Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Jauna pora surizikavo – pradėjo nuo oro priklausomą verslą

Draudenių ežeras – viena iš nedaugelio vietų, kur Tauragės rajono gyventojai gali mėgautis maudynėmis toliau nuo miesto šurmulio. Atlikus valymo darbus, gyvenimas prie ežero gerokai pagyvėjo. Tad draudeniškė Raminta su draugu Vaidotu nutarė neleisti vasaros atostogų veltui ir ėmėsi verslo – nuomoja baidares ir vandens dviračius.

Įžvelgė ežero privalumus

Tauragės rajone turime vienintelį ežerą, kuris puikiai tinkamas maudynėms ir poilsiui gamtoje. Ilgokai jis buvo apleistas, uždumblėjęs, apaugęs krūmais, rimtos priežiūros trūko pakrantei. Tačiau išvalius dumblą ir iškirtus krūmynus atsivėrė ne tik kitoks vaizdas, bet ir galimybės. Čia meškerę užmeta ne vienas žvejys, poilsiauja šeimos. Net 103 ha ploto ežero pakrantės seklios, tad mamos ramiai jaučiasi, kai turškiasi jų mažyliai.

Šiais ir kitais ežero pliusais pasinaudoti sugalvojo iš Draudenių kilusi Raminta Lešinskaitė ir iš  gretimo kaimo kilęs jos draugas Vaidotas Jazdauskas. Šie jauni žmonės – studentai, su tėvų parama ir pagalba pradėję teikti vandens pramogų paslaugas.

– Mintis kilo visiškai netikėtai. Kadangi gyvename visai netoli ežero, turėjome savo malonumui keturvietį vandens dviratį, kuriuo kartais plaukiodavom. Plaukdami pastebėdavome ne vieną mus stebintį žvilgsnį. Pastebėjome ir tai, kad daugiau čia niekas nieko nedaro. Todėl sugalvojom imtis savo veiklos. Žmonių kaime ir taip labai mažėja, nesinori, kad visai jų neliktų. Tad įsigijom tris vandens dviračius, dvi baidares ir gelbėjimosi liemenes, – nedidelio verslo pradžios istoriją atskleidė Raminta.

Paslauga pamažu populiarėja 

Jauna mergina – ką tik trečiąjį universiteto kursą baigusi studentė. Vaidotas jau dirba, tad įrangą ežero pakrantėje, padedama tėvų, poilsiautojams nuomoja pati Raminta. Žinoma, įsigyti vandens dviračius ir baidares atsiėjo nepigiai, tad ir čia gelbėjo tėvai.

– Svarstėme, tarėmės visi susėdę ir tėvai nusprendė mums pagelbėti viską įsigyjant. Bene pagrindinis klausimas – ar bus norinčių nuomotis. Jei atvirai, nesitikime, kad tai atsipirks per šią vasarą – būtų naivu taip galvoti. Tačiau gerai tai, kad kol kas neblogi orai, lyginant su praėjusių metų vasara, poilsiauti atvažiuoja nemažai žmonių. Jie pamato mus, prieina kainų pasiteirauti. Štai ir šiandien gan vėjuota, tačiau vėjelis šiltas ir žmonės renkasi, nors iš ryto svarstėme net iš namų nevažiuoti, – kalbėjo R.Lešinskaitė.

Mergina prasitarė neišbandžiusi jokių reklamos galimybių, išskyrus „Facebook“ sukurtą puslapį „Vandens pramogos Draudenių ežere“. Stebėtina, bet vos per keletą dienų jį pamėgo beveik 150 žmonių. Dieną, kai prie ežero kalbinome Ramintą, poilsiautojų netrūko. O ir baidarės bei vandens dviračiai nestovėjo pririšti prie krantinės. Akivaizdu, kad kai oras geras, paslauga paklausi.

– Patys įsirengėme nedidelę krantinę. Sezono pradžioje į paplūdimį atvežė smėlio – dabar kur kas gražiau ir patogiau poilsiautojams, tačiau manau, kad jo reikėtų dar daugiau. Bet gal nereikia skųstis, nes anksčiau čia net žolės niekas nepjaudavo, o dabar visada sutvarkyta, šiukšlės surinktos. Dar seniūnija pastatė kelis naujus suoliukus, biotualetas tvarkomas – prie ežero tokie dalykai labai reikalingi, – gerais pokyčiais džiaugėsi draudeniškė.

Ragina ir kitus verslininkus pastebėti Draudenius

Atrodytų, daugelis jaunų žmonių pastaraisiais metais palieka gimtuosius namus kaimuose ir miesteliuose. Tačiau Raminta tikina to nenorinti ir viliasi toli nuo Draudenių nepabėgti. Beje, tokiam jos norui pritarė ir Žygaičių seniūnas.

– Daug kas nežinojo, kad mes tokie esam, kad nuomojam baidares ir vandens dviračius. Ir nelabai tikėjomės, kad be investicijų į reklamą pavyks ką nors nuveikti. Bet panašu, kad reikia tik gero oro ir žmonės atvyksta čia, – dar nedidele verslo patirtimi dalijosi Raminta.

Žygaičių seniūnas Vytautas Juška mano, kad galėtų ir daugiau verslių žmonių pasukti į Draudenių pusę. Pamažu tvarkoma pakrantė, kai orai šilti, labai populiari.

– Atvežėme 260 tonų smėlio, išgabenom apie 200 tonų dumblo iš pakrantės. Reguliariai nuvykstam su darbininkais nušienauti pakrančių. Manau, prekyba, pavyzdžiui, ledais šiltomis dienomis būtų tikrai vykusi, – kalbėjo seniūnas.

 

Morta MIKUTYTĖ

Rekomenduojami video