Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kultūros centrų vadovams įtvirtintos penkerių metų kadencijos

Seimas pritarė valstybinių ir savivaldybių kultūros centrų vadovų kadencijoms. Kultūros centrų vadovai į pareigas bus skiriami penkeriems metams konkurso būdu. Valstybinio kultūros centro vadovu tas pats asmuo galės būti skiriamas ne daugiau kaip dviem kadencijoms iš eilės.

Kultūros ministerija išplatintame pranešime spaudai primena, kad iki šiol valstybės ir savivaldybių kultūros centrų vadovai į pareigas būdavo priimami neterminuotai. Tačiau įsigaliojus naujam įstatymui šias pareigas galės toliau eiti iki 2023 m. birželio 30 d. ir šis laikotarpis bus laikomas pirmąja atitinkamo kultūros centro vadovo kadencija.

„Tikimės, kad įvedus kadencijas atsiranda galimybės atnaujinti kultūros vadybą, skatinti naujų idėjų taikymą, pritraukti jaunimą“, – sakė kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson.

Kadencijų skaičius ribojamas tik valstybinio kultūros centro vadovui. Savivaldybių kultūros centrų vadovai galės dirbti neribotą kadencijų skaičių. Tačiau kaskart pasibaigus penkerių metų kadencijai turės dalyvauti konkurse, kaip ir bet kuris kitas kandidatas. Tauragės kultūros centro vadovas Virginijus Bartušis mano, kad šis sprendimas įneš sumaišties.

– Kasmet vadovai atsiskaito savivaldybės tarybai, kuri vertina nuveiktus darbus. Jei žmogus dirba netinkamai, yra įstatymai, numatantys jo atleidimą. Įvedus kadencijas neliks darbų tąsos. Be to, Lietuvos mastu yra daug rajonų, kur niekas net nenori taptu kultūros centro vadovu, juose laikini vadovai dirba po kelerius metus. Tai be galo atsakingas ir didelis baras, tenka dirbti ir švenčių metu, savaitgaliais. Tai nėra lengva vieta, – tikino V.Bartušis.

Tokie pokyčiai numatyti ne tik kultūros centruose, bet ir muziejuose bei bibliotekose.

Įstatymuose taip pat nustatyti nepriekaištingos reputacijos reikalavimai vadovams. Pavyzdžiui, asmuo negalės dirbti vadovu arba pretenduoti į vadovus, jeigu bus padaręs tyčinį, korupcinio pobūdžio nusikaltimą arba pripažintas šiurkščiai pažeidęs profesinės veiklos ir etikos taisykles.

Rekomenduojami video