Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Iš degančio miško išgelbėtas elnio jauniklis

Vakar Sakalinės miške kilęs gaisras išgąsdino daugelį, bene labiausiai – miško gyventojus. Vieną jų pavyko aptikti ir išgelbėti Šilinės eiguliui Rimantui Naujokui. Viliamasi, kad tauriojo elnio jauniklio motina net ir streso dėl ugnies apimta rado savo jauniklį.

Pirmadienį popiet Sakalinės miške, Dunokų kaimo ribose, vėl plito ugnis. Gaisras siautėjo mažesniame plote, nei sekmadienio naktį, tačiau žvelgiant į išdegusius plotus apima siaubas – miškas pajuodęs, persismelkęs dūmais. Darbininkai plušėjo gerą pusdienį, kol nebeliko pavojaus.

Nuo netikėtos nelaimės spruko iš miško gyvūnai. Tačiau tarp žolių, apsuptas ugnies slėpėsi tauriojo elnio jauniklis. Kartu su kitais žmonėmis gaisrą gesinęs Šilinės eigulys Rimantas Naujokas jį ir aptiko. Mažylis instinktyviai slėpėsi ir nejudėjo iš vietos, nors aplink tvyrojo didžiulis karštis. VĮ Valstybinių miškų urėdijos Tauragės regioninio padalinio Miško želdinimo ir apsaugos inžinierius Saulius Austrevičius teigė, jog dar kelios minutės ir mažylis būtų žuvęs.

– Elnio jaunikliai klauso motinos ir slepiasi, kol ši grįžta. Šis mažylis jau buvo iš visų pusių apsuptas ugnies ir vargu ar pats būtų išsigelbėjęs. Elniuką nunešėme į jaunuolyną, esantį už 100 m. Vylėmės, kad net ir apimta streso motina grįš jo ieškoti, todėl toliau jo negalėjome patraukti, – kalbėjo S.Austrevičius, pripažindamas, kad gaisras gerokai sutrikdė įprastą ir ramų miško gyvenimą.

Anot S.Austrevičiaus, susumavus visų 6 gaisrų plotą, nukentėjo beveik 6 ha miško. Visais 6 atvejais gaisro židiniai yra kas kelis kilometrus, palei miško keliukus, kuriais važinėja tik miškininkai arba miško lankytojai. Tad daroma prielaida, kad miškuose siautėja padegėjas. Dar pirmadienį, kol nebuvo įsiplieskusi ugnis Dunokų kaimo miške, S.Austrevičius tvirtino, kad gali tekti plynai iškirsti net 0,5 ha plotą. Tačiau dabar jau svarstoma apie 1 ha kirtimą – rudenį paaiškės, kurie medžiai nebeatsigaus.

Is-degancio-misko-isgelbetas-elnio-jauniklis_imagelarge

 

Morta MIKUTYTĖ

Rekomenduojami video