Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Josvainiuose – „Ginkluoto žmogaus“ premjera

Keturias dienas paeiliui Josvainių miestelyje (Kėdainių r.) vykusius Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimui skirtus renginius šįvakar vainikavo neeilinis reginys.

Geltona, žalia ir raudona spalvomis „nusidažiusioje“ Josvainių Visų Šventųjų bažnyčioje nuskambėjo koncertas, kurio metu buvo atliktas žymaus Velso kompozitoriaus Karlo Jenkinso „The Armed Man: Mass for Peace“(liet. – „Ginkluotas žmogus: mišios už taiką“).

„Ginkluotas žmogus: mišios už taiką“ – 13 dalių kūrinys, kuriam jėgas Josvainiuose suvienijo net šimtas dešimt choristų iš Lietuvos edukologijos universiteto akademinio choro „Ave vita“, Pasvalio mišraus choro „Canticum novum“ ir Šiaulių miesto jaunimo kamerinio choro „Atžalynas“ bei trisdešimt penki muzikantai iš Vilniaus sekmadieninio vario dūdų orkestro.

Net trys chorus ir orkestrą suvienijusio projekto debiutas įvyko šiandien, Tauragėje. Antrasis atlikėjų koncertas vyko Josvainiuose, o jo metu vaizdo projektoriuje buvo leidžiamas dokumentinis filmas su tikrais, sukrečiančiais įvykiais iš pačių įvairiausių pasaulio šalių.

„Tai – neeilinis koncertas, rajone šiandien tikrai vienas didžiausių renginių. Josvainių bažnyčioje tokio renginio dar nesame turėję. Įtariu, kad jis – vienas įspūdingiausių ir Josvainiuose per pastaruosius metus apskritai, – kalbėjo Josvainių kultūros centro vadovė ir režisierė Renata Kalvaitė. – „Ginkluotas žmogus“ – labai įdomus kūrinys, parašytas vieno žymiausių mūsų dienų muzikos kūrėjų. Jis aprėpia daug kultūrų, religijų, o esmė vis tik viena ir ta pati: parodyti, kad ta karo ir įvairių negandų grėsmė visada yra šalia. Kūrinys apžvelgia ryškiausius ir sunkiausius žmonijos istorijos momentus ir išreiškia viltį į taiką. Į taiką ir Lietuvoje, ir visame pasaulyje. Džiaukimės ta laisve šiandien, saugokime ir kurkime taiką jau šiandien, pradėdami nuo savęs. Jos mums niekas neatneš, ją turime kurti ir nešti patys, pradėdami nuo savo šeimos, savo namų ir savo šalies.“

 

Justina ŠVEIKYTĖ

Rekomenduojami video