Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Idėja: šimtmečio proga – 100 bijūnų

Susibūrusios keletas aktyvių kraštiečių, kol kas nenorinčių atskleisti savo tapatybių, sumanė gražią akciją – Lietuvos valstybės šimtmečio proga Tauragėje pasodinti 100 bijūnų. Tauragės miesto seniūnija šiai idėjai pritaria, seniūnas drauge su miesto apželdinimu besirūpinančia specialiste sako surasiąs tam tinkamą vietą. Idėjos iniciatorės geros valios tauragiškių prašo miestui padovanoti bijūnų sodinukų. Mat rugpjūtis – tinkamiausias metas persodinti šias daugiametes gėles.

Į „Tauragės kurjerio“ redakciją užsukusi moteris sakė, kad kol kas šios idėjos iniciatorės, keletas Tauragės moterų, nenori atskleisti visuomenei savo pavardžių. Moterys kiek nuogąstauja, ar jų planas pavyks. Viena idėjos autorių – buvusi tauragiškė, šiuo metu gyvenanti sostinėje, tačiau ji sako, kad Tauragė, gimtinė, jai visada buvo svarbi, ji dažnai čia atvyksta, čia jos artimieji, čia mieli prisiminimai.

– Norime, kad Tauragė dar labiau išgražėtų. Todėl sugalvojome, kad miestą gali papuošti bijūnai, o jei vienoje vietoje jų bus susodinta daug, jų parkas, ypač kai visi jie pražys, tikrai turėtų atrodyti įspūdingai. Tačiau mes pačios tiek bijūnų sodinukų neturime. Prašome jų padovanoti. Tikrai tauragiškiai, ypač namų aplinka besirūpinančios moterys, augina savo kiemuose bijūnų. Todėl labai prašome nepagailėti šaknelės, – savo prašymą išdėstė Vilniuje gyvenanti kraštietė.

Idėjos autorės „Tauragės kurjerio“ redakcijos paprašė išspausdinti jų viešą kreipimąsi į tauragiškius. Jų prašymą pildome:

Visi matome, kaip Tauragė keičiasi – kyla nauji pastatai, renovuojami seni, gražėja gatvės ir skverai. Tauragės savivaldybė dėl savo pažangių programų vykdymo minima kaip sektinas pavyzdys visai respublikai.

Šie metai – ypatingi Lietuvai, ypatingi ir Tauragei. Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metis palietė kiekvieną lietuvį, pažadino patriotizmą, paskatino daugeliui gražių darbų. Metai dar nesibaigė – ką padarysime, viskas bus pažymėta šio nuostabaus jubiliejaus ženklu. Gėlių mylėtojoms kilo mintis pasodinti Tauragėje 100 bijūnų, kad šios gėlės žydėtų ir ilgus metus primintų ypatingąją datą. Tauragės seniūnas labai palankiai įvertino šį projektą. Pasitarę su miesto apželdinimo vyriausiąja specialiste, numatę vietą, ruošiamės akciją įvykdyti rugpjūčio mėnesį.

Mielos moterys, tvarkydamos darželius, pagalvokite, gal galite nors vieną bijūnėlį padovanoti šiam reikalui. O vėliau savo vaikams ir anūkams galėsite parodyti, kaip žydi jūsų gėlės ir kokia ypatinga proga jos buvo pasodintos! Pageidautina, kad apie savo ketinimus praneštumėte kuriuo nors šių telefono numerių: 8 615 41 270 (Kristina), 8 606 47 785 (Joana).

Tikimės malonaus bendradarbiavimo!“

Idėjos autorės tų, kas nuspręs dovanoti bijūnus, prašo pažymėti jų spalvą ir tikisi, kad tauragiškiai ne tik padovanos miestui bijūnų sodinukų, bet ir padės juos pasodinti.

Tauragės miesto seniūnas Virginijus Žilius „Tauragės kurjeriui“ sakė palankiai įvertinęs šių moterų pasiūlytą idėją. Kol kas konkreti vieta, kur būtų galima 100 bijūnų pasodinti, dar neparinkta, tačiau svarstoma apie Jaunimo parką netoliese Tauragės profesinio rengimo centro.

– 100 bijūnų nemažai, tam reikia nemažos atviros vietos. Jaunimo parkas, seniūnijos nuomone, tam puikiai tiktų. Žinoma, bijūnus žmonės pasodins, tačiau jais rūpintis – ravėti, tręšti, laistyti jau turbūt teks seniūnijai. Tačiau ką padarysi. Toks jau mūsų darbas, svarbu, kad gražu būtų, – kalbėjo V.Žilius.

 

Ramunė RAMANAUSKIENĖ

Rekomenduojami video