Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Mūšis dėl gatvių baigtas: laimėjo tie, kas rėkė garsiausiai?

Dulkėtos, duobėtos, skęstančios žvyruotos miesto gatvės gyventojus varo į neviltį. Ne tik tuos, kurie važinėdami žvyrkeliais vargsta dešimtimis metų, bet ir tuos, kurie dar visai neseniai šventė įkurtuves naujuose mikrorajonuose. Sudarant rekonstruojamų gatvių sąrašą lyg ir pasiektas susitarimas, nors ne kartą politikams posėdžiaujant nuskambėjo frazė, kad laimi tie, kas garsiau rėkia. Priėmus sprendimą, bendruomenių atstovai paplojo. Matyt, ir sau už drąsą pakovoti, ir politikams, kurių pasisakymai jau pakvipo artėjančiais rinkimais.   

Sąraše – 35 gatvės

Savivaldybės taryba trečiadienį patvirtino miesto gatvių rekonstrukcijos eiliškumą. Nuo šio sprendimo priėmimo nusišalino tarybos nariai Darius Bredelis, nes vienoje iš į eilę įrašytų gatvių gyvena jo mama, ir Tomas Arvasevičius, gyvenantis vienoje į sąrašą traukiamų gatvių.

Kaip teigė sprendimo projektą pristatęs savivaldybės Statybos skyriaus vedėjas Aivaras Preikšaitis, gatvių eiliškumą dėliojo savivaldybės administracijos sudaryta komisija, kuriai pirmininkavo administracijos direktorius Modestas Petraitis, savo žodį tarė ir miesto bendruomenių atstovai.

Bendrame tarybos komitetų posėdyje politikų paklaustas A.Preikšaitis įvardijo ir gatvių eiliškumo sudarymo kriterijus. Pasak jo, buvo atsižvelgta į gatvės užstatymą, eismo intensyvumą ir galimybę gatves sužiedinti. Komisijos sudarytą sąrašą esą gerokai pakoregavo bendruomenės, savo mikrorajonuose gatves, kurias įrašyti į sąrašą, rinkęsi patys. Kaip teigė A.Preikšaitis, kai kurios gatvės iš pirminio sąrašo bendruomenių pageidavimu buvo išbrauktos ir įrašytos kitos.

Patvirtintame sąraše – 35 gatvės. Į naujai sunumeruoto sąrašo pirmąjį penketuką perkeltos 2011 metais savivaldybės tarybos patvirtinto sąrašo dar neišasfaltuotos gatvės.

Kilstelėta Ganyklų gatvė

Ganyklų gatvės gyventojų atstovė Genovaitė Abromavičienė tarybos komitetų posėdyje tarybos nariams perdavė gatvės gyventojų prašymą gelbėti, nes jų gyvenamosios gatvės būklė esanti tragiška. Nuo 1938-ųjų savo amžių skaičiuojančioje gatvėje, pasak G.Abromavičienės, auga jau ketvirtoji gyventojų karta, eismas joje didžiulis, šia gatve tauragiškiai važiuoja iš Bokšto, M.K.Čiurlionio, Rytų gatvių.

– Liepų gatve, kuri įtraukta į sąrašą, į pliažą einama. Gal mes labiau verti asfaltuotos gatvės, nes vaikams į mokyklas ja reikia eiti, – kalbėjo Ganyklų gatvės atstovė, priminusi, kad gyventojai patys joje nuotekų tinklus įsirengė.

Trečiadienį jau tarybos posėdyje Ganyklų gatvės atstovė informavo, kad prašymas išasfaltuoti šią gatvę savivaldybės administracijai buvo pateiktas dar 1990 metais.

– Tada sakė, kad pirmiausiai centrą reikia išasfaltuoti. O dabar perlipo per galvas ir į naująjį rajoną, – kalbėjo Ganyklų gatvės atstovė.

Septyniomis pozicijomis – iš 19-tos į 13-tą vietą Ganyklų gatvė politikų kilstelėta sąraše į viršų, tiek pat pozicijų žemyn nustumiant Puntuko gatvę. Tarybos posėdyje Puntuko gatvės atstovė Janina Leikienė tam prieštaravo ir galutiniame sąraše šios gatvės surikiuotos viena šalia kitos – Puntuko gatvė stojo į 14-tą poziciją.

Sugrąžino Pušyno gatvę

Savivaldybės tarybos komitetų posėdyje pristatytame sąraše bendruomenės prašymu, kaip teigė klausimą pristatęs Statybos skyriaus vedėjas A.Preikšaitis, neliko Pušyno gatvės. Vietoje jos įrašytos kitos gatvės – V.Mačernio ir Ramioji.

Į posėdį atvykęs Pušyno gatvės atstovas iškėlė problemą, kad ne visos miesto gatvės priklauso bendruomenėms, kaip ir Pušyno gatvės gyventojai nepriklauso „Beržos“ bendruomenei. Pasak gatvės gyventojų atstovo, gatvėje eismas labai intensyvus, joje įsikūrusi viena didžiausių statybinių prekių parduotuvė, dar kelios įmonės, garažų bendrija, kurioje veikia autoremonto dirbtuvės, gatve važiuoja autovežiai. Dėl dulkių ir triukšmo esą jaunos šeimos su mažamečiais net išsikrausto į nuomojamus būstus, nes negali gyventi.

Po tokių diskusijų Pušyno gatvė į sąrašą įtraukta. Ji – vienuolikta.

Žalioji gatvė – politiko užgaida?

Dar tarybos komitetų posėdyje prakalbus apie Žaliąją gatvę, kuri apgyvendinta tik iš vienos pusės ir driekiasi mikrorajono pakraštyje, „Beržos“ bendruomenės atstovė seniūnaitė Jolita Krompcholcienė, politikams teigiant, kad pageidavimą įtraukti šią gatvę į sąrašą išreiškė bendruomenė, atkirto, kad bendruomenė nesiūlė šios gatvės. Tai buvęs tarybos nario Silverijaus Statkaus siūlymas. Politikas užsispyręs dievagojosi, kad tai buvęs bendruomenės pasiūlymas.

Žalioji gatvė į sąrašą įrašyta ir kaip sakė seniūnaite pristatyta gatvės atstovė Gintarė Stulgienė, tuo žmonės patenkinti, nes jau trejus metus gyventojai kovojantys dėl gatvės išasfaltavimo.

Laukti – 15–20 metų?

Rekonstruojamų gatvių sąrašas sudėliotas. Tačiau, kaip pripažino politikai, neįmanoma padaryti taip, kad visi būtų patenkinti.

Tarybos narys Viktoras Kovšovas klausė, kiek iš naujojo 35 gatvių sąrašo realu per metus išasfaltuoti. Pasak Statybos skyriaus vedėjo A.Preikšaičio, jei savivaldybė iš Kelių direkcijos gaus lėšų tiek, kiek tikimasi, šiemet turėtų būti pradėtos A.Strazdo ir Paberžių gatvių rekonstrukcijos.

Savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis, skelbdamas asfalto laukiančių gatvių sąrašą, viešojoje erdvėje užsimena, kad tai eilė „15–20 metų į priekį“.

Galimybė išvysti asfaltą 35 miesto gatvių gyventojams, nors ir blankiai, nušvito. Tačiau apie tas gatves, kurios į šį sąrašą nepateko, politikai net nekalba. Tauragės miesto seniūno Virginijaus Žiliaus skaičiavimu, šiuo metu mieste yra apie 52 km neasfaltuotų gatvių ir vietinės reikšmės keliukų. Tai maždaug pusė visų miesto gatvių.

 

Raimonda ALYSIENĖ

Rekomenduojami video