Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Nauja valdininkų vizija – sporto salių rezervavimas

Informaciją apie planuojamą steigti rajono sporto salių rezervavimo sistemą rajono valdžia paskelbė, bet detalių atskleisti nenori. Argumentas – dar ne viskas aišku. Gal dėl to ir kyla daugybė klausimų sporto sales administruojančių mokyklų vadovams. Iš pirmo žvilgsnio idėja lyg ir šauni. Bet kalbėjimas puse lūpų verčia spėlioti, ar neatsitiks taip, kaip su elektronine mokinių pažymėjimų sistema – tai veikia, tai neveikia.  

Kuria sistemą

Savivaldybės interneto svetainėje skelbiama, kad savivaldybės administracija įdiegė elektroninę švietimo įstaigų ir kitų rajono sporto bazių nuomos sistemą, kuria naudojantis bus galima internetu matyti ir rezervuoti rajono mokyklų sporto sales, sporto bazes ir sumokėti už jų nuomą. Pasak valdininkų, duomenis apie mokyklų salių, sporto bazių patalpų nuomą bus galima rasti naujame interneto svetainės www.taurage.lt posrityje sportas.taurage.lt. Savivaldybės administracijos galva, sistema veiks labai paprastai: įėjus į puslapį pagal paieškos kriterijus bus galima pasirinkti sudominusias patalpas, pamatyti, kada šiose sporto įstaigose nesportuoja biudžetinių įstaigų sportininkai, ir sumokėjus mokesčius pagal patvirtintus Tauragės rajono savivaldybės tarybos įkainius į jas registruotis. Salėmis galės naudotis visi sportuoti norintys tauragiškiai.

„Iki šiol norintiesiems sportuoti Tauragėje susirasti laisvą sporto salę būdavo nemenkas iššūkis. Tikimasi, kad naujoji sistema ne tik palengvins paieškas, bet ir užtikrins skaidrumą“, – viešai teigia rajono vadovai.

Kaip įsivaizduoja savivaldybės administracija, prieš pradedant veikti naujajai sistemai, į ją bus sukelta visa informacija apie sporto bazes, patalpų aprašymai su nuotraukomis, suderinti sistemos administravimo ir kiti klausimai, padėsiantys dar efektyviau išnaudoti rajono sporto bazę. Naują savivaldybės svetainės posritį planuojama sukurti, ištestuoti ir parengti viešam publikavimui iki gruodžio 31 d.

Mero patarėjas: „Į sistemą reikia įsigilinti“

Paprašytas plačiau papasakoti apie planuojamą diegti sistemą mero patarėjas Dovydas Kaminskas sakė kol kas nieko pasakyti negalįs.

– Žiūrime, ar yra kokių variantų, konkrečiai dar nieko nėra. Tik žinome, kad kitos savivaldybės naudoja tokią sistemą, ir į ją reikia įsigilinti. Matome, kad kartais yra visokių niuansų dėl sporto salių rezervavimo, – sakė D.Kaminskas.

Susitikimų su švietimo ir sporto specialistais, pasak D.Kaminsko, jau būta. Mokyklos tuo klausimu jokių užduočių negavo ir ta tema su mokyklų vadovais nekalbėta. Ši sistema, pasak mero patarėjo, leistų ne tik matyti, kuri salė kuriuo laiku laisva, vėliau galbūt bus galima per sistemą ir rezervuoti laisvą salę, ir sumokėti už jos nuomą.

– Ir informavimo funkciją sistema atliktų. Pavyzdžiui, tėveliai matys, kokioje salėje koks būrelis vyksta – laikas, treneris, sporto šaka, – paminėjo D.Kaminskas.

Pati savivaldybė, pasak D.Kaminsko, tokios sistemos sukurti nelabai galėtų, ją greičiausiai reikėtų pirkti.

„Šaltinio“ direktorė: „Laisvės ir oro nors kažkiek tepalieka“ 

Apie planuojamą kurti sistemą viešojoje erdvėje sužinoję mokyklų vadovai pirmiausia iškėlė klausimą, kodėl apie tai nepasikalbėta su jais.

– Prieš paviešindami tokią informaciją pirmiausia galėjo pasitarti su vadovais. Dabar net neįsivaizduoju, kaip ir kas. Kaip iš giedro dangaus informacija nusileido. Iki šiol reikėjo klausti, ar galėsime, ar sutiksime. O jei atsitiks taip, kad tos salės bendruomenei reikia? Su nuomininkais mes dabar esame sutarę, kad tokiu atveju jie geranoriškai užleidžia, o kaip aš iš nuomininko veikiant sistemai salę pasiimsiu? – apmaudo neslėpė ir klausimus vieną po kito bėrė „Šaltinio“ progimnazijos direktorė Jūratė Lazdauskienė.

Dar labiau direktorę neramina besąlyginė valdžios kontrolė.

– Kalbame apie savarankiškumą, galėjimą laisvai kurti, o dabar atrodo, kad esame spraudžiami į kažkokius varžtus. Pasidarė pikta, kodėl šitaip, – apmaudo neslėpė J.Lazdauskienė. – Absoliuti kontrolė, priežiūra ir darbo stabdymas. Prieita iki tiek, kad tylėti nebegalima. Juk salė patikėjimo teise priklauso mokyklai, aš esu atsakinga už viską, kas joje vyksta, ir kaip galima neatsiklausus skelbti tokią informaciją? Gal kai kurių pasivedusių nuomininkų aš net nenorėsiu įsileisti.

Neįsivaizduoja, kodėl tai daroma

Apie planuojamą sistemą nieko nežinojo ir „Versmės“ gimnazijos direktorė Albina Senkuvienė.

– Skaičiau informaciją, bet nieko negaliu pasakyti. Nelabai įsivaizduoju, kaip tai veiktų, kodėl tai daroma, koks tikslas, – sakė A.Senkuvienė.

Pasak gimnazijos vadovės, mokykla turi dvi sales, kurios beveik visada užimtos: arba mokyklos bendruomenė naudojasi, arba sporto mokyklos auklėtiniai, arba nuomininkai, iš kurių mokykla gauna šiek tiek lėšų.

– Laisvų vietų mes neturime. Sutartys pasirašomos rugsėjį, vėliau pratęsiamos. Viskas planuojama iš anksto, – kalbėjo A.Senkuvienė.

 

Raimonda ALYSIENĖ

Rekomenduojami video