Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Naujasis namų administratorius į savo valdas žengia su pjūklais

Daugiabučius namus administruojančio Tauragės butų ūkio ir neseniai į administratorių rinką Tauragėje įžengusio „Tauragės būsto“ karas be teismų pagalbos, panašu, nesibaigs. Abi pusės tikina, kad elgiasi teisėtai, ir vieni kitus kaltina pažeidus įstatymus, apgaudinėjant gyventojus. „Tauragės būstas“ tvirtina gyventojų sutikimu mieste perėmęs septynis daugiabučius ir jau gruodį jų gyventojams atsiųs sąskaitas, o užvakar į Vytauto g. 75 namo šilumos punktą pateko nupjovę spyną. Matydami, kas vyksta, gyventojai pasimetę.   

Pasirašė neskaitę?

Bendrovės „Tauragės būstas“ vadovas Kęstutis Petkus „Tauragės kurjeriui“ yra sakęs, kad Tauragės butų ūkis neperduoda teisėtai perimtų administruoti namų ir neduoda raktų nuo daugiabučių šilumos punktų.

Antradienį ir trečiadienį redakcija gavo informaciją, kad į J.Tumo-Vaižganto g. 124, Vytauto g. 75 ir Tauragės dvaro g. 36 šilumos punktus bus bandoma patekti nupjaunant senąsias spynas ir sumontuojant naujas, o šias faktines aplinkybes fiksuos iškviestas antstolis. Šių namų butų savininkai yra sudarę jungtinės veiklos sutartis ir pasirinkę naują administratorių – UAB „Tauragės būstas“.

Gyventojai, kurie nepasirašė jungtinės veiklos sutarties arba tik pasirašę suvokė, kad padarė negerai, sukilo. Žmonės apgailestavo, kad neskaitė, ant ko rašosi.

Trečiadienį prie daugiabučio susirinkusios Tauragės dvaro g. 36 gyventojos „Tauragės kurjeriui“ sakė nežinančios, kokiu būdu jų namo atstove buvo išrinkta Andžela Klymantienė, kuri ir pasirašė jungtinės veiklos sutartį su „Tauragės būstu“.

– Savaiminiu būdu, – piktai juokavo kitos.

Moterys teigė nemačiusios namo gyventojų susirinkimo protokolo, kuriame užfiksuotas namo atstovės išrinkimas. Tauragės dvaro g. 36 namo gyventoja Severa sakė, kad dėl namo administravimo perdavimo „Tauragės būstui“ pasirašė, nes parašus rinkusi moteris jai pasakiusi: reikia pasirašyti, visi jau pasirašė.

– Pasižiūrėjau, kad yra daug parašų, ir aš pasirašiau, – atviravo Severa.

– Jie ne vieną namo gyventoją apgavo. Eisim iki galo. Kovosim už savo namą. Mūsų įsitikinimu, jungtinės veiklos sutartis sudaryta pažeidžiant įstatymus. Žinoma, tai išsiaiškins teismas, į kurį jau kreipėsi Tauragės butų ūkis, – tvirtino Kristina.

– Pas mane atėjo vakare, kai buvau ką tik grįžusi po ilgų darbo valandų. Sako – pasirašyk. Pasakiau, kad esu pavargusi ir neskaičiusi nesirašysiu. Nepasirašiau, o kiek buvo tokių, kurie pasirašė nesuprasdami, už ką,– kalbėjo dar viena šio namo gyventoja.

Sako, kad paslaugas teikia nemokamai

Būrelis Tauragės dvaro g. 36 namo gyventojų trečiadienį žurnalistei rodė „Tauragės būsto“ pranešimą, kuriame rašoma, kad jungtinė veiklos sutartis pasirašyta daugumos namo gyventojų sprendimu. Gyventojams skirtame pranešime primenama, kad nuo spalio 1 dienos jie neprivalo mokėti mokesčių Tauragės butų ūkiui ir kad spalio mėnesį daugiabučio namo priežiūros paslaugas „Tauragės būstas“ teikė nemokamai.

– Kokias paslaugas jie teikė nemokamai? Jie neteikė jokių paslaugų. Dar ir dabar neturi šilumos punkto raktų, – ironijos negailėjo susirinkusios Tauragės dvaro g. 36 namo gyventojos.

Tačiau „Tauragės būsto“ atstovų su nauja spyna į šilumos punktą ir antstoliu trečiadienį, 13 valandą, gyventojai ir atvykę Tauragės butų ūkio atstovai taip ir nesulaukė.

Kaip vėliau „Tauragės kurjeriui“ aiškino „Tauragės būsto“ direktorius Kęstutis Petkus, jo vadovaujamos bendrovės atstovai neatvyko, nes iš vakaro gavo pranešimą, kad Tauragės butų ūkis kreipsis į teismą dėl laikinųjų apsaugos priemonių. Į Tauragės dvaro gatvės daugiabučio kiemą pasikalbėti neišėjo ir tie gyventojai, kurie sutiko ar nesipriešina, kad namo administravimą perimtų „Tauragės būstas“.

Nori likti butų ūkyje, nors pretenzijų turi ir jiems

„Tauragės būsto“ atstovai neatvyko ir prie J.Tumo-Vaižganto g. 124 daugiabučio. Daugiabučio laiptinėje būrelis moteris pasikalbėjo tik su Tauragės butų ūkio atstovais, kurie visus tikino esantys už sveiką konkurenciją.

– Reikėjo gyventojus sukviesti į susirinkimą, prisistatyti ir tegul jie renkasi, kuris administratorius jiems atrodo geriau, – ir gyventojams, ir žurnalistams tvirtino Tauragės butų ūkio direktorius Mindaugas Nevardauskas.

Tauragės butų ūkis deklaruoja, kad gina gyventojus, kuriuos esą apgavo naujasis administratorius, ir „Tauragės būstui“ neperduoda teisių į daugiabučius. „Tauragės būsto“ atstovai Tauragės butų ūkį kaltina, kad šie neperduoda administruoti teisėtai jiems priklausančių namų.

Pasinaudoję proga, kad jų name lankosi Tauragės butų ūkio atstovai, J.Tumo-Vaižganto g. 124 namo gyventojai išsakė pretenzijas dėl kiauro daugiabučio stogo. Įgėlė Tauragės butų ūkio vadovui ir dėl to, kad bendrovė turi pelno, o jų namo sąskaita tuščia.

Kaip žurnalistams sakė Tauragės butų ūkio direktorius M.Nevardauskas, 55 iš 88 šio namo butų savininkų nori grįžti į butų ūkį. Jam antrino atėjusios moterys – parašai dėl perėjimo pas kitą administratorių esą buvo išgauti apgaulės būdu.

– Jungtinės veiklos sutartį su Tauragės būstu pasirašė buvusi Juozo Statkaus, kuris dirba „Tauragės būste“, žmona. Ji gyvena ar tai prisiregistravusi Statkaus komercinėse patalpose mūsų name. Kur čia teisybė?  – piktinosi J.Tumo-Vaižganto g. 124 daugiabučio gyventojos.

Spyną nupjovė pjūklu

Į Vytauto g. 75 daugiabutį „Tauragės būsto“ atstovai atvyko nešini pjūklu, skirtu nupjauti durų spynai. Į namo šilumos punkto patalpas jie pateko nupjovę spyną, o apžiūrėję patalpas užrakino savąja. Spynos rakto nuo šilumos punkto „Tauragės būstas“ nepasiėmė, jį perdavė gyventojų atstovui Alfonsui Arnašiui. Į kiemą A.Arnašius bandė pakviesti ir keletą kitų gyventojų, tačiau šie ateiti, anot A.Arnašiaus, atsisakė.

Naujojo administratoriaus patekimą į patalpas fiksavo „Tauragės būsto“ pakviestas antstolis Kęstutis Košys. To esą gali prireikti teismui. Dėl šio namo perdavimo Tauragės butų ūkis taip pat yra kreipęsis į teismą. Tačiau „Tauragės būsto“ atstovas Juozas Statkus „Tauragės kurjeriui“ tvirtino, kad teismas jokių apribojimų šiam namui nėra pritaikęs.

Vakar, kai šio namo šilumos punktas „Tauragės būsto“ jau buvo perimtas, į redakciją kreipėsi jo gyventojas L.G. Vyras pateikė, jo teigimu, vienas kitam prieštaraujančius dokumentus. Lapkričio 27 d. Tauragės butų ūkio direktorius M.Nevardauskas pateikė namui raštą, kuriuo primena, kad teismas nagrinėja civilinę bylą dėl jungtinės veiklos sutarties pripažinimo negaliojančia. „Todėl informuojame, kad jei jūs pakeisite spynas, bus kreiptasi į teismą dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo, prašant nuimti pakeistas spynas... Pažymime, kad UAB Tauragės butų ūkis asmeniškai iš Jūsų reikalaus patirtų išlaidų kompensavimo“, – rašo M.Nevardauskas. Namo gyventojas redakcijai pateikė ir Tauragės rajono apylinkės teismo spalio 26 d. nutartį, kuria teismas atmetė Tauragės butų ūkio prašymą šiam namui taikyti laikinąsias apsaugos priemones. Vyras tokį M.Nevardausko raštą laiko grasinimu.

Septyni namai sąskaitas gaus iš „Tauragės būsto“

Daugiabučių administratorių karas dėl namų, panašu, greitai nesibaigs, nes užvirė teisminiai procesai. Tačiau „Tauragės būsto“ direktorius K.Petkus tvirtina, kad gruodį už lapkritį atsiųs sąskaitas J.Tumo-Vaižganto g. 124, Vytauto g. 50, 75, Stoties g. 47, Tauragės dvaro g. 30A, 32A ir 36 namų gyventojams.

– Šių namų įgaliotiniai su mumis pasirašė sutartis. Mes esame teisėti šių namų administratoriai, – konstatavo K.Petkus.

 

Daiva ŽEBELIENĖ

Rekomenduojami video