Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Molynų kaimą išmaurotas kelias beveik atskyrė nuo pasaulio

Į redakciją paskambinusi Molynų kaimo gyventoja sakė nebežinanti, ką daryti dėl beveik neišvažiuojamo kelio. Pagalbos šaukiasi ne tik ji, bet ir kaimynai. Seniūnija kaimo gyventojams turi paguodžiančių žinių – jų kelias remontuojamųjų sąraše pirmasis, tad prašo dar truputėlio kantrybės. 

– Kol buvo pašalę, viskas buvo gerai. Džiaugėmės, kai žvyro atvežė, pradėjo remontuoti. Bet dabar situacija tragiška – beveik neįmanoma važiuoti keliu į Tauragę. Šiuo keliu važiuoja ne tik Molynų kaimo gyventojai, bet ir šiukšliavežės, mokyklinis autobusiukas, – vardijo molyniškė, kasdien važiuojanti išmaurotu keliu. – O jei pravažiuos sunkiasvorė mašina, tai net neįsivaizduoju, kas bus. Kaimynė skambino, sakė automobilio bamperį pametė.

Pasak kaimo gyventojos, kelias sunkiai įveikiamas nuo rudens. Moteris spėja, kad sunkiasvoriai automobiliai sulaužė kelio pralaidą, todėl vanduo iš pelkės teka ant kelio. Važiuoti į miestą Molynų kaimo gyventojai gali ir per Dauglaukį, susidarytų keleto kilometrų vingis, bet į tą pusę kelias nė kiek ne geresnis.

– Skambinau į seniūniją. Prašėme, kad bent technikos atsiųstų, perkastų kelią, turime vamzdį, padėtume ir pakloti. Gi mes patys kelio neperkasime. Bet kol kas jokios pagalbos nesulaukiame, – guodėsi moteris.

Dėl Molynų kaimo kelio kalbintas kaimiškosios seniūnijos seniūnės pavaduotojas Mindaugas Černeckas iškart patvirtino, kad kelias bus tvarkomas.

– Gal net jau kitą savaitę, jei žvyro karjere turės. Dabar atliekamos baigiamosios viešųjų pirkimų procedūros, Molynų kelias įtrauktas remontuoti pirmuoju numeriu, – praėjusios savaitės pabaigoje tvirtino M.Černeckas.

Pasak M.Černecko, šiame kelyje yra viena problemiška atkarpa, kuri ir bus tvarkoma.

– Lietaus yra sočiai, nuo rudens vandens dar yra, tad situacija tikrai prasta. Savivaldybė skyrė lėšų ne tik Molynų kaimo, bet ir kitiems problemiškiems seniūnijos keliams tvarkyti. Po tiek lietaus problemų atsirado net ir tuose keliuose, kuriuose jų nebūdavo, – tvirtino seniūnės pavaduotojas.

Paklaustas apie kelio pralaidą, kurią gyventojai įvardija kaip visų problemų priežastį, M.Černeckas sakė, kad dabar ji dar nebus tvarkoma, nes kelias esąs miško teritorijoje, tvarkymui reikia ir vandens rinktuvą įrengti, pralaidai įrengti reikia sąmatą sudaryti, tad jos remonto dar teks šiek tiek palaukti.

– Tvarkyti kelius reikia daug kur seniūnijoje. Jei prieš tris savaites avarinių kelių seniūnijoje buvo trys ar keturi, tai dabar mažiausiai penki. Suprantu žmones, ir mokyklinis autobusas važiuoja, darysime viską, kad kelias būtų išvažiuojamas. Belieka atsiprašyti ir paprašyti truputėlio kantrybės, tikrai Molynuose situacija dėl kelio bloga, tik tiek, kad įmanoma kitu keliu išvažiuoti. Aišku, jis ne toks patogus, susidaro vingis, – kalbėjo M.Černeckas.

Paminėjus, kad, pasak gyventojų, ir šis kelias ne ką geresnis, seniūnės pavaduotojas paaiškino, kad į Dauglaukio pusę esanti įkalnė, kurioje prasimuša šaltinis, ten ne kartą jau pilta žvyro.

– Visi tokie keliai ne tik Tauragėje, bet ir visoje šalyje turi vieną bendrą bėdą – nesuformuotas  pagrindas, žvyras papiltas ant juodžemio, kurį įšalas iškilnoja. Kitas dalykas – griovių išpjovimas. Žemės prie kelių daug kur būna primatuotos ir negalima išpjauti griovio. Jei įmanoma tai padaryti, nėra kur vandens nuleisti. Su žvyrkeliais tokių bėdų nėra, – teigė M.Černeckas.

 

Raimonda ALYSIENĖ

Rekomenduojami video