Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
„Laisvės yris“: kai negalia virsta galia

Organizacijos „Aktyvi Tauragė“ inicijuotas ir jau antrus metus iš eilės organizuotas neįgaliųjų žygis baidarėmis tampa tradicija. Šeštadienį į maždaug 6,5 km žygį baidarėmis „Laisvės yris“ leidosi apie 70 neįgaliųjų iš visos Lietuvos – kur kas daugiau nei pernai. Emocijų ir įspūdžių visiems žygio dalyviams, o jų kartu su pagalbininkais buvo per 160, užteks ilgam. 

Plaukė su savanoriais instruktoriais

Susirinkę Barziūnų paplūdimyje (Pagėgių savivaldybė) kartu su artimaisiais įvairias negalias turintys žmonės ir savanoriai jų pagalbininkai buvo nusiteikę džiugiai – puikiai idėjai, rodėsi, pritaria net gamta, padovanojusi saulėtą dieną.

Dalyviai buvo suskirstyti į porines baidares. Neįgalieji baidarėmis yrėsi su patirties turinčiais irkluotojais – savanoriais. Į pagalbą neįgaliesiems atėjo ne tik VŠĮ „Aktyvi Tauragė“ nariai, bet ir šauliai, Kauno bėgimo klubo „I RUN“ nariai.

Sodinami į baidares, dauguma neįgaliųjų sakė nejaučią jokios baimės, mat visiškai pasitikį šalia sėdinčiais instruktoriais. Vis dėlto visi sutiko, kad ši diena – išskirtinė ir įsimins visam gyvenimui.

„Tauragės kurjerio“ pakalbintos ratukuose sėdinti Algė sakė visai nesijaudinanti:

– Nors „Laisvės yryje“ dalyvauju pirmą kartą, esu visai rami: žinau, kad šalia manęs yra instruktorius, kuris už mane yra atsakingas, todėl belieka mėgautis plaukimu. Neapsakomas jausmas! O kadangi sėdžiu priekyje ir dar mane fotografuoja, jaučiuosi tikra žvaigždė! – sakė humoro jausmo nestokojanti moteris.

Neįgalumas – ne kliūtis mėgautis gyvenimu

Ratukuose sėdinti Kristina pasakojo plaukianti baidare jau ne pirmą kartą – išbandė tokią pramogą ir pernai, per pirmąjį „Laisvės yrį“. Ekstremalius pojūčius mėgstanti moteris galimybių išbandyti ką nors naujo sakė niekada nepraleidžianti – ji nuolat dalyvauja ir automobilių slalomo lenktynėse, šiemet išbandė ir driftą, porą kartų šoko iš lėktuvo su parašiutu, planuoja šuolį pakartoti ir šiemet.

– Baidare plaukiau ir pernai, – „Tauragės kurjeriui“ pasakojo Kristina. – Buvau nusprendusi, kad šiemet dar dalyvausiu, o kitais metais – nebe, jau kaip ir nebe taip įdomu. Bet kai parplaukėm, nusprendžiau – plauksiu ir kitąmet! Nes labai patiko!

Ji pasakojo nemažai irklavusi ir pati:

– Mano rankos stiprios, ko man neirkluoti. Net ir neįdomu būtų taip sau sėdėti ir nieko nedaryti... – sakė ji. –

Aurelija iš Šiaulių sakė tokiame žygyje dalyvaujanti pirmą kartą. Nors ir neramu, kaip seksis, ji sakė besidžiaugianti jau vien tuo, kad neįgalieji turi vis daugiau galimybių pasijusti tokiais kaip visi – pavyzdžiui, paplaukioti baidarėmis.

– Tai nuostabu! Labai ačiū už tokią galimybę „Aktyvios Tauragės“ nariams ir visiems pagalbininkams! – sakė ji.

18 metų Tauragės šilumos tinkluose dirbęs Juozas, ratukuose sėdintis jau pustrečių metų, sėdėdamas baidarėje sakė nė kiek nesijaudinantis – juo labiau, kad su juo plauksiantis instruktorius – buvęs kolega.

Šiauliškė Vidmantė po žygio emocijomis pasidalijo savo feisbuko profilyje: „Gyvenimas moko, kad niekada neverta pasiduoti, nors ir kaip sunku būtų. Visi mes turime du pasirinkimus: būti nugalėtojais arba nugalėtais. Vakar visi tapome nugalėtojais – tapome istorijos dalimi! Renginys, kuriam žodžių nereikia, jie nublanksta prieš jausmus, emocijas, kai NeGalia gali virsti Galia!

Daugybė neįgaliukų suvažiavo iš visos Lietuvos. Buvo tokių, kurie pirmą kartą sėdo į baidarę, paėmė į rankas ir irklavo Jūros upe 7 km visi susėda į baidares ir plaukia nepaisydami negalios, amžiaus.TAI NEREALU. Mums, šiauliečiams,buvo didžiulė garbė dalyvauti tokiame renginyje ir atstovauti savo gimtą miestą Šiaulius. Visos šiauliečių komandos vardu tariu AČIŪ renginio organizatoriams“.

„Gera matyti laimingus žmones“

– Šitas paplūdimys to dar nematė! – neslėpė džiugių emocijų ir Saulius Bagdonas, VŠĮ „Aktyvi Tauragė“ įkūrėjas ir šio iniciatyvos autorius, eidamas nuo baidarės prie baidarės ir padėdamas neįgaliesiems jose įsitaisyti patogiai. – Širdis džiaugiasi – taip gera matyti laimingus žmones!

Į šį žygį jis specialiai atskrido iš Norvegijos, kur dabar dirba.

S.Bagdonas sakė esąs be galo dėkingas visiems savanoriams, kurie padėti žygio dalyviams susirinko iš visos Lietuvos.

– Ši diena įsimins ilgam. Už patirtas emocijas, išgyvenimus, už laisvę įgyvendinti svajones

Všį „Aktyvi Tauragė“ dėkoja Seimo nariui Justu Džiugeliui, kaimo turizmo sodybos šeimininkams Sigitui ir Rasai Stoniams, renginio vedėjai Karolinai Jurkauskaitei, Valdui ir Vainorai Lacko, Emiliui Kirkickij, UAB Baidarių centrui, Turistauk.lt, Pagramančio regioniniam parkui, MS muzikos servisui, Kauno bėgimo klubui „I RUN“, LDK Kęstučio šaulių 7-ajai rinktinei. Labai pasiilgsime jūsų, bet netruks prabėgti tie vieneri metai, kai mes ir vėl susitiksime, – baigiantis renginiui kalbėjo S.Bagdonas.

Linksmoji dalis – žaidimai ir koncertas

Plaukimas truko maždaug tris valandas. Atplaukę į galutinį žygio tašką, Mociškių kaimo turizmo sodybą, žygeiviai irgi nenuobodžiavo – pasistiprinę šiupiniu, jie žaidė, varžėsi įvairiose rungtyse, klausėsi muzikos.

Kristina pasakojo, kad ypač daug emocijų sukėlė bato metimo rungtis.

Koncertavo „Lietuvos talentų“ dalyvis Emilis Kirkickij, Valdas ir Vainora Lacko.

Renginio pabaigoje visiems žygio dalyviams įteikti sertifikatai, jų pagalbininkams – padėkos. Buvo atvykęs ir renginį globojęs Seimo narys Justas Džiugelis.

– Saulius visus patikino, kad toks žygis bus organizuojamas ir kitąmet. Tikrai dalyvausiu! Nes dabar supratau, kad kiekvienas žygis – vis kitoks. Juo labiau, kad ir organizuojamas vis kitoje vietoje, – svarstė Kristina.

Birutė SLAVINSKIENĖ

Rekomenduojami video