Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Į teismą padavė savivaldybės tarybą

Vietos politikams tenka aiškintis teismui. Tauragės rajono apylinkės teismas priėmė nagrinėti Tauragės rajono gyventojų Antano Skarbaliaus ir Martyno Virkiečio ieškinį dėl, kaip jame teigiama, Tauragės rajono savivaldybės valdžios institucijų ir pareigūnų organizuotų, neteisėtų ir nusikalstamų veiksmų, bendrininkavimo, piktnaudžiavimo pareigomis susidorojant su persekiojamais piliečiais. Atsakovė šioje byloje – Tauragės rajono savivaldybės taryba.

Kaip „Tauragės kurjerį“ informavo dviejų tauragiškių ieškinį nagrinėjanti Tauragės rajono apylinkės teismo pirmininkė Loreta Bajorinienė, ieškinio esmė susijusi su sena, 15 metų siekiančia, istorija. Tuomet, 2002-aisiais, Tauragės krašto laikraščiuose buvo išspausdintas su Antanu Skarbaliumi ir Martynu Virkiečiu susijęs atviras laiškas, pasirašytas keliolikos tuometinių Tauragės įstaigų vadovų ir politikų. Kai kurie jų ir šiandien eina aukštas pareigas savivaldos institucijose.

Tauragiškiai teismo prašo įpareigoti savivaldybės tarybą kreiptis į Seimo pirmininką, Ministrą Pirmininką, vidaus reikalų ministrą, vietos laikraščius, kuriuose prieš 15 metų buvo išspausdintas atviras laiškas, dėl tuomet paskelbtos informacijos paneigimo. Ieškinį pateikę asmenys taip pat reikalauja įpareigoti Tauragės rajono savivaldybės tarybą jų atsiprašyti ir jei yra akivaizdūs valstybės valdžios institucijų nusikalstamos veikos požymiai, bylą perduoti generaliniam prokurorui tyrimui pradėti.

Tauragės rajono savivaldybės taryba atsiliepimą į ieškinį teismui pateikė. Ieškinį vietos politikai prašo atmesti.

Kol kas bylos nagrinėjimo posėdžio data nepaskirta.

Rekomenduojami video