Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Mėlyniauti – į mišką ar į turgų?

Socialiniai tinklai mirga nuo skelbimų apie parduodamas mėlynes. Parduodamų uogų galima išvysti ir „Dunokų“ turgelyje bei prekyvietėje Prezidento gatvėje. Nors kainos nemažos, perkančiųjų netrūksta.

Vyraujant sausiems orams buvo paskelbtas draudimas lankytis Tauragės rajono Eičių ir Šilinės girininkijų miškuose. Baimintasi gaisro pavojaus. Tačiau dar praėjusią savaitę prasidėjo lietūs ir, anot Valstybinių miškų urėdijos Tauragės regioninio padalinio miško želdinimo ir apsaugos inžinieriaus Sauliaus Austrevičiaus, pavojaus jau nebėra.

– Mes penktadienį parašėme savivaldybei raštą, kuriuo pranešėme, kad nebetikslinga drausti eiti į Šilinės ir Eičių miškus. Beliko sulaukti, kol administracijos direktorius pasirašys draudimą atšaukiantį įsakymą, – teigė S.Austrevičius.

Anot urėdijos darbuotojo, miškuose mėlynių jau tikrai yra, tik nežinia, ar šių uogų derlius šiemet bus gausus, mat jis pats nesąs uogautojas.

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius net tris savaites trukusį draudimą lankytis Šilinės ir Eičių girininkijų miškuose atšaukė dar vakar.

Šilinės ir Eičių girininkijų miškuose šių uogų tikrai esama. Greičiausiai ir rinkėjų netrūksta. Internete jau galima išvysti ne vieną skelbimą, raginantį įsigyti šių vitaminingų uogų. Daugelyje skelbimų vyrauja ta pati kaina – litras uogų už 4 eurus. Tik vienas kitas skynėjas prašo 5 eurų.

„Dunokų“ turgelyje šiomis uogomis prekiauja keliose vietose. Tačiau kainos nesiskiria – 4 eurai už litrą uogų. Viena prekeivė prasitarė, kad kol kas uogos mažokos, tačiau vylėsi, jog vėliau bus ir didesnių. Kiek brangesnės uogos pasitaikė Prezidento gatvėje esančioje prekyvietėje (priešais „Sodrą“) – už litrą prašyta 5 eurų.

Šių uogų kainos kasmet kyla. Štai, pavyzdžiui, dar 2011 metais „Tauragės kurjeryje“ rašėme, kad mėlynių litras kainavo 6 litus – tai yra apie 1,70 Eur. O 2013 metais šių miško uogų kaina buvo jau 10 litų (apie 2,90 Eur).

 

Morta MIKUTYTĖ

Rekomenduojami video