Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ginčas dėl autobusiukų: kam reikia labiau?

Tauragės rajono savivaldybė prieš pat naujuosius mokslo metus gavo du labai reikalingus geltonuosius autobusiukus. Vienas jų skirtas vaikų reabilitacijos centrui-mokyklai „Pušelė“. Kai kurie rajono politikai iškėlė klausimą – kodėl ilgus metus lauktas ir reikalingas autobusas šiemet atiteko ne Skaudvilės specialiajai mokyklai? Švietimo ir mokslo ministerija Tauragei iš viso yra skyrusi 16 mokyklinių geltonųjų autobusų.  

Kodėl ne Skaudvilės mokyklai?   

Šiais metais, kaip informavo savivaldybės atstovė spaudai Rasa Liorančienė, savivaldybės administracija, išanalizavusi mokyklinių autobusų poreikį, teikė keturias paraiškas dėl geltonųjų autobusiukų skyrimo. Tenkintos tik dvi paraiškos – autobusiukai atiteko Martyno Mažvydo progimnazijai ir „Pušelei“.

Kodėl autobusiukas atiteko ne taip pat specialiųjų poreikių vaikus ugdančiai Skaudvilės specialiajai mokyklai? Šį klausimą prieš pat naujuosius mokslo metus iškėlė savivaldybės tarybos narys skaudviliškis Arūnas Beišys. Pasak jo, dar prieš trejus metus Skaudvilės specialioji mokykla buvo pirmoje vietoje autobusiukui gauti. Politiką domino savivaldybės administracijos ministerijai siųstas raštas dėl paraiškų patikslinimo.

Apie šio susirašinėjimo turinį pasiteiravome savivaldybės administracijoje. Atsakymas atėjo trumpas: „Savivaldybės administracija pateikė tik paraiškas ir informaciją dėl mokyklinių autobusų“, Skaudvilės specialioji mokykla, pasak savivaldybės atstovų, pagal Mokyklų aprūpinimo geltonaisiais autobusais programą autobusą gavo 2005-aisias.

Priekaištai dėl užpildytos paraiškos

A.Beišys Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdyje išsakė pastebėjimus, kad paraiškos specialiųjų poreikių mokiniams skirtiems autobusams gauti pateiktos galimai neteisingai. Kaip pavyzdį jis pateikė paraiškoje nurodytus kilometrus iki tolimiausio taško, kurį pasiekia mokyklinis autobusas, – „Pušelės“ atstumas siekia 99,9 km, kaip pastebėjo A.Beišys, tai išeitų beveik iki Šiaulių.

Neseniai pareigas pradėjusi eiti „Pušelės“ direktorė Jovita Kiržgalvienė redakcijai patvirtino, kad paraiškoje įrašyti kilometrai yra ne iki tolimiausio taško, o maršruto ilgis. Skaudvilės specialiosios mokyklos tolimiausias atstumas nurodytas 65 km.

Paraiškoje nurodyti ir ilgiausi mokyklų maršrutai per dieną – Skaudvilės mokyklos – 670 km (pernai vežė 82 mokinius), „Pušelės“ –158 km (18 mokinių).

Pasak tarybos nario, jei savivaldybė nurodė netikslius duomenis, skirdama autobusą į juos ir žiūrėjo Švietimo ministerija.

Senas autobusiukas – didžiulė problema

Savivaldybės administracijos direktoriaus Modesto Petraičio pasirašytame ir vasarį Švietimo ministerijai siųstame rašte „Dėl mokyklinių autobusiukų“ rašoma, kad rajone bloga techninė būklė yra penkių autobusiukų, jie esą nuolat genda ir jų remontui išleidžiama daug lėšų. Didžiausia įvardyta suma per praėjusius metus – 2490 eurų.

Skaudvilės specialioji mokykla, kaip informavo mokyklos direktorius Rolandas Beišys, pernai geltonojo autobuso remontui išleido 4362 eurus, o šiemet iki rugpjūčio 1-osios – jau 3566 eurus.

– Ne kartą valdžios atstovams esu sakęs, kad mūsų didžiausia problema yra autobusiukas, kurio rida – beveik 800 tūkstančių kilometrų, ir mums reikia naujo autobuso, kad „nevalgytume“ įstaigos ir rajono biudžeto lėšų. Šiemet tik iš trečio karto techninę apžiūrą praėjome, būna, kad pakeliui sulūžta kokia ašis. Tada skambiname kolegoms, kad paskolintų autobusą ir vaikus galėtume namo parvežti, – sakė R.Beišys.

Ministerijos komentaras

Argumentus, kodėl geltonojo autobusiuko negavo Skaudvilės specialioji mokykla, pateikė Arvydas Vaitiekėnas, Švietimo ir mokslo ministerijos Mokyklų veiklos skyriaus vyriausiasis specialistas. Pasak jo, Tauragės savivaldybės paraiškoje nurodytas mokyklų eiliškumas neturėjo jokios įtakos autobusų skirstymo rezultatui. Kriterijai, kuriais vadovaujantis buvo vertinamos paraiškos, buvo šie: vežamų mokinių skaičius, turimų geltonųjų autobusų skaičius, specialiųjų ugdymosi poreikių turintys mokiniai, per dieną nuvažiuojamas atstumas bei atstumas nuo tolimiausios vietovės iki mokyklos. Esą „Pušelė“ pagal įvertinimą užėmė aukštesnę vietą.

„Specialioji mokykla autobusą jau turi, savivaldybė neprašė jo pakeisti, o pateikė paraišką skirti dar vieną geltonąjį autobusą“, – laiške redakcijai rašo A.Vaitiekėnas.

 

Raimonda ALYSIENĖ

Rekomenduojami video