Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kovoje dėl daugiabučių – pertrauka: nepavyksta sukviesti gyventojų

Tauragės rajono apylinkės teismas trečiadienį atvertė dar dvi Tauragės butų ūkio ir „Tauragės būsto“ ginčo bylas. Teisėja Elena Bartulienė aiškinasi, ar bendrovės „Tauragės būstas“ iniciatyva su Tauragės dvaro g. 30A ir Vytauto g. 75 daugiabučių gyventojais sudarytos jungtinės veiklos sutartys teisėtos. Tauragės teismą pasiekė net septynios tokios bylos. Kol kas nė viena jų neišnagrinėta.

Trečiadienio rytą prieš teismą stojo Tauragės dvaro g. 30A namo gyventojai. Byloje, įskaitant „Tauragės būstą“, – net 13 atsakovų. Deja, ne visus šio namo gyventojus teismui pavyko pakviesti į bylos nagrinėjimą – nepavyko įteikti šaukimų. Į bylos nagrinėjimą atvykę šio namo gyventojai teismą tikino, kad kai kurie atsakovai šiame name negyvena, tik turi butus, keletas emigravę į užsienį.

Jungtinės veiklos sutartis su Tauragės dvaro g. 30A namu buvo pasirašyta 2017-ųjų rugpjūčio 9 dieną. Šiam procesui prieštaraujantis namą iki tol administravęs Tauragės butų ūkis įsitikinęs, kad ji negaliojanti, esą sudaryta pažeidžiant teisės aktus. Į teismo posėdį neatvyko nė vienos besiginčijančios bendrovės vadovai, jiems trečiadienį atstovavo tik advokatės.

Vis dėlto byla taip ir nepradėta nagrinėti. Abi besiginčijančių bendrovių advokatės paprašė teismo posėdį atidėti, mat iki šiol ne visi namo gyventojai tinkamai informuoti apie bylos nagrinėjimą. Teisėja Elena Bartulienė įpareigojo ieškovą – Tauragės butų ūkį iki vasario 5 dienos pateikti teismui visus reikalingus duomenis apie į teismo posėdį neatvykusius gyventojus. Iki vasario 21-osios, kai bylą planuojama nagrinėti iš esmės, jiems turi būti tinkamai pranešta apie teisminius procesus.

Teismo salėje susirinkę dalis namo gyventojų piktinosi, kad procesas taip ir neprasidėjo. Žmonės norėtų, kad bylinėjimasis pasibaigtų greičiau. Kai kurie jų teigė, kad nežinojo, ant kokio dokumento rašosi, esą jungtinės veiklos sutartį pasirašė jos neskaitę, kiti sakė neprieštaraujantys, kad jų namą administruotų „Tauragės būstas“, tik baiminasi, kad pralaimėjus bylą iš jų, kaip atsakovų, gali būti priteistos bylinėjimosi išlaidos Tauragės butų ūkiui. Esą dvi įmonės nepasidalija namų, o nukentėti gali eiliniai žmonės.

Analogiška situacija susiklostė ir tą pačią dieną sušauktame teismo posėdyje dėl Vytauto g. 75 namo. Jungtinės veiklos sutartis su Vytauto g. 75 namo gyventojais pasirašyta pernai, rugsėjo 5 dieną.

Į posėdį atvyko tik dvi šio namo gyventojos, viso būrio atsakovų ir trečiųjų asmenų teismui prisikviesti taip ir nepavyko – vienu atveju nebuvo kam įteikti šaukimų, kitu – gyventojai tiesiog nematė reikalo nei į teismą atvykti, nei apie savo neatvykimo priežastis pranešti. Teisėjos E.Bartulienės teigimu, būtent dėl šios priežasties nagrinėti bylos neįmanoma. Posėdis, Tauragės butų ūkį įpareigojus pateikti teismui reikalingus namo gyventojų duomenis, taip pat atidėtas iki vasario 21 dienos.

 

Ramunė RAMANAUSKIENĖ

Rekomenduojami video