Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Papildomų darželių grupių klausimas kabo ore

Į darželius netelpančių vaikų klausimas, nors ir labai aktualus, savivaldybės administracijoje sprendžiamas sunkiai. Visi galimi problemos sprendimo variantai, iki mokslo metų pabaigos likus visai nedaug, valdininkų koridoriuose vis dar svarstymo stadijoje. Kol valdininkai atsimušinėja nuo tiesioginių ir išsamesnių paaiškinimų ir teigia, kad klausimai svarstomi, tėvai suka galvas ir neturi aiškaus atsakymo, ar galės vaikus leisti į darželį. 

Patvirtintos priešmokyklinukų grupės

Rajono politikai patvirtino kitų mokslo metų rajono priešmokyklinio ugdymo organizavimo modelius, grupių ir darbuotojų etatų sąrašą. Kaip politikus informavo Švietimo skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas, kitais mokslo metais lopšelyje-darželyje „Žvaigždutė“ didėja viena ir susidaro trys priešmokyklinukų grupės, o lopšelyje-darželyje „Kodėlčius“ kitais mokslo metais formuojama viena priešmokyklinukų grupe mažiau – patvirtintos dvi tokios grupės. Tarailių progimnazijoje atsisakyta visą dieną veikiančios priešmokyklinukų grupės – patvirtinta tik ne visos dienos grupė.

Iš viso rajone patvirtintos 27 priešmokyklinės grupės, kuriose vaikai ugdomi ir visą, ir pusę dienos, ir 32 vaikus ugdančių pedagogų etatai.

Kas padaryta?

Savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto narys Arūnas Beišys, svarstant priešmokyklinukų grupių skaičių, savivaldybės administracijos pasiteiravo, kas padaryta, kad nuo rugsėjo 1-osios būtų išspręsta į darželius netelpančių vaikų problema.

– Dveji metai kalbame apie tai. Dabar 94 vaikai netelpa, 246-iais vaikais darželių grupėse yra daugiau. Kas padaryta tuo klausimu? – klausė A.Beišys.

Švietimo skyriaus vedėjas E.Šteimantas atsakė, kad darželio grupė nuo rugsėjo 1-osios bus įsteigta Tarailių progimnazijoje.

– Svarstoma ir dėl dviejų darželio modulių pirkimo ar nuomos. Tariamasi su specialistais. Kitų variantų nėra, – politikui atsakė Švietimo skyriaus vedėjas.

Lauko darželio idėja vis svarstoma

Anksčiau, kalbėdami apie papildomų vietų darželinukams paieškas, valdininkai prakalbo apie galimybę steigti lauko darželį. Jo viziją tarybos nariams pristatė tokiu darželio modeliu besidominti lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ direktorė Laimutė Gudavičienė.

Savivaldybės administracijoje pasiteiravus, kokioje stadijoje dabar ši idėja, savivaldybės atstovės spaudai Rasos Liorančienės atsakymas buvo labai lakoniškas – lauko darželių idėja esanti svarstymų stadijoje. Pasak atstovės spaudai, savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis susitiko su žmonėmis, turinčiais idėją ugdyti vaikus remiantis Valdorfo pedagogika, jau įvykęs pirmasis pokalbis, pasikeista nuomonėmis, apsvarstytos preliminarios abiejų pusių galimybės ir poreikiai. Susitarta, kad šiuo klausimu diskusijos bus pratęstos. Tiesa, kada tai vyks, su kuo bendravo administracijos direktorius, neatskleidžiama.

Genialumas – paprastume

„Ąžuoliuko“ direktorė L.Gudavičienė „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad su savivaldybės administracija vyksta aktyvi diskusija steigti ne lauko, o Valdorfo pedagogikos pagrindais pagrįstą grupę. Pasak direktorės, su savivaldybės administracija diskutuojama tokią grupę pabandyti atidaryti Tauruose.

– Kol kas svarstomi tik techniniai dalykai, kiek reikėtų investuoti ir panašiai, – sakė direktorė.

Valdorfo pedagogikoje, kuri pasirinkta naujai darželio grupei kurti, pasak L.Gudavičienės, irgi daug  dėmesio skiriama buvimui lauke. Kertiniai pedagogikos dalykai – vaiko ugdymas per laisvą žaidimą, ugdymas pedagogo pavyzdžiu ir mažai vietos technologijoms.

– Iki septynerių metų vaikams net nerekomenduojamos technologijos, – akcentavo direktorė. – Visas pedagogikos genialumas yra paprastume – leisti vaikams iki septynerių metų augti laisvai, be tiesioginio mokymo. Tai nereiškia, kad vaikas nėra ugdomas. Jam tiesiog nekemšamos akademinės žinios. Vaikai ugdosi per savo patirtį. Bandysime pasiūlyti tauragiškiams.

Pasak L.Gudavičienės, kol kas svarstoma tokią grupę steigti prie „Ąžuoliuko“ darželio. Kaip bus ateityje, direktorė sako nežinanti.

Norinčiųjų steigti privačius darželius neatsiranda

Dar 2017 m. birželį savivaldybės taryba patvirtino Tauragės rajono savivaldybės mėnesinio mokesčio kompensavimo už ikimokyklinio amžiaus vaikų priežiūrą ir ugdymą nevalstybinėse švietimo įstaigose tvarkos aprašą, kuriame numatyta skatinti privačią iniciatyvą ir mokėti po 100 eurų kas mėnesį už vaiką tiems, kas ryžtųsi imtis privačių darželių steigimo.

Deja, kaip teigė savivaldybės atstovė, susidomėjimo steigti privačius darželius ir pasinaudoti galimybe gauti paramą šiuo metu nėra.

 

Raimonda ALYSIENĖ

Rekomenduojami video