Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Elektrinių autobusų pirkimas neįvyko

Tauragės savivaldybės administracijos skelbtas elektrobusų pirkimo konkursas neįvyko – neatsirado norinčiųjų jame dalyvauti. Kaip teigia savivaldybės atstovai, bus skelbiamas kitas konkursas.

Pasak savivaldybės Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėjos Genovaitės Pukelytės, iki liepos 2-osios vykusiame konkurse nesulaukta pasiūlymų ir konkursas bus skelbiamas iš naujo.

– Matyt, kai kurie dalyviai pražiopsojo, nes buvo prisijungusiųjų, nespėjo pateikti dokumentų, – paklausta, kodėl niekas neteikė pasiūlymų dalyvauti konkurse, svarstė G.Pukelytė.

Bet laiko projektui įgyvendinti, pasak specialistės, savivaldybė dar turi. Projektas „Tauragės miesto viešojo susisiekimo autoparko transporto priemonių  atnaujinimas“ turi būti įgyvendintas per trejus metus, iki 2021 m. Sutartį su Susisiekimo ministerija dėl europinio projekto finansavimo, kurio vertė – beveik milijonas eurų, savivaldybė jau pasirašė. 85 procentus projekto lėšų bus finansuojama iš Europos Sąjungos fondų.

Savivaldybė perka tris elektra varomus autobusus. Jie važinėtų į Jovarų, Žalgirių mikrorajonus ir Taurus. Savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis dar prieš konkurso paskelbimą skelbė, kad elektrobusų maršrutai bus ne tik dažnesni nei dabartinių autobusų, tikimasi, kad keleiviai galės važinėti ir nemokamai. Savivaldybė ketina pirkti du ne mažesnius nei 24 vietų ir vieną ne mažesnį nei 34 vietų elektra varomus autobusus.

Prieš paskelbiant elektrobusų pirkimą Tauragės autobusų parko direktorius Rimantas Martinavičius „Tauragės kurjeriui“ teigė, jog elektrobusus planuojama išnaudoti maksimaliai, kad keleiviams būtų kuo patogiau. Autobusai kursuotų kas 25 minutes. Stotelėse būtų elektroninės informacinės lentos, kuriose būtų skelbiama informacija, po kiek laiko atvažiuos autobusas.

R.Martinavičius tada minėjo ir faktą, kad elektrobusų gamintojų labai mažai – bando olandai, savo padaliniuose surinkinėja ispanai, vengrai, bet jų kainos aukštos, čekai ir lenkai. Lenkai yra pagaminę 500 tokių autobusų.

Elektrobusų pirkimo projektą vykdo savivaldybė, Tauragės autobusų parkas dalyvauja kaip partneris.

Raimonda ALYSIENĖ

Rekomenduojami video