Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Gyvūnų globėjai stabdo dovanojimą prieš šventes

Artėjančios Kalėdos laikomos dovanų laikotarpiu ir neretai šeimos po eglute nusprendžia patalpinti ką nors gyvo – pavyzdžiui, šuniuką. Visgi gyvūnus globojančių organizacijų savanoriai skelbia per šventinį laikotarpį stabdantys dovanojimus.

Ar teko kada sulaukti vaiko prašymo nupirkti šuniuką arba kačiuką? O gal paprašė ir ko nors egzotiškesnio? Prisiklausius vaiko pažadų rūpintis, prižiūrėti ir mylėti naują šeimos narį, ne vienam suspaudžia širdį. Ypač prieš Kalėdas, kai ieškoma dovanų artimiesiems – atrodo, jei jau prašo, tai gali tapti puikia dovana. Tačiau gyvūnų globotojai bei Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai kasmet kartoja tą patį – gyvūnas ne dovana.

VšĮ Gyvūnų globa Tauragėje vadovė Ligita Juščienė buvo atvira – neturi tiek daug gyvūnų savo globoje, kad sulauktų gausybės skambučių prieš šventes. Tačiau jei kas teiraujasi, visada pasidomi, ar ketinimai tikrai rimti.

– Aš visada klausiu, kam reikalingas gyvūnas. Dovanai tikrai neduodam. Gal ta prieškalėdinė problema daugiau vyrauja didžiuosiuose miestuose. Mes visada dovanodami gyvūną pasižiūrim į žmogų, koks jis, pasiteiraujam, kam ima gyvūną, – dėstė beglobiais katinėliais besirūpinanti L.Juščienė.

Lietuvos gyvūnų globos draugijos Tauragės skyriaus pirmininkas Sigitas Klymantas taip pat teigė kol kas prašymų padovanoti šuniukų neturintis. Jam didesnį susirūpinimą kelia artėjantys Naujieji metai ir pokšintys fejerverkai.

– Prašymų dovanoti kol kas neturim, bet maždaug nuo gruodžio vidurio ir nedovanojam. Čia tas laikas sunkus ne tik šunims, bet ir katėms, vėžliams, žiurkėnams. Iš tiesų artėjant Naujiesiems metams esu pasiruošęs priimti kelis šunis. Kasmet atveža pabėgėlių, kurie spruko išsigandę fejerverkų. Žmonės turėtų tuo laiku pririšti šunis, jų nepaleisti palaidų. Tokie lekia, kur akys mato, gali ir po ratais išsigandę pakliūti, – atviravo gyvūnus Rūgalių sodyboje globojantis vyras.

Kiek rimčiau apie šventinį laikotarpį ir gyvūnų dovanojimą atsiliepė VšĮ „Dogspotas“ vadovė Indrė Pileckienė. Moteris, nors dirbanti sostinėje, tačiau ir iš Tauragės rajono ne vieną augintinį priglaudusi, pasakojo jau sulaukusi skambučių dėl gyvų kalėdinių dovanų.

– Jei labai nori augintinio, tai gali palaukti ir iki sausio, koks gi skirtumas? Turime tai stabdyti, nes dovanojama vaikams ir tokius gyvūnus grąžina labai greit. Praktiškai iškart po švenčių. Praeina emocija, euforija, supranta, kad gyvūnu reikia rūpintis, vedžioti, maitinti, skirti dėmesio, jį auklėti ir grąžina, – atvirai rėžė I.Pileckienė.

 

Morta MIKUTYTĖ

Rekomenduojami video