trūnija

Tauragės rajono savivaldybei nesiseka pardavinėti turto. Prieš keletą dienų surengtame aukcione buvusi Skaudvilės ambulatorija ir vėl nesulaukė susidomėjimo. Netrukus parduoti pastatą bus bandoma dar kartą. Privatizuoti savivaldybė dar kartą bandys ir buvusią Adakavo mokyklą.

Tauragės rajono savivaldybė skelbia vieną aukcioną po kito. Įdomiai susiklostė situacija su Tauragės butų ūkiu, kurio pirkėjai galiausiai atsisakė pirkti bendrovės akcijas. „Dunokų“ apskritai niekas nenori (arba laukia gerokai mažesnės kainos). Panašiai klostosi ir su nekilnojamuoju savivaldybės turtu.

Skaudvilės ambulatoriją parduoti savivaldybė bando jau nuo 2015 metų. Pastaruoju metu šio pastato pradinė kaina siekia 20 tūkst. eurų. Buvusios Adakavo mokyklos aukcionas suplanuotas spalio 10–14 dienomis.

Skaudvilės seniūnas Virginijus Būdvytis, kuriam ir tenka atsakomybė prižiūrėti jau seniai apleistus pastatus ir jų teritorijas, tikino, kad džiaugtųsi, jei kas nors juose įsikurtų. Tačiau didelių vilčių nededa, mat pastatai dideli, tad tiks ne kiekvienam.

– Buvusią Adakavo mokyklą būtų buvę realu perduoti pensionatui. Bet pagal dabartinius nutarimus jiems ten per arti. Ministerija išaiškino, kad norint decentralizuoti įstaigą reikia pastatų Tauragėje. Yra kitų šalies seniūnijų pavyzdžių, kai tokiuose pastatuose žvėrelių fermas įkuria, – kalbėjo seniūnas.

V.Būdvytis stebėjosi, kad visai kitokia situacija buvusi su Skaudvilės ambulatorija. Ji jau seniausiai nenaudojama, tačiau valdžios atstovai kadaise nesutikę pastato parduoti. Gal tada ir norinčiųjų pirkti būtų atsiradę. Dabar gi pastatas jau kone du dešimtmečius nešildomas ir, pasak seniūno, supuvusiais langais. Kažin ar kam nors apskritai dar tinkamas.

Skaudvilės ambulatorija visai sukiužusi

– Tie pastatai dideli. Adakavo mokykla apie 1500 kv. m, o Skaudvilės ambulatorija gal kokių 900 kv. m. Būtų gerai, jei kas nupirktų, neliktų vaiduoklių. Apskritai liūdna, kad mokyklos Adakave neliko. Ji buvo įsteigta prieš kone 120 metų, o dabar nebereikia. Į Skaudvilę dar atsikelia gyventi, gimnazija ir darželis yra. O Adakave nieko, ir aplinką dar tvarkyti turime – gi vietoj stadiono kiaulių gardo nedarysi, – svarstė V.Būdvytis.

Buvusios Adakavo mokyklos teritorija seniūnija rūpinasi, o remontuotą pastatą saugo apsaugos firma, pasitelkdama vaizdo stebėjimo kameras. O štai Skaudvilės ambulatorija trūnija. Tik kitame pastato korpuse įrengti medikų butai puikiai prižiūrimi pačių savininkų.

 

Morta MIKUTYTĖ

Rekomenduojami video