Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Murklių globėja: pernai išleidom beveik 2000 eurų

„Mūsų globotinukė Prada vis dar ieško sau šeimininko. Energinga trispalviukė rausva nosyte. Pradai maždaug du mėnesiai. Ji ženklinta, nukirminta, tvarkinga ir labai smalsi. Jeigu turite namus, kuriuose katytė galės realizuoti savo smalsavimą, skambinkite telefonu 8 624 35 217“, – VšĮ „Gyvūnų globa Tauragėje“ feisbuko paskyroje skelbia beglobių katinukų globėja Ligita Juščienė. Naujų šeimininkų paieškos pranešimai keičia vienas kitą. Pūstauodegiai paženklinti, nukirminti, paskiepyti, vyresni ir sterilizuoti. Tačiau kiek visa tai kainuoja? Su Ligita kalbėjomės Pasaulinės gyvūnijos dienos išvakarėse.

Sąskaitos viešai matomos

Šią temą pasirinkome ne atsitiktinai, o feisbuko paskyroje „Gyvūnų globa Tauragėje“ pastebėję paviešintas sąskaitas už veterinarines paslaugas. Paskutinėje viešai paskelbtoje sąskaitoje matome: kačių čipavimas – 74,40 Eur, vakcinavimas – 12,40 Eur, kitos veterinarijos paslaugos – 37,19 Eur. Dar reikia sumokėti PVM ir galutinė suma sąskaitoje – 150,03 Eur. Ir taip nuolat. Sąskaitų kopijoms, kurias gyvūnų globėja Ligita Juščienė gauna iš veterinarijos įstaigų už atliktas paslaugas, skelbti ji net sukūrė atskirą aplanką.

– Mums išrašytų sąskaitų nuotraukas skelbiame, kad mūsų sekėjai matytų, kam naudojami paaukoti pinigai, – sakė beveik prieš metus viešąją įstaigą „Gyvūnų globa Tauragėje“ įkūrusi L.Juščienė.

Per metus namus rado 50 kačių

L.Juščienės gyvūnų globos veikla orientuota į laikiną kačių globą ir naujų šeimininkų paiešką. Jei reikia laikinos globos šunims, pagalbos ji prašo veterinaro Tomo Bartušio ir gyvūnų globėjo Sigito Klymanto. T.Bartušis dėl benamių, valkataujančių gyvūnų gaudymo yra sudaręs sutartį su Tauragės miesto seniūnija. L.Juščienė tokios sutarties neturi. Jos veikla apsiriboja tik globa, tokios institucijos, kuri oficialiai vadintųsi prieglauda, ji neturi.

Į veterinarus Tomą Bartušį ir Ligitą Patašienę Ligita kreipiasi, jei jos ir savanorių globojamoms katėms prireikia veterinarinės pagalbos, taip pat dėl sterilizacijos ar kastracijos. Dėl sveikatos problemų murklius tenka vežti ir į Kauno veterinarijos klinikas, kurios turi įvairios medicinos įrangos.

Prižiūrėti beglobes kates nepigu. Pavyzdžiui, pernai L.Juščienės išlaidos kačių globai siekė 1900 eurų. Per tą laiką naujiems šeimininkams padovanota pusšimtis kačių. Didžiąją išlaidų dalį sudaro užmokestis už veterinarijos paslaugas ir vaistus.

– Maisto ir kraiko padovanoja geri žmonės. Ypač per Kalėdas gauname daug. Mūsų globotinius dovanomis apipila ir tauragiškiai, grįžę į gimtinę iš užsienio atostogų. Ir čia gyvenantys žmonės remia. Tikrai, yra daug gerų žmonių. Nemažai žmonių beglobiams perveda 2 procentus Gyventojų pajamų mokesčio. Kiek pernai tauragiškiai aukojo, nežinau, nes lėšų gaudavome per „Lesės“ organizaciją, o kiek perves po šiųmečio pajamų deklaravimo, žinosiu tik lapkritį, – sakė L.Juščienė.

Naujiems šeimininkams – tik paženklinti, sveiki murkliai

Pašnekovė taip pat negalėjo įvardyti, kiek atsieina vieno kačiuko išlaikymas pas ją ar savanorius, mat ėdalo dovanoja žmonės, kai ką ji pati ar savanoriai nuperka. Savanoriai už savo lėšas transportuoja beglobius. Tačiau L.Juščienė pabrėžė, kad iš gatvės atsivežtus benamius reikia nublusinti, nukirminti, paskiepyti, paženklinti – neženklintų negalima atiduoti naujam šeimininkui, o tai nemažai kainuoja. Į Ligitos ir jai talkinančių savanorių rankas dažnai patenka sergantys gyvūnai. Ypač dažnos akių ligos, dėl kurių kates tenka vežioti pas Kauno veterinarus. Anot pašnekovės, būna, kad finansinės paramos katei sterilizuoti paprašo ir kokia močiutė.

 

– Papildomai lėšų susirenkame ir iš aukų dėžučių, kurias sutiko savo įstaigose padėti kavinės „Pauzė“, „Šaukštelio studija“, Lauros Trappel ir Monikos Kaminskaitės salonas „Grožio reforma“, parduotuvė „Akvariumas“, grožio salonas „Elita“. Ačiū visiems, kurie mus remia. Ačiū žmonėms už gerus žodžius. Ir būtinai noriu padėkoti savanoriams, kurie laikinai globoja benamius gyvūnus, – sakė L.Juščienė.

Senbuvis priglaustas

Šiuo metu gyvūnų globėjos namuose gyvena šeši murkliai, kuriems ieškomi šeimininkai, dar keturias kates priglaudė savanoriai. L.Juščienė sako, kad Tauragei labai reiktų kačių prieglaudos, kurioje tilptų daugiau benamių kačių. Benamių kačių problemą, jos nuomone, turėtų spręsti ir savivaldybė.

– Aš neturiu sąlygų visų priglausti. Tačiau kad ir kiek vietos joms būtų, turbūt visada bus per mažai. Žmonių, kurie man paskambina ir praneša apie rastus katinukus, pirmiausia paprašau, gal jie patys gali laikinai prižiūrėti, kol surasim naujus šeimininkus. Vieni sutinka, kiti ne, – kalbėjo pašnekovė.

Pasak gyvūnų globėjos, tauragiškiai mielai pasiima katinukus iš jos arba savanorių globos. Apie namų ieškančius murklius L.Juščienė skelbia feisbuko paskyroje, laikraščiuose. Vienas ilgiausiai – septynis mėnesius pas ją gyvenusių katinukas Ikis. Šiuo metu jis jau turi šeimininką.

– Tiek pas mus užsibuvo, nes ilgai užtruko gydymas. Jam teko operuoti akytę. Ikiui maždaug vieneri metai, – pokalbį baigė pašnekovė, gyvūnų globėja L.Juščienė.

Aukų dėžutes beglobiams gyvūnams paremti rasite kai kuriose Tauragės įstaigose, auką galite pervesti ir tiesiai į sąskaitą VšĮ „Gyvūnų globa Tauragėje“, įm. kodas 304718435, sąsk. Nr. LT82 7300 0101 5374 1349, Swedbank, AB.

Daiva ŽEBELIENĖ

Rekomenduojami video