Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Parduotas butų ūkis žmones gąsdina antstoliais

Keleto Tauragės daugiabučių gyventojai pateko į nepavydėtiną situaciją – gruodžio 10-ąją, jau įvykus Tauragės butų ūkio pardavimo aukcionui, žmonės gavo iš šios bendrovės grasinančius laiškus. Juose teigiama, kad šių namų gyventojai butų ūkiui skolingi už keletą šių metų mėnesių, nors žmonės įsitikinę – jie nieko niekam neskolingi, mat jų namus jau senokai administruoja „Tauragės būstas“. Tačiau vis dar savivaldybei priklausančios bendrovės direktorius Egidijus Vaitiekus nesismulkina – jei skolų žmonės nesumokės, bus kreiptasi į teismą ir antstolius. 

Perspėjo: „Įsiskolinimas dar labiau padidės“

Tauragės butų ūkio direktoriaus Egidijaus Vaitiekaus pasirašytus laiškus su raginimu sumokėti nuo 60 iki 80 eurų butui Žemaitės g. 3 namo gyventojai vadina „kalėdine dovanėle“. Šiuo laiškuose nurodoma, kad jei iki gruodžio 21-osios nurodytos skolos butų savininkai nesumokės, Tauragės butų ūkis kreipsis į teismą, „todėl įsiskolinimas dar labiau padidės dėl patiriamų bylinėjimosi išlaidų, žyminio mokesčio, palūkanų, antstoliui paduoto teismo sprendimo vykdymo išlaidų“.

– Tokį raginimą kuo skubiau sumokėti skolą, kai aš niekam neskolingas, galiu laikyti tik grasinimu. Apie kokį teismo sprendimą kalba Egidijus Vaitiekus, juk jo dar nėra? Čia aiškus gąsdinimas teismais ir antstoliais, kad žmonės tik perskaitę šiuos žodžius išsigąstų, nesiginčytų ir skubėtų sumokėti, – „Tauragės kurjeriui“ kalbėjo Žemaitės g. 3 namo gyventojas.

Vyras patikino, kad namas, kuriame jis turi butą, jau nuo liepos mėnesio administruojamas „Tauragės būsto“ ir mokesčius už administravimą jis ir kiti kaimynai mokėjo jau naujajam administratoriui. O Tauragės butų ūkis štai dabar sugalvojęs išsireikalauti mokesčius sau, esą už liepą ir rugpjūtį.

Šio namo gyventojai klausia – kaip jiems elgtis: sumokėti butų ūkiui, nors už tą patį jau mokėjo „Tauragės būstui“, ar nemokėti, bet laukti nemalonių žinių iš antstolių?

Administracijos direktorius nerašė įsakymo

Žemaitės g. 3 namą administruojančios „Tauragės būsto“ bendrovės vadovas Marius Stankus patikino, kad į panašią situaciją pateko ne tik šis namas, bet ir dar keletas Tauragės daugiabučių. Įmonės vadovas įsitikinęs, kad žmones į nepavydėtiną situaciją įsmukdė Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Modesto Petraičio veiksmai.

„Tauragės būsto“ direktorius Marius Stankus: „Iš esmės čia yra administracijos direktoriaus problema“

– Šio namo jungtinės veiklos sutartis sukurta birželio pabaigoje, pasirašyta sutartis su „Tauragės būstu“. Pagal teisės aktus paskirto administratoriaus administravimas baigiasi, kai įkuriama jungtinė veikla. Informaciją savivaldybė ir butų ūkis yra gavę liepos 4 dieną. Prašoma nebeskaičiuoti šiam namui mokesčių nuo liepos 1 dienos, o visą dokumentaciją perduoti iki liepos 31 dienos. Toliau situacija buvo tokia – savivaldybės administracijos direktorius nerašo įsakymo, kad šis namas būtų išbrauktas iš butų ūkio administruojamų namų sąrašo, motyvuodamas, kad šiame name yra vienas socialinis būstas ir savivaldybė neva nebuvo pakviesta į gyventojų susirinkimą. Guma užsitempė, butų ūkis ir toliau išrašinėjo žmonėms sąskaitas, kadangi administracijos direktoriaus įsakymo nėra, o mes pagal sutartį irgi teikėm sąskaitas. Žmonės mokėjo mums, naujam administratoriui. Iš esmės čia yra administracijos direktoriaus problema dėl įsakymo nerašymo, jis jį parašė tik spalio 18 dieną, – situaciją paaiškino M.Stankus.

M.Stankaus teigimu, prieš keletą dienų dėl šios situacijos su savivaldybės administracijos direktoriumi buvo susitikęs „Tauragės būsto“ atstovas. Esą M.Petraitis nustebo išgirdęs „apie šitą reikalą“ ir patikinęs, kad pirmą kartą apie tai girdi. Pasak M.Stankaus, savivaldybės administracijos vadovas pažadėjo „kažką daryti“.

– Tačiau atsakymo iš jo kol kas neturime, – sakė M.Stankus.

Pirkimo-pardavimo sutartis dar nepasirašyta

Situacija išties kuriozinė – Tauragės butų ūkį aukcione įsigijo „Šilutės būstas“, tos pačios įmonių grupės, kaip ir „Tauragės būstas“, įmonė. Tikėtina, kad sandoriui įvykus visus Tauragės daugiabučius administruos tas pats „Tauragės būstas“.

M.Stankus sako, kad akcijų pirkimo-pardavimo sutartis su Tauragės rajono savivaldybės administracija dar nepasirašyta ir pinigai už įmonę savivaldybei dar nepervesti. Esą visi pirkimo-pardavimo dokumentai yra perduoti notarui, kuris šiuo metu rengia sandorį. Ši procedūra gali trukti keletą savaičių. Preliminariai sutartis turėtų būti pasirašyta dar šiemet.

Tuomet „Tauragės būstas“, Tauragės butų ūkio pirkėjas „Šilutės būstas“ ar visų įmonių grupės „Mano būstas“ Komunikacijos skyrius Tauragės gyventojams pateiks pirminę informaciją apie daugiabučių administravimo pasikeitimus. Išsamesnė informacija kiek vėliau pasieks kiekvieną įmonės klientą.

Jei nesumokės, kreipsis į teismą

Kol pirkimo-pardavimo sutartis su savivaldybe dar nepasirašyta, Tauragės butų ūkio akcijų valdytoja tebėra Tauragės savivaldybės administracija. Todėl nieko paguodžiančio butų ūkio vadovas E.Vaitiekus šiai bendrovei skolingiems žmonėms pasakyti negali. Jei skolos iki gruodžio 21-osios nebus sumokėtos – įmonė kreipsis į teismą.

Tauragės butų ūkio vadovas Egidijus Vaitiekus: „Patys žmonės sau išsikasė duobę“

– Mes vadovaujamės savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu. Kada jis buvo parašytas, nuo tos dienos mokesčiai ir nebeskaičiuojami. Mes negalim veikti pagal kažkieno susigalvotas jungtinės veiklos sutartis. Žmonės padarė slapčia tuos reikalus. Turėjo būti informuota ir savivaldybė, ir namo administratorius. Mes nelaikom žmonių įsikabinę. Bijau pameluoti, bet jie pateikė kaip faktą, kad įregistravo jungtinę veiklą, tik po mėnesio. Patys žmonės sau išsisakė duobę, viską darydami slapčia, – sakė butų ūkio direktorius.

Pasak E.Vaitiekaus, jei teismas išaiškins kitaip, butų ūkis tiems žmonėms, kurie už paslaugas butų ūkiui sumokėjo jau po jungtinės sutarties sudarymo, pinigus grąžins, o nesumokėjusiųjų mokėti nebereikalaus. E.Vaitiekus patvirtino, kad yra ir daugiau namų, kurių gyventojai pateko į tokią nemalonią padėtį. Kokios bendros skolos iš jų reikalaujama, jis negalėjo įvardyti.

***

„Tauragės kurjeris“ išsiuntė klausimą Tauragės savivaldybės administracijos direktoriui M.Petraičiui, kaip jis pagelbės į aklavietę patekusiems daugiabučių gyventojams. Vakar sulaukėme štai tokio atsakymo: „2018 10 18  dienos įsakymu Nr.5-1319 „Dėl Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2017 m. rugsėjo 20 d. įsakymo Nr.5 1153 „Dėl bendrojo naudojimo objekto administratoriaus pakeitimo“ Žemaitės g. 3 namas išbraukiamas iš UAB Tauragės butų ūkio administruojamų namų sąrašo. Mokesčiai Žemaitės g. 3 namui neskaičiuojami nuo įsakymo įsigaliojimo datos, t. y. 2018 11 01 dienos. Iki įsakymo įsigaliojimo datos, t. y. 2018 11 01, priskaičiuoti mokesčiai mokami UAB „Tauragės butų ūkis“.

Ramunė RAMANAUSKIENĖ

Rekomenduojami video