Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kartenoje - nauja „Linas Agro“ grūdų saugykla

Naująjį derliaus supirkimo sezoną AB „Linas Agro Group“ pasitinka išplėtusi elevatorių tinklą ir grūdų priėmimo apimtis. Prieš penkiolika metų „Linas Agro“ atidarė pirmąjį grūdų centrą Joniškyje. Šiandien, minėdama 15 metų grūdų centrų veiklos sukaktį, bendrovė atveria aruodus dešimtame savo elevatoriuje Lietuvoje. Jis įsikūrė Kretingos rajone, Kartenoje.

Vėjuotą rugpjūčio 4 d. rytą Kartenos apylinkėse, Gintarų kaime susirinko gaususu būrys svečių – Kretingos, Klaipėdos, Šilutės, Plungės bei Telšių rajono ūkininkai, vietos valdžios atstovai bei įmonės partneriai. Atvyko tam, kad pasidžiaugtų naujomis grūdų realizavimo galimybėmis, pasitiktų į naują grūdų saugyklą atvykstantį pirmąjį derlių. Jį atvežė Tauragės rajono Piktupėnų žemės ūkio bendrovė, į aruodus subyrėjo pirmosios 25,02 tonos žieminių rapsų.

Kiekvienais metais „Linas Agro“ elevatoriuose priimamų grūdų kiekis auga apie 10-15 %. Žemdirbiams, parduodantiems derlių, stengiamės pasiūlyti kuo geresnes sąlygas: operatyviai priimti produkciją, tiksliai nustatyti kokybę ir pan. Šio sezono svarbiausia naujiena yra pastatytas ir kartu su javapjūtės pradžia pradedantis veikti elevatorius Kartenoje (Kretingos rajone). Įkurti naują elevatorių Žemaitijoje paskatino mūsų klientų pageidavimai gerinti grūdų priėmimo sąlygas pajūrio regione. Jų netenkino iki šiol vykdytas grūdų supirkimas“, - naują elevatorių pristatė UAB „Linas Agro“ Grūdų centras KŪB Šiaulių elevatoriaus vadovas Tomas Ignatavičius, vienas iš statybos projekto vadovų.

„Linas Agro“ Kartenos grūdų centro atidarymo juostelė perkirpta: nuo šiol klientų laukia bendrovės Klaipėdos-Kretingos regionų vadybininkė-konsultantė Stanislava Šimkienė bei grūdų saugyklos statybos projektui vadovavęs Tomas Ignatavičius, Šiaulių elevatoriaus vadovas. Bendrovės nuotr.

Bendroji elevatoriaus talpa siekia 26 tūkst. tonų. Komplekse sumontuota danų firmos „Cimbria“ įranga, kurią sudaro transporteriai, kaušiniai elevatoriai, grūdų džiovykla, grūdų valomoji. Pastatytos ispanų firmos SYMAGA saugojimo talpos bei lenkų firmos BIN operatyvinės talpos, skirtos neparuoštų grūdų sukaupimui. Įrengtos 60 tonų svarstyklės, 2 grūdų priėmimo duobės, kurių našumas – 200 tonų per valandą. Derlių galima vežti bet kokio tipo ir dydžio savivartėmis priekabomis.

Mūsų elevatorius aprūpintas pačia naujausia bei moderniausia grūdų kokybės nustatymo įranga, kuri visiškai atitinka ne tik lietuviškus, bet ir tarptautinius standartus. Didžiausias šios įrangos privalumas yra tai, kad derliaus kokybė nustatoma ne tik greitai, bet, svarbiausia, - labai tiksliai. Elevatoriuje įrengtos elektroninės automobilių svarstyklės užfiksuotą svorį automatiškai siunčia į apskaitos programą. Taip yra išvengiama žmogiškos klaidos, kuri gali pasitaikyti, kai svorį įrašo svėrėjas“, - apie šiuolaikines derliaus priėmimo sąlygas pasakojo Kartenos elevatoriaus vadovas Vitalijus Kvietkauskas.

Į Kartenos elevatoriaus atidarymą atvyko seniai jo laukę žemdirbiai iš aplinkinių rajonų: Kretingos, Klaipėdos, Šilutės, Plungės. Telšių, kt. Bendrovės nuotr.

Elevatorius atlieka įrangos bandymus ir laukia ūkininkų derliaus kasdien nuo 8 iki 20 val., grūdų srautui išaugus, darbo laikas bus ilginamas pagal poreikį. Sezono metu čia dirbs 15 darbuotojų.

Kartenos elevatoriuje, kaip ir kituose „Linas Agro“ elevatoriuose, bus priimami visų rūšių grūdai ir sėklos. Tai - visų klasių kviečiai, rapsai, miežiai, kvietrugiai, pagal poreikį - žirniai, pupos.

Kadangi elevatorius turi našią grūdų džiovyklą ir valymo mašinas, augintojai tiesiai iš laukų gali pristatyti derlių. Grūdai, rapsai ar ankštiniai augalai bus išvalomi, išdžiovinami ir paruošiami tolesnei krovai.

Kartenos elevatoriaus administracinėse patalpose įsikurs ir „Linas Agro“ vadybininkai-konsultantai, aptarnaujantys pajūrio regiono ir netoli jo esančių kitų Žemaitijos rajonų ūkius. Vadybininkė-konsultantė Stanislava Šimkienė, dirbanti Klaipėdos, Kretingos, Skuodo ir Šilutės rajonuose, bei vadybininkė-konsultantė Janina Astrauskienė, dirbanti Plungės, Mažeikių, Telšių ir Akmenės rajonuose, džiaugiasi, kad pastačius naują elevatorių, ūkininkams atsivėrė daug geresnė galimybės pristatyti derlių įmonei „Linas Agro“. O nuo kito sezono elevatoriaus komplekse pradės veikti ir sandėlis, skirtas augalininkystės prekėms (sėkloms, pesticidams, trąšoms ir pan.). Taigi, ūkininkai galės vienoje vietoje ir derlių pristatyti, ir pasiimti jam auginti reikalingų prekių.

Į naujo elevatoriaus aruodus byra pirmasis derlius – Piktupėnų ŽŪB žieminiai rapsai.Bendrovės nuotr.

***

Linas Agro“ grupė valdo grūdų saugyklas Joniškyje, Kėdainiuose, Vilkaviškyje, Šiauliuose, Pasvalyje, Lukšiuose, Jungėnuose, Kupiškyje (ŽŪK „Kupiškio grūdai“) ir kartu su partneriais - Panevėžio rajone, Gustonyse („Karčemos“ KB), taip pat Latvijoje, Jekabpils mieste.

Šiais metais įmonė įgyvendino grūdų saugyklų plėtros programą, buvo atliktas talpų išplėtimas ir įrangos modernizavimas, to pasekoje „Linas Agro“ Grūdų centro elevatoriuose vienu metu bus saugoma apie 300 tūkst. tonų grūdų ir per metus talpas planuojama užpildyti ne vieną kartą.

Šį sezoną „Linas Agro“ įmonė pasirengusi supirkti derlių dešimtyje nuosavų grūdų elevatorių, įskaitant ir naująjį elevatorių Kartenoje, taip pat grūdai, rapsai superkami ir apie penkiasdešimtyje nuomojamų elevatorių.

Per praėjusį sezoną „Linas Agro“ grupės įmonių prekybos apimtys sudarė iš viso 2,4 mln. tonų įvairios žemės ūkio produkcijos. Iš jos vien grūdinių kultūrų per Baltijos uostus buvo eksportuota 1,7 mln. tonų, iš kurių per Klaipėdos uostą - 1,1 mln. tonų.

 

AB „Linas Agro“ informacija

Rekomenduojami video