Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Medžius iškirtusi įmonė visuomenei neatvirauja

Vasaros pabaigoje Ateities take, privačios įmonės įsigyto buvusio darželio teritorijoje, buvo išpjauti kone visi medžiai. Privatizuotame pastate butus rengianti įmonė AT14 už išpjautus medžius neprivalės mokėti atstatomosios vertės mokesčio, savivaldybė nusprendė, kad jai pakaks atsodinti medžius.

Rugpjūčio 11-ąją projekto AT14 rengėjų užsakymu Ateities take, buvusio darželio teritorijoje, buvo išpjauti kone visi medžiai. Buvusio darželio pastate ši įmonė rengia butus. Dėl medžių pjovimo ji sulaukė gyventojų pasipriešinimo, tačiau Tauragės rajojo savivaldybė patikino, kad Želdynų ir želdinių apsaugos ir priežiūros komisija išdavė leidimą išpjauti 69-iems medžiams, todėl medžius šalinti buvo galima.

Aplinkos apsaugos departamento Tauragės rajono agentūros valstybinis aplinkos apsaugos inspektorius Romas Jurgelionis „Tauragės kurjerį“ tuokart informavo, kad dėl mieste išpjautų medžių atstatomosios vertės nustatymo sprendimus priima savivaldybė – pagal nustatytus įkainius apskaičiuoja medžių vertę.

Kokia šiuo atveju buvo nustatyta medžių atstatomoji vertė, keliskart raštu klausėme Tauragės rajono savivaldybės ir tik praėjusią savaitę gavome atsakymą. Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Ralienė informavo: „Vadovaujantis Saugotinų medžių ir krūmų kirtimo, persodinimo ar kitokio pašalinimo atvejų, šių darbų vykdymo ir leidimų šiems darbams išdavimo, medžių ir krūmų vertės atlyginimo tvarkos aprašo 12.1. ir 12.3. papunkčiais atkuriamoji vertė nebuvo skaičiuojama, o buvo nurodyta atsodinti naujais medžiais ir krūmais“ ir pasiūlė dėl detalaus atsodinimo plano kreiptis į AT14 įmonės atstovus.

Tačiau AT14 projekto vadovė Agnė Venckutė su žurnaliste į kalbas nesileido ir į klausimus apie medžių atsodinimą, taip pat kur šioje privatizuotoje teritorijoje bus įrengta mašinų parkavimo vieta, neatsakė. Tiesa, iš pradžių telefonu A.Venckutė patikino neturinti po ranka plano ir paprašė klausimus atsiųsti raštu. Tačiau juos nusiuntę atsakymų taip ir nesulaukėme. Perskambinus dar kartą įmonės atstovė pareiškė, kad į klausimus neatsakys.

Rekomenduojami video