Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
„Norfoje“ – daugybė pažeidimų

Trečiadienį „Tauragės kurjerio“ žurnalistė kartu su Tauragės valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba apsilankė Šilalės gatvėje veikiančiame „Norfos“ prekybos centre – atliktas neplaninis patikrinimas šviežios mėsos skyriuje. Neabejingos tauragiškės dėka po patikrinimo šio skyriaus veikla buvo sustabdyta – rasta ne tik vartoti netinkamos mėsos, bet ir daugybė kitų pažeidimų. Tarnybos specialistai stebisi – įprastai didžiuosiuose prekybos centruose tvarka būna ideali. 

Nusipirko pašvinkusių kauliukų

Praėjusią savaitę „Tauragės kurjerio“ redakcija sulaukė skaitytojos skambučio. Pavardės viešinti nepanorusi moteris piktinosi prekybos centro „Norfa“, esančio Šilalės gatvėje, parduodamais šviežios mėsos produktais, kurie, jos teigimu, maistui netinkami. Šioje parduotuvėje apsipirkusi ir namo pirkinius parsinešusi moteris pasakojo buvusi itin nemaloniai nustebinta. Jos tvirtinimu, akcijos metu pigiau įsigyti kiaulienos kaulai buvo nebevartotini. Kaip kalbėjo pirkėja, 39 centus už kilogramą kauliukų sumokėjusi ir juos namo parsinešusi iškart suprato, kad jie sugedę. Pasipiktinusi moteris vardijo, kad mėsa nuo kaulų kone nuskusta, iš maišelio išimtas pirkinys buvo lipnus, skleidė nemalonų kvapą. Negana to, vienas kauliukas net buvo įgavęs žalsvą atspalvį. Galiausiai moteris prasitarė, kad tokios būklės pirkinys iš šios parduotuvės jai pakliūva jau ne pirmą kartą. Tad trūkus kantrybei nutarė kreiptis į žiniasklaidą.

Pasiteiravus, kodėl tauragiškė negrįžo į parduotuvę ir ar ketina kreiptis į Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą (VMVT), „Tauragės kurjerio“ skaitytoja paaiškino, kad dėl sveikatos problemų jai sunku vaikščioti, tad į parduotuvę ji negrįžo, o kur daugiau kreiptis, nenumano, juolab, kad panaši situacija nutinka nebe pirmą kartą.

Po padėklais – pasmirdęs kraujas

Moters pranešimą „Tauragės kurjeris“ perdavė Tauragės VMVT. Specialistai sureagavo nedelsdami ir jau po 15 minučių nuvyko į „Norfą“ Šilalės gatvėje. Apie 11 val. į Šilalės gatvėje esančią „Norfos“ parduotuvę „Tauragės kurjerio“ žurnalistė atvyko kartu su Tauragės VMVT viršininko pavaduotoja Lina Mėliniene ir vyriausiąja specialiste maisto produktų inspektore Neringa Raupeliene. Parduotuvės direktorė specialistes ir žurnalistę pasitiko ramiai ir iškart sutiko viską aprodyti. Vis dėlto dar prieš patikrinimą atsisakė spaudai teikti komentarus, teigdama, kad į žurnalistų klausimus atsako tik prekybos tinklo atstovas viešiesiems ryšiams. Direktorė pageidavo, kad žurnalistė patikrinime nedalyvautų.

Patikrinimo rezultatų tądien taip ir nepavyko sužinoti. Tik ketvirtadienį Tauragės VMVT viršininko pavaduotoja L.Mėlinienė informavo, kad nustačius ne vieną pažeidimą parduotuvėje nedelsiant sustabdyta mėsinės veikla.

„Patikrinimo metu prekybos salėje, šviežios mėsos vitrinoje, rasta, kad vykdoma prekyba įtartino šviežumo atšaldytais kiaulienos kaulais ir atšaldyta kiaulienos oda. Vertinant juslines savybes, kvapas buvo rūgštokas ir vietomis sudusęs. Taip pat nustatyta, kad buvo vykdoma prekyba neužtikrinant smulkintos mėsos laikymo sąlygų. Smulkinta mėsa buvo laikoma prie dvigubai aukštesnės, +4,6 laipsnio, temperatūros nei reglamentuoja teisės aktai (turi būti laikoma prie +2 laipsnių temperatūros). Įvertinus šviežios mėsos juslines savybes ir laikymo sąlygas buvo priimtas sprendimas uždrausti tiekti į rinką 20,57 kg atšaldytų kiaulienos kaulų, atšaldytos kiaulienos odos ir smulkintos mėsos“, – atsakyme redakcijai rašė L.Mėlinienė.

Pažeidimų rasta ir daugiau. Iš šviežios mėsos šaldymo vitrinos, kurioje buvo laikoma prekybai skirta šviežia išpjaustyta kiaulienos mėsa, sklido nemalonus, intensyvus kraujo gedimo kvapas. VMVT darbuotojoms pakėlus išpjaustytą mėsą, nustatyta, kad šviežia mėsa buvo laikoma nešvariose vitrinose, kurių paviršius atsilupęs, tarpai pilni nešvarumų. O pakėlus vitrinų metalinius laikymo padėklus rasti nutekėjusio kraujo likučiai, kurie skleidė gedimo kvapą. Šviežia mėsa iš vitrinų buvo nedelsiant išimta ir perkelta saugoti į mėsinės šaldytuvo patalpą. Be to, mėsinės gamybos patalpoje neveikė rankoms plauti skirtas praustuvas.

VMVT viršininkas: tokie atvejai reti

Užfiksavus visus šiuos pažeidimus, Tauragės VMVT viršininkas Kęstutis Patašius priėmė sprendimą sustabdyti UAB „Norfos mažmena“ mėsinės veiklą. Tauragės VMVT informavo, kad mėsinės veikla bus atnaujinta tik pašalinus visus nustatytus pažeidimus ir pateikus prašymą dėl veiklos atnaujinimo.

K.Patašius, paklaustas apie užfiksuotus pažeidimus populiariame prekybos tinkle, teigė, kad tokie atvejai reti. Pasiteiravus, ar tarnybai žinoma, kodėl prekybos vietoje dirbanti darbuotoja nieko nedarė, juk nemalonų kvapą turėjo jausti, viršininkas sakė, kad su maistu dirbančių įmonių vadovai turėtų daugiau dėmesio skirti prekybos vietoms.

– Tos problemos iškilo dėl techninių gedimų. Perspėjome vadovą, paraginome kreipti didesnį dėmesį ir sustabdėme mėsinės veiklą. Įmonių vadovai turėtų kreipti didesnį dėmesį į maisto saugą, būtent jie privalo tokias klaidas pamatyti, – įvardijo K.Patašius.

Viršininkas pasidžiaugė aktyvia vartotoja, kuri neliko abejinga ir informavo apie įtartinos kokybės produktus. Šiuo atveju šio pranešimo pagrindu atliktas patikrinimas ir sustabdyta prekyba nevartotinais mėsos produktais.

„Norfa“: kaltas gedimas vitrinoje

UAB „Norfos mažmena“ atstovas spaudai Darius Ryliškis aiškino, kad dėl rastų pažeidimų kaltas gedimas vitrinoje.

– Jei nustatomi kažkokie trūkumai, atsakomybę prisiima konkreti parduotuvė. Šįkart pažeidimai rasti dėl elektros sutrikimų, įvyko vitrinos gedimas. Gedimai jau pašalinti, tikimės, netrukus bus leista toliau prekiauti mėsa. Atsiprašome pirkėjų už tokius trūkumus. Tokiais atvejais pirkėjas gali kreiptis į parduotuvės administraciją ir jam produktas bus pakeistas į tinkamą arba grąžinti pinigai, – ketvirtadienį kalbėjo D.Ryliškis.

Penktadienį Tauragės VMVT informavo, kad gautas UAB „Norfos mažmena“ prašymas atnaujinti leidimą prekyba šviežia mėsa. Po atlikto pakartotinio patikrinimo nuspręsta leisti tęsti prekybą šviežios mėsos skyriuje. Penktadienio pavakarę parduotuvė pasikeitė neatpažįstamai. Mėsos skyrius jau veikė, patalpos kvepėjo švara.

Informaciją apie nekokybiškus maisto produktus gyventojai gali pateikti visomis ryšio priemonėmis: Tauragės VMVT telefonu 61 264, elektroniniu laišku taurage@vmvt.lt, registruotu laišku ir atvykę į tarnybą pateikiant raštą ar informaciją žodžiu. Taip pat pranešimą galima pateikti ir visą parą veikiančia nemokama VMVT telefono linija 8 800 40 403.

Morta MIKUTYTĖ

Rekomenduojami video