Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pagalbinėse patalpose – nelegalus mėsos gamybos cechas

Gavę pranešimą dėl galimai nelegaliai vykdomos mėsos gamybos ir prekybos jos gaminiais, Tauragės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai kartu su Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos Klaipėdos apygardos nusikalstamų veikų tyrimų skyriaus pareigūnais atliko patikrinimą Tauragės gyvenamojo namo pagalbinėse patalpose. Apie tai rašoma pranešime spaudai. 

Pranešime nurodyti faktai pasitvirtino – netvarkingose ūkinio pastato patalpose kartu su ne maisto produktais buvo sandėliuojama mėsa. Didžioji dalis produktų (šaldyta mėsa, valgomieji subproduktai, įvairūs mėsos gaminiai bei mėsos konservai) buvo be ženklinimo etikečių, visi produktai – be prekių įsigijimą patvirtinančių dokumentų. Dalis šaldytos mėsos buvo laikoma ne gamintojo nurodytomis sąlygomis, kai kuri mėsa paženklinta gamintojo originaliomis etiketėmis lenkų kalba. Rasta produktų su pasibaigusiais tinkamumo vartoti terminais. Kitose dviejose pagalbinio pastato patalpose inspektoriai aptiko šalto rūkymo rūkyklas. Šalia rūkyklų, ant specialiai pagamintų rėmų buvo džiovinami mėsos gaminiai.

Ūkiniame pastate, kur buvo tvarkomas maistas, mėtėsi buityje nenaudojami daiktai – automobilių padangos, dujų balionai, buitinė technika, drabužiai ir kiti pašaliniai daiktai.  Šaldytuvai, kuriuose buvo laikomi mėsos produktai – nevalyti, nešvarūs. Patalpose nebuvo šalto ir šilto vandens, nebuvo jokių priemonių rankoms dezinfekuoti. Maistą Tauragės gyventojas tvarkė nepasitikrinęs sveikatos, neturėdamas specialios darbo aprangos.

Tauragės valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba uždraudė vykdyti nelegalią maisto tvarkymo veiklą, nurodė sunaikinti nesaugius produktus (daugiau kaip 900 kg mėsos gaminių). Piliečiui surašytas protokolas pagal Administracinių teisės pažeidimų kodeksą, skirta bauda.

Rekomenduojami video