Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kaimo gyventojas pralaimėjo prieš valdininkus – pastatas ne jo

Kunigiškių kaimo gyventojas Vidmantas Jonušaitis pralaimėjo kovą su valdininkais. Teismas atmetė šio vyro ieškinį, kuriuo jis įrodinėjo, kad prieš 23-ejus metus tuometinio Gaurės apylinkės viršaičio jam perduotas pastatas yra jo. Tauragės rajono savivaldybės administracija atvirkščiai – teismo prašė pripažinti, kad sandėlis Kunigiškiuose priklauso savivaldybei. 

Teisminis ginčas šių metų sausį kilo dėl 1990 metais Kunigiškiuose, Tuopų gatvėje, statyto beveik 114 kv. m ploto pastato, dabar laikomo sandėliu, kuriuo nuo 1993 metų naudojasi šio kaimo gyventojas Vidmantas Jonušaitis. Vyras pastatą rekonstravo, turi inventorizacinę bylą ir raktus, yra sudaręs sutartį su elektros tiekėjais, tačiau neįregistravo nekilnojamojo turto registre. Dėl nuosavybės teisės įregistravimo esą kilo problemų, kurių, anot V.Jonušaičio, jam nepadėjo išspręsti nė vienas rajono vadovas, esą tik maitino pažadais.

Tauragės rajono savivaldybė taip pat jaučiasi šio pastato savininke. Šį sandėlį, kaip savo turtą, savivaldybės administracija užregistravo 2006 metų rudenį, kai buvo sudarytas senų statinių patikrinimo aktas. Anot V.Jonušaičio, nė vienas aktą sudariusios komisijos narių su juo nebendravo, nepaaiškino, kad būtina įteisinti turtą Registrų centre. V.Jonušaitis į teismą kreipėsi prašydamas panaikinti savivaldybės teisinę registraciją ir pripažinti jo nuosavybės teisę. Vyras teismui aiškino, kad 1993 metų spalį jis su tuometiniu Gaurės apylinkės viršaičiu Antanu Tendzegolskiu sutarė, kad buvusio darželio, vėliau – kultūros namų, pastate įrengs katilinę, o už tai mainais gaus pastatą, kuris po 23-ejų metų ir tapo ginčų objektu. Tokį sandorį viršaitis jam pasiūlęs, nes norėjęs išspręsti Gaurės apylinkei priklausiusio buvusio darželio pastato šildymo problemą, o V.Jonušaitis turėjo interesų į pastatą, kuriame vėliau įkurdino parduotuvę ir metalo dirbtuves. Vyras teigė, kad į katilinę tuomet investavo 18 tūkstančių litų.

Bylinėjimosi procesui įsibėgėjus, paaiškėjo, kad pastato nori Kunigiškių bendruomenė.

Savivaldybės atstovai teisme įrodinėjo, kad Gaurės apylinkės viršaičio A.Tendzegolskio ir V.Jonušaičio sudaryta sutartis teisiškai yra niekinė, nes nesilaikyta sandorio formos reikalavimų, be to, ji neįregistruota nekilnojamojo turto registre. A.Tendzegolskis esą neturėjo įgaliojimų atiduoti V.Jonušaičiui valdiško pastato mainais už įrengtą katilinę.

Tauragės rajono apylinkės teismo teisėja Elena Bartulienė nusprendė, kad tuometinio Gaurės apylinkės viršaičio sprendimas už kokybiškai atliktus darbus V.Jonušaičiui atiduoti valstybės turtą negali būti teisėtas. Jis prieštaravo sutarties su V.Jonušaičiu pasirašymo metu galiojusio Valstybinio turto pirminio privatizavimo įstatymo nuostatoms. 1993 metais valstybės turtas privalėjo būti privatizuojamas perduodant privatizuojamus objektus aukcionams ar skelbiant viešą akcijų pasirašymą. Taigi pagal šiuos specialiuosius teisės aktus valstybės ir savivaldybės turtas, kuris buvo įtrauktas į privatizuojamų objektų sąrašą, galėjo būti perleistas privačion nuosavybėn, tačiau tik pagal šiuos įstatymus ir tik už pinigus, o ne mainais už atliktus darbus.

V.Jonušaičio ieškinį teismas atmetė, vyras valstybės naudai turės sumokėti beveik 12 Eur teismo išlaidų. Sprendimas dar gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.

 

Ramunė RAMANAUSKIENĖ

Rekomenduojami video