Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Finansinė praeitis valdininką pasodino į teismo suolą

Antradienis Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriui Modestui Petraičiui prasidėjo nelabai linksmai – valdininkas turėjo skubėti į teismą. Jam, kaip fiziniam asmeniui, gali tekti atsakyti už bendrovei „Blikstora“ galimai neteisėtais veiksmais padarytą turtinę žalą. Tokius reikalavimus Tauragės teismui pateikė šiuo metu bankrutuojančios „Blikstoros“ bankroto administratorius – Vilniaus bendrovė „Konsultacijų srautas“. Į teismo suolą sėdęs M.Petraitis atsakomybės šioje painioje finansinėje istorijoje kratosi. 

Mano, kad atsakovas turi būti ne jis

Finansinę bylą nagrinėjanti Tauragės rajono apylinkės teismo pirmininkė Loreta Bajorinienė antradienį besibylinėjančioms šalims pirmiausiai pasiūlė taikytis. Iš Vilniaus atvykęs bendrovės „Blikstora“ bankroto administratoriaus atstovas tokios galimybės neatmetė, tačiau patikino, kad pirmiausiai reikėtų atsiklausti bankrutuojančios bendrovės kreditorių. Tačiau atsakovas – Modestas Petraitis susitaikymo galimybės teigė nematantis. Mat, jo nuomone, atsakovas šiame ginče turėtų būti ne jis, o kitas žmogus.

Bendrovė „Blikstora“, kuri vėliau vertėsi krovinių vežimo paslaugų teikimu, buvo įsteigta prieš penkerius metus – 2012-aisiais. Jos steigėja buvo tuomet M.Petraičiui priklausiusi buhalterines paslaugas teikusi įmonė „Valdymo apskaita“ (vėliau M.Petraitis „Valdymo apskaitą“ pardavė naujam savininkui, įmonė pakeitė pavadinimą). „Blikstora“ buvo įregistruota M.Petraičiui tuomet priklausiusio gyvenamojo namo Tauragės Kosmonautų gatvėje adresu, vėliau perregistruota kitur. Pirmasis jos direktorius buvo M.Petraitis. M.Petraičio namą šiemet antstoliai išvaržė, asmeninio nekilnojamojo turto valdininkas neteko neišmokėjęs skolos bankui.

M.Petraitis teigia, kad įmonę „Blikstora“ tik įkūrė ir jau po trijų dienų pardavė tauragiškiui Arūnui Stulginskui, gavęs už ją 10 tūkstančių litų, todėl atsakomybės kratosi – kadangi A.Stulginskas tapo naujuoju įmonės savininku, jis, M.Petraičio nuomone, ir turįs būti atsakovas.

Reikalauja 3000 eurų

Bankroto administratorius „Konsultacijų srautas“ iš M.Petraičio reikalauja atlyginti galimai neteisėtais veiksmais įmonei „Blikstora“ padarytą beveik 3000 Eur žalą, priteisti 5 proc. palūkanas nuo šios sumos ir bylinėjimosi išlaidas. Bankroto administratoriaus duomenimis, būtent M.Petraitis trejus metus – nuo 2012 m. spalio iki 2015 m. gruodžio buvo įgaliotas tvarkyti „Blikstoros“ buhalterinę apskaitą.

– Tokius duomenis mums pateikė „Sodra“. Kas tą įaliojimą pasirašė, nežinome, – teismui antradienį sakė bankroto administratoriaus – bendrovės „Konsultacijų srautas“ atstovas.

Jis atmeta M.Petraičio argumentus, kad kitas žmogus buvo atsakingas už galimai įmonei padarytą žalą. Teismas į bankroto administratoriaus prašymą – palikti byloje atsakovu M.Petraitį atsižvelgė ir tenkino prašymą į kitą teismo posėdį liudyti kviesti A.Stulginską.

M.Petraitis teismui aiškino, kad naujasis bendrovės „Blikstora“ vadovas galėjo nepateikti „Sodrai“ patikslintos informacijos, kad įmonės kasą tvarkė jau kitas buhalteris, o ne jis. Esą dokumentai rodo viena, o iš tikrųjų buvo kitaip. Teisėja M.Petraitį įpareigojo jį patį pateikti su „Blikstoros“ bendrove susijusius dokumentus, jei jis tokių turi, mat antradienį taip ir liko neaišku – tvarkė M.Petraitis ir jo valdoma apskaitos bendrovė „Valdymo apskaita“ „Blikstoros“ buhalterinę apskaitą, ar ne. Teisėjos to paklaustas, vyras tikino nelabai prisimenąs.

– Mano įmonė tvarkė apskaitą 200 įmonių. Reikia pasižiūrėti, – sakė M.Petraitis.

Bankroto administratoriaus duomenimis, bendrovė „Blikstora“ ne kartą keitė savininkus. Paskutinieji akcininkai buvę Latvijos piliečiai, keliskart keitėsi ir įmonės vadovai.

Paskirtas „Dunokų“ valdybos nariu

Tauragiškis A.Stulginskas su Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriumi – pažįstamas. Pernai jis buvo paskirtas savivaldybės kontroliuojamos bendrovės „Dunokai“ valdybos nariu. M.Petraitis, „Dunokų“ valdybos pirmininkas, šį žmogų tuomet pristatė kaip patyrusį verslininką, galintį į savivaldybės įmonę įnešti svarbų konsultanto vaidmenį. „Dunokai“ šiuo metu ruošiami privatizacijos procesui. Be to, A.Stulginskas – Tėvynės sąjungos Tauragės skyriaus pirmininkės Giedrės Stulginskienės vyras. Tėvynės sąjunga – Tauragės valdančiosios koalicijos partnerė.

Paklaustas, ką mano apie M.Petraičio teiginius, kad tai jis turėtų būti atsakovas ginčo su „Blikstora“ byloje ir už žalą, jei tokia buvo, atsakingas jis, A.Stulginskas pasvarstė, kad M.Petraičio teiginiai logiški:

– Ta įmonė tvarkingai parduota. Tačiau, matyt, nėra Registrų centrui perduota, todėl taip ir yra. O kad mane pasiūlė traukti atsakovu, tai logiška, nes aš buvau direktorius tos įmonės. Bet aš įmonę pardaviau, tai automatiškai atsakovas turi būti tas, kuris pirko. Jis (M.Petraitis, – red.) tai nežino, kur ta įmonė nukeliavo toliau. Aš viską esu peržiūrėjęs, nes buvau gavęs įspėjimą, na, ne įspėjimą, laišką. Aš turiu visus dokumentus pasiruošęs, jeigu manęs klaus, tai aš visus atsakymus turiu. O ar buvo kokia žala padaryta, tai nežinau, nes aš pardaviau tą įmonę, o kas ten ką prisidarė, nežinau. Tik žinau, kad mūsų dokumentai yra sutvarkyti, viskas tvarkoje, – „Tauragės kurjeriui“ kalbėjo A.Stulginskas.

Jis ir M.Petraitis į teismo klausimus privalės atsakyti spalio 17-ąją – tuomet bylą teismo pirmininkė L.Bajorinienė ketina pradėti nagrinėti iš esmės.

 

Ramunė RAMANAUSKIENĖ

Rekomenduojami video