Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Miesto pirties greičiausiai nebeliks

Savivaldybės administracija apklausos būdu perka asmens higienos – prausimosi duše – paslaugas asmenims, kurie dėl nepakankamų pajamų ar skurdo negali ar neturi galimybės pasirūpinti savo higiena. Šiuo metu tokias paslaugas teikiančio miesto pirtį eksploatuojančio Tauragės butų ūkio vadovas teigia, kad konkurse butų ūkis nedalyvaus. Esą ši paslauga nuostolinga. Higienos pasą teikti dušo paslaugą Tauragės mieste teturi dvi įstaigos.

Paskelbėkonkursą

Dušo paslaugomis naudosis Tauragės rajono gyventojai, kurie dėl nepakankamų pajamų ar skurdo negali ar neturi galimybės pasirūpinti savo higiena, gyvena būstuose be patogumų arba neturi nuolatinės gyvenamosios vietos: socialinės rizikos vaikai ir suaugusieji, neįgalūs vaikai ir suaugusieji, senyvo amžiaus asmenys ir jų šeimos bei kiti asmenys.

Konkurso dalyviai privalo turėti teisę teikti prausimosi paslaugas Tauragės miesto teritorijoje. Pasiūlymas turi būti pateiktas iki balandžio 26-osios. Paslaugos teikėjas bus parenkamas pagal mažiausią pasiūlytą kainą. Sutartis su laimėtoju bus pasirašyta 12 mėn. su galimybe ją pratęsti du kartus po 12 mėnesių. Paslaugų bus perkama maksimaliai už 45 tūkst. eurų.

Prausimosi duše paslaugos nuo sutarties pasirašymo datos privalės būti teikiamos dvi darbo dienas per savaitę. Vieną dieną – nuo 9 iki 13 val., kitą dieną – nuo 13 iki 19 val. Taip pat vieną nedarbo dieną nuo 9 iki 13 val.

Planuojama, kad paslauga naudosis apie 200 gyventojų, per mėnesį paslauga bus suteikta 400 kartų.

Tauragės rajono savivaldybės taryba 2016 m. yra nustačiusi naudojimosi dušu įkainį, jis siekia 4,40 Eur už naudojimąsi dušu iki 1 val.

Socialines pašalpas gaunantieji ir asmenys, kurių pajamos vienam šeimos nariui ne didesnės už dvigubą valstybės remiamų pajamų dydį, t. y. 244 eurai, už šias paslaugas nemokės. Kiti socialiai remtini asmenys priklausomai nuo pajamų dydžio mokės dalį nustatyto mokesčio. Kitą dalį mokesčio dengs savivaldybė.

Pirties ketina atsisakyti

Šiuo metu dušo paslaugos, kaip teigė savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Ligita Rimkuvienė, teikiamos Tauragės miesto pirtyje.

Miesto pirtį eksploatuojančio privatizacijai ruošiamo Tauragės butų ūkio direktorius Mindaugas Nevardauskas „Tauragės kurjeriui“ patvirtino, kad konkurse nedalyvaus.

– Tai nuo senų laikų primesta funkcija būtų ūkui, teikti pirties paslaugas nėra įmonės funkcija. Tai savivaldybės funkcija. Administruoti ir prižiūrėti pirtį nuostolinga. Kai savivaldybė nusipirks dušo paslaugą, mes šios paslaugos tiesiog nebeteiksime, – teigė M.Nevardauskas.

Pirtį atgaivinti, pasak M.Nevardausko, reikia nemažų lėšų kapitaliniam remontui.

– Pastatas savivaldybės, tai ji turėtų investuoti. Kol savivaldybė negali gyventojų palikti be dušo paslaugos, tą paslaugą teikiame. Bet pagal įstatymus gyventojams turi būti teikiama ne pirties, o dušo paslauga, – teigė butų ūkio vadovas.

Nors tikslių skaičių direktorius įvardyti negalėjo, patikino, kad pirties paslaugomis besinaudojančiųjų nedaug.

Kaip „Tauragės kurjerį“ informavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Tauragės departamentas, teisę teikti prausimosi paslaugas pagal paslaugos pirkimo nurodytus reikalavimus turi Tauragės butų ūkis, higienos pasą išsiėmęs 2013-aisiais, ir Švč. Trejybės parapija, leidimą gavusi prieš mėnesį, kovo 13-ąją.

Tikisi laimėti

Švč. Trejybės parapijos „Carito“ reikalų vedėja Vitalija Šlepavičienė patvirtino, kad parapija savivaldybės konkurse dalyvaus. Tokios paslaugos parapijoje neatlygintinai teikiamos ir dabar dukart per mėnesį. Nusiprausti galima parapijos namų kieme stovinčiame dviaukščiame pastate.

– Jeigu netyčia pavyktų laimėti, bent jau pasidengtume kaštus už vandenį ir elektrą, – sakė V.Šlepavičienė.

Tą dieną, kai galima nusiprausti, į „Caritą“ užsuka iki dešimties žmonių.

– Plačiai tos paslaugos nereklamuojame. Skelbimas kabo „Carito“ patalpose, kas ateina daiktų, mato, seka, kada galima nusiprausti ar nemokamai apsikirpti. Bendradarbiaujame su Tauragės profesinio rengimo centru, kurio mergaitės ir apkerpa, ir antakius nudažo, kas pageidauja, – labdaringą parapijos veiklą vardijo V.Šlepavičienė.

Ne kartą parapija sulaukė ir nuo gaisro nukentėjusių žmonių skambučių, jie nusiprausti visada įleidžiami, ne tik prausimuisi skirtą dieną. Pasak V.Šlepavičienės, „Carito“ paslaugomis naudojasi ir sunkiau gyvenantieji, ir neturintieji patogumų. Nusiprausti parapijoje gali ir joje veikiančio vaikų dienos centro vaikai, jų tėveliai. Dauguma lankytojų, pasak V.Šlepavičienės, yra vidutinio amžiaus tauragiškiai.

 

Raimonda ALYSIENĖ

Rekomenduojami video