Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Gyvūnų globėjai už pastangas gelbėti šunį skirta bauda

Žygaičių seniūnijoje, Trumpininkų kaimo laukuose, aptikto prie būdos grandine prirakinto šuns, turėjusio saugoti bulvių lauką nuo šernų, gelbėjimo istorija dar nesibaigė. Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas šilutiškei gyvūnų globėjai Andželikai Bajorinaitei skyrė baudą už tai, kad ji šunį iš bulvių lauko savavališkai išsivežė. Gyvūnų globėjos įsitikinimu, vos ant kojų bepastovėjusiam keturkojui skubiai reikėjo pagalbos, policijos pareigūnų nutarimą jai skirti baudą ji ketina skųsti.     

Šuo iš privataus bulvių lauko buvo išvežtas, kai jį, pririštą prie medinės dėžės, pamatė pro šalį važiavusi neabejinga pora. Apie gyvūną, kuriam, žmonių nuomone, reikėjo pagalbos, buvo paskelbta virtualioje erdvėje. Laukuose šunį pamačiusi pora apie tai pranešė policijai. Atvykę pareigūnai iš tikrųjų bulvių lauke rado prie medinės dėžės, atstojančios būdą, grandine prirakintą šunį. Šuns kailis buvo nušiuręs ir pilnas sąvėlų.

Kaip tuokart „Tauragės kurjeriui“ sakė Tauragės policijos komisariato atstovė Kristina Eskienė, policijos pareigūnai netruko išsiaiškinti, kas šuns šeimininkai. Jie pareigūnams esą pasakojo, kad šuo senas, 14 metų. Pareigūnai ikiteisminio tyrimo dėl šuns kankinimo ar nepriežiūros nepradėjo, nes patikėjo, kad augintiniu šeimininkai rūpinasi.

Kadangi policijos pareigūnai gyvūno kankinimo neįžvelgė, keturkojį savavališkai išsigabeno ir globoti ėmėsi Šilutės asociacija „Gyvūnų užuovėja“. Asociacijos nariai vežė šunį pas veterinarus, tačiau gyvūnas neišgyveno. Šuns šeimininkai kreipėsi į policiją dėl augintinio vagystės.

„Gyvūnų užuovėjos“ feisbuko paskyroje asociacijos vadovė Andželika Bajorinaitė skelbė: „Žinau, jog už savavališką elgesį pagal LR įstatymus yra traukiama baudžiamojon atsakomybėn, bet net ir dabar man tai visiškai nesvarbu. Kreipsimės ir mes visur, nes už žiaurų elgesį su gyvūnais turi būti atlyginta!“ Tačiau Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato nutarimu A.Bajorinaitei už savavališką šuns, priklausiusio Trumpininkų kaimo gyventojai, paėmimą be jokių įgaliojimų skirta 30 eurų bauda. Be to, nuspręsta, kad A.Bajornaitė turės atlyginti 150 eurų turtinę žalą šuns šeimininkei. Atlyginti žalą gyvūnų globėja privalo iki sausio 26 dienos. Tačiau A.Bajorinaitė „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad policijos pareigūnų nutarimą skųs.

– Neprisipažįstu, kad pavogiau šunį, ir nesigailiu, kad jį paėmiau. Sužinojusi apie bejėgį šunį, kuriam reikėjo skubios veterinarinės pagalbos, negalėjau nepadėti, – kalbėjo A.Bajorinaitė.

Gyvūnų globėja žurnalistei sakė, kad tyrimo metu jai buvo skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti iš gyvenamosios vietos be ikiteisminio tyrimo pareigūno žinios.

– Dar ir DNR norėjo atlikti, bet tuo metu, kai buvau atvykusi apklausai, nebuvo eksperto. Sakė, kad visiems vagims atlieka šį tyrimą. Labai pikta dėl Tauragės policijos komisariato pareigūnų požiūrio. Kai bausti, tai patys pirmi, o kai reikia pagalbos, tai aš pirma. Kad ir sekmadienį, atvežė iš jūsų rajono, Griežpelkių kaimo, sužalotą leisgyvį šunį. Vežiau į Kauną pas veterinarus, po poros dienų važiuosiu pasiimti. Ir ne pirmą kartą važiuoju ir padedu. Apmaudu. Norėtųsi, kad kai mes padedam, ir mums padėtų. Bet mes skaudžiai už pagalbą mokame, – apmaudžiai kalbėjo gyvūnų globėja iš Šilutės.

 

Daiva ŽEBELIENĖ

Rekomenduojami video