Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Gidė, apie Tauragę žinanti daugiau nei apie gimtąjį Rietavą

Nuo 2003 metų Lietuvoje minima Tarptautinė gido diena, švenčiama vasario 21-ąją. Tauragės turizmo informacijos centre turime tik vieną gidę, kuri puikiai gali pristatyti Tauragę – Veroniką Niazi. Šiuo metu ji kaip tik intensyviai dirba kurdama naujus turistinius maršrutus Tauragės miesto ir rajono svečiams.

Vasario 21-oji Tarptautine gido diena paskelbta dar 1990 metais. Kai kuriose šalyse šią dieną rengiamos nemokamos ekskursijos ar organizuojami geriausio gido rinkimai. Lietuvoje Tarptautinė gido diena minima tik nuo 2003-iųjų. Tokiu būdu įprasminamas ir vertinamas gidų, kelionių vadovų darbas. Neretai šią dieną apdovanojami aktyviausi Lietuvos gidai. Teko rasti duomenų, kad renkamas gidas – enciklopedija, gidas – poliglotas, gidas – fanatikas, plieninis gidas (atspariausias tiek oro sąlygoms, tiek kaprizingiems keliautojams). Tik štai tokio konkurso Tauragėje turbūt nepavyktų surengti, mat turime tik vieną gidę – Veroniką Niazi, kuri jau beveik metus darbuojasi Tauragės turizmo informacijos centre.

Kultūrinės ir turistinės veiklos vadybininkė V.Niazi kilusi iš Rietavo, prieš atvykdama dirbti į Tauragę beveik dešimtmetį gyveno ir studijavo Kauno mieste. Pašnekovė „Tauragės kurjerio“ žurnalistę patikino, kad iki tol, kai teko apsispręsti dėl darbo Tauragėje, nė nebuvo šiame mieste viešėjusi.

– Tauragė man buvo visiškai naujas miestas. Dar studijų laikotarpiu Kaune teko dirbti ekskursijų gide, o apie Tauragę nežinojau nieko. Prieš pradėdama čia dirbti turėjau vieną laisvą mėnesį, tad kibau į knygas. Ištisą mėnesį skaičiau Edmundo Mažrimo ir Vytenio Almonaičio leidinius, konspektavau juos, vaikštinėjau po miestą. Bandžiau skaičiuoti laiką, per kiek minučių galiu papasakoti apie vieną ar kitą objektą, kiek laiko truktų visas maršrutas. Ir tik su patirtimi imi suvokti, kad vedant 40-ties turistų grupę laikas eina visai kitaip nei dairantis vienai. Vien per gatvę pereiti užtrunka ilgiau, – savo darbo Tauragėje pradžią prisiminė V.Niazi.

Mergina Tauragėje dirba tik beveik metus. Bet turbūt nesuklystume teigdami, kad apie Tauragę ji žino daugiau nei dauguma tikrų tauragiškių. Veronika juokauja, kad net apie savo gimtąjį Rietavą žino mažiau nei apie Tauragę.

Į ekskursijas kartais leidžiasi ir patys tauragiškiai. Tik štai, gidės teigimu, tauragiškiai nepatiria tokio susižavėjimo, kaip iš kitur atvykę turistai, nors tam tikras istorijas ir išgirsta pirmą kartą.

– Paprastai ekskursiją pradedu pilies kiemelyje. Aš stoviu viduryje, o svečiai susižavėję tuo metu fotografuojasi. Šis objektas visiems pasirodo įdomiausias. Turistų susidomėjimą pastebiu ir aprodydama evangelikų bažnyčią, taip pat paštą. Pats pašto pastatas gal ir nėra labai įdomus, tačiau visiems patinka pasakojimas apie Onore de Balzaką ir jo meilės istoriją. Šiuo metu pasirinkimo Tauragėje nedaug – turime tik vieną oficialų turistinį maršrutą. Tačiau tikimės išleisti leidinį su keliais teminiais maršrutais, – atskleidė Veronika.

Praėjusį pavasarį gidė Veronika Niazi su tauragiškiais atidarė turizmo sezoną dviračiais (Veronika su oranžine liemene)

Įprastas turistinis maršrutas veda po senąją Tauragę, kuriuo keliaudami turistai apžiūri kone visą miesto centrą. O kol kas V.Niazi rengia naujus teminius maršrutus. Vienas jų – tarpukario Tauragė. Daugelis jo objektų jau seniai dingę nuo žemės paviršiaus. Tačiau turistai bus kviečiami aplankyti šių objektų buvusias vietas, pažiūrėti, kas šiuo metu ten įsikūrė. Pavyzdžiui, buvusios mokytojų seminarijos vietoje šiuo metu veikia Tauragės muzikos mokykla. Taip pat kuriamas maršrutas, kurio objektai susiję su vokiška bendruomene, kitas numatomas partizanų tematika. Tikimasi netrukus užbaigti ir Skaudvilės maršrutą, kuris iki šiol tik gulėjo stalčiuose.

– Naują maršrutą paruošti – sudėtingas darbas. Turi daug skaityti, domėtis, konsultuotis su istorikais. Įdomius objektus reikia surasti, o tai ne visada paprasta. Kartais net vietos gyventojai apie kokį nors akmenį tėra tik girdėję, – kalbėjo Tauragėn atvykusiais turistais besirūpinanti rietaviškė.

Ir visgi pašnekovė paatvirauja – niekas gido darbe nėra taip sunku, kaip atsisakyti laisvų šeštadienių. Mat dauguma ekskursijų būtent šeštadieniais ir vyksta. Nebent moksleivių ekskursija darbo dienomis atvyksta apžiūrėti muziejaus eksponatų.

Net nuostabu žiūrėti, kaip turistus pasitinkanti gidė „nardo“ interaktyviuose žemėlapiuose, juose žymėdama svarbius objektus ir galiausiai juos sujungdama į vientisą maršrutą, kuris turistų patogumui prasideda ten, kur baigiasi.

Morta MIKUTYTĖ

Rekomenduojami video