Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Paramos gavėjams dalijo maistui netinkamus žuvies konservus

Skurstantys, menkas pajamas gaunantys gyventojai, kuriems skiriama parama maisto produktais, skundžiasi – pradėtame dalinti davinyje skumbrės konservai pasirodė esantys netinkami vartoti. Tauragiškė D.L. tikino, kad paragavusi šios žuvies net kelias dienas jautėsi prastai. Atlikus tyrimus paaiškėjo, kad konservai iš tikrųjų maistui netinkami, jų dalinimas sustabdytas.

„Tauragės kurjerio“ žurnalistai sulaukė tauragiškės D.L. (vardas ir pavardė redakcijai žinomi) skambučio. Moteris piktinosi, kad su gauta maisto parama jai teko ir prastos kokybės skumbrės aliejuje konservai. Esą jų užvalgęs prastai pasijuto kaimynas, o vėliau ir ji pati.

– Birželio 18 dieną pradėjo dalinti paramą maisto produktais. Su ja kartu gavome ir skumbrės aliejuje konservų. Jų priklauso kiekvienam žmogui po tris dėžutes. Kaimynas tą pačią dieną vakare atsidarė dėžutę ir valgė. Sakė, kad blogai pasijuto, kad sustojo skrandis, turėjo vaistų gerti. Vakar aš irgi atsidariau vieną dėžutę ir paragavau. Žinokite, dar ir šiandien prastai jaučiuosi, pila prakaitas, nieko valgyti negaliu. Gėriau vaistų virškinimui pagerinti, bet iki šiol dar negera, – kalbėjo D.L.

Tauragiškė aiškino, kad atidarius konservų dėžutę žuvis buvo rožinės spalvos, o aliejus drumzlinas, kone juodas. „Tauragės kurjerio“ žurnalistė įsiprašė pas pašnekovę į svečius, kad įsitikintų, ar konservai iš tiesų tokie prasti. Kieme pasitiko ne tik besikreipusi moteris, bet ir jos kaimynai. Vyriškis siūlėsi ir savo skardines atnešti parodyti, o kita moteris tvirtino, kad net jos katinukas šios žuvies neėdė.

D.L. žurnalistei parodyti konservų dėžutę ištraukė iš šaldytuvo. Apžiūrėjus neatidarytą skardinę matyti, kad tinkamumo vartoti terminas dar nepasibaigęs. Pakuotę pradarius nemalonaus kvapo nebuvo. Tačiau skysčio skardinėje aliejumi taip pat nepavadinsi – jis buvo drumzlėtas ir patamsėjęs.

Kiek vėliau žurnalistė gavo Europos socialinio fondo (ESF) agentūros išplatintą pranešimą apie tai, kad skumbrės konservų dalinimas sustabdytas dar birželio 20 dieną. Konservų pavyzdys išsiųstas į laboratoriją tyrimams.

„Tauragėje apie nekokybiškus žuvies konservus paramos gavėjai informavo dalinimą vykdančius asmenis – savanorius ir seniūnijos darbuotojus. Partneriams nuolatos primename, kad pastebėję galimai nekokybiškus produktus ar išgirdę paramos gavėjų vertinimus, jog produktai yra nekokybiški, informuotų mus ir produktų tiekėją, šią informaciją nedelsiant gavome. Informacija apie galimai nekokybišką žuvį buvo gauta birželio 19 d., o 20 d. konservų skardinės buvo pristatytos į laboratoriją tyrimams, kurių metu bus nustatyta, ar žuvies konservai atitinka kokybės reikalavimus bei techninėje specifikacijoje nurodytus parametrus.

Gavus informaciją apie galimai nekokybiškus žuvies konservus, jų dalinimas buvo sustabdytas, iki bus gautos tyrimo išvados. Gavę jas spręsime, kokių veiksmų imtis.

Kilus įtarimams, kad žuvies konservai netinkamos kokybės, jų vartoti nereikėtų, paramos gavėjams jų vežti grąžinti į pristatymo punktus nereikia. Jei atlikus tyrimą bus patvirtinta, jog jie netinkamos kokybės, dėl patirtų nuostolių bus aiškinamasi su tiekėju, atsižvelgiant į sutartyje numatytas nuostatas“, – „Tauragės kurjeriui“ rašė ESF agentūros atstovė Lina Beišienė, informavusi, kad skundai buvo gauti iš Tauragės ir Kazlų Rūdos paramos gavėjų.

Trečiadienį paaiškėjo, kad įtarimą sukėlusių konservų tyrimai jau atlikti. Gauta išvada, kad dvi konservų partijos netinkamos vartoti ir žuvies konservų dalinimas sustabdytas visoje Lietuvoje. Gyventojų prašoma šių žuvies konservų nevalgyti. Grąžinti jų į dalinimo punktus nereikia. Dėl patirtų nuostolių ir tolimesnių veiksmų bus aiškinamasi su tiekėju – Mažeikių UAB „Grūstė“.

Morta MIKUTYTĖ

Rekomenduojami video