Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Medžių skerdynių atomazga – skirta bauda

Tauragės rajono savivaldybei privačiam verslui pardavus nebeveikiančio darželio pastatus Ateities take, juose bus įrengti butai. Tačiau vos įsibėgėjus darbams sulaukta gyventojų pasipriešinimo dėl teritorijoje pjaunamų medžių. Išsaugoti medžių nepavyko, teritorijoje liko vos vienas kitas, tačiau Valstybinės darbo inspekcijos Tauragės skyriaus pareigūnai į gyventojų pranešimą sureagavo. Bendrovės AT14 atsakingai darbuotojai skirta bauda už darbų saugos pažeidimus. 

Aplinkosaugininkai tyrimo nepradėjo

Kaip pranešė „Tauragės kurjeris“, rugpjūčio 11-osios rytą išgirdę pjūklo garsus aplinkinių namų gyventojai suskubo į buvusio darželio teritoriją ginti ilgus metus juos supančios žalumos. Ieškodami informacijos ir tikėdamiesi sustabdyti medžių skerdynes, žmonės skambino aplinkosaugininkams, miesto seniūnui, Darbo inspekcijai. Kvietė atvykti pasikalbėti buvusio darželio pastatų savininką įmonės „Apastata“ direktorių Mindaugą Apavičių. Verslininkas pareiškė, kad atvykti negali, pažadėjo atsiųsti kitą atsakingą įmonės darbuotoją. Tiesa, šį nekilnojamojo turto projektą vykdo ne „Apastata“, o nauja įmonė AT14. Viešai nurodyta projekto vadovė – Agnė Venckutė.

Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Tauragės rajono agentūra tyrimo nepradėjo. Anot agentūros valstybinio inspektoriaus Romo Jurgelionio, tyrimas būtų pradėtas, jei įmonė nebūtų turėjusi leidimo medžiams pjauti, tačiau leidimas buvo išduotas – leista iškirsti 69 medžius.

– Leidimas buvo išduotas iškirsti medžius pagal parengtą projektą. Kas bus vietoje pašalintų medžių, man nežinoma. O kokiai įmonei išduotas leidimas, atsakyti galėtų Tauragės miesto seniūnija,– į redakcijos klausimus atsakė R.Jurgelionis.

Anot R.Jurgelionio, komisija prieš išduodama leidimą iškirsti medžius visada nuvyksta jų apžiūrėti. Šiuo atveju, kadangi medžiai buvo pjaunami pagal projektą, nebuvo būtina juos visus sužymėti. Į klausimą, ar už išpjautus medžius valstybei apskaičiuotas atkuriamosios vertės mokestis ir koks, atsakymo negavome.

Į klausimus neatsakė

– Dėl mieste išpjautų medžių atstatomosios vertės sprendimus priima savivaldybė. Medžių vertė apskaičiuojama pagal nustatytus įkainius, – paaiškino R.Jurgelionis.

Į šį klausimą neatsakė ir Tauragės rajono savivaldybė, nors administracijos direktoriui Modestui Petraičiui juos siuntėme kelis kartus.

Kas bus įrengta išpjautų medžių vietoje, atsakymo nesulaukėme ir iš UAB „AT14“.

Pažeidimų įmonė neneigė

Aplinkinių namų gyventojai dar rugpjūčio 11-ąją Valstybinės darbo inspekcijos Tauragės skyriaus pareigūnus informavo, kad darbininkai darželio teritorijoje darbuojasi be šalmų ir specialių kombinezonų, be to, teritorija neaptverta. Tik po skambučio Darbo inspekcijai darbininkai užsidėjo šalmus, o vėliau atvykusi įmonės atstove prisistačiusi moteris teritoriją aptvėrė „Stop“ juosta.

Rugpjūčio 13 dieną Valstybinės darbo inspekcijos Tauragės skyrius pradėjo tyrimą dėl medžių pjovimo Tauragėje, Ateities take 14, pažeidžiant darbų saugos ir sveikatos norminius teisės aktus. UAB „AT14“ projekto vadovė buvo iškviesta į Darbo inspekcijos Tauragės teritorinį skyrių duoti paaiškinimų.

Tauragės teritorinio skyriaus vyriausiasis darbo inspektorius Vytautas Simonavičius taip pat informavo, kad rugpjūčio 16-ąją informacija dėl galimai neteisėto medžių pjovimo buvo išsiųsta Tauragės savivaldybės administracijos direktoriui ir Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Tauragės rajono agentūrai.

Darbo inspekcijos Tauragės skyrius „Tauragės kurjeriui“ pranešė ir apie tyrimo išvadas: „Pabaigus tyrimą ir atlikus administracinius veiksmus, UAB „AT14“ atsakingam asmeniui už tai, kad neužtikrino darbuotojų saugos ir sveikatos norminių teisės aktų laikymosi statybvietėje, surašytas administracinių pažeidimų protokolas ir vadovaujantis LR administracinių nusižengimų kodekso 96 straipsnio 3 dalimi administraciniu nurodymu paskirta bauda“.

Darbo įstatymų, darbuotojų saugos ir sveikatos norminių teisės aktų pažeidimas užtraukia baudą juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims nuo 80 iki 880 eurų. Darbo inspekcijos Tauragės skyriaus vyriausiasis darbo inspektorius Tadas Povilaitis informavo, kad UAB „AT14“ skirta pusė minimalios baudos – 40 eurų, nes nusižengta pirmą kartą, be to, atsakinga įmonės darbuotoja pažeidimų neginčijo. Jei per dvi savaites bauda nebus sumokėta, pažeidėjams būtų skirta minimali įstatymo numatyta 80 eurų bauda, tačiau tuomet atsirastų ir teisė skirtą baudą skųsti.

Daiva ŽEBELIENĖ

Rekomenduojami video