Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Duonoje rastas kirminas „Molupiui“ gresia bauda

Tauragėje, Paberžių gatvėje, „Molupio ir ko“ kepyklos parduotuvėje, duonos rinkinį nusipirkusi tauragiškė maišelyje aptiko kirminų. Apie nemalonų radinį moteris ne tik papasakojo žurnalistams, bet ir pranešė Tauragės valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai. Bendrovę „Molupis ir ko“ užgriuvo netikėti tikrintojai.

Spalio 10-ąją duonos su kirminais nusipirkusi tauragiškė į redakciją užsuko po savaitgalio, spalio 14 dieną. Moteris sakė, kad ant duonos išvydusi besiraitantį kirminą labai pasišlykštėjo. Žurnalistei ji rodė nuotraukas ir vaizdo įrašą, kuriame matyti besiraitantis kirminas. Anot pirkėjos, kirminų duonos maišelyje buvo ne vienas.

– Net negaliu normaliai kalbėti, kaip šleikštu, – pasibjaurėjimo neslėpė vietos kepyklos gaminių nusipirkusi jauna moteris.

Tauragės valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba tauragiškės pranešimą užregistravo ir iškart nuvyko į „Molupio ir ko“ kepyklos parduotuvę. Tarnybos specialistai neplaninį patikrinimą atliko ir gamybinėse bendrovės patalpose.

Anot Tauragės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos patarėjos Linos Mėlinienės, daugiau maistinių kandžių lervų „Molupio ir ko“ produkcijoje nerasta, tačiau parduotuvėje aptikta neženklintų duonos gaminių. Tarnyba praneša, kad parduotuvėje tikrinimo metu nebuvo užtikrintas prekių atsekamumas: ant duonos gaminių, kurių 500 gramų kainavo 21 centą, pakuočių nebuvo nurodyta galiojimo data.

– Patikrinimo metu rasti kieti, pastovėję ir sužiedėjusios duonos kvapą turintys papentukai, supakuoti į polietileno maišelius su skylutėmis. Dėl ypač šiltos vasaros ir kandžių populiacijos pagausėjimo kandys migruoja į patalpas, kur ieško maisto ir tinkamų vietų dėti kiaušinius. Kadangi kandys mėgsta ne pirmo šviežumo, sausus produktus, kuriuose mažai drėgmės, galėjo būti palankios sąlygos iš maistinių kandžių kiaušinėlių per keturias dienas išsiristi lervoms, – informavo L.Mėlinienė.

Anot specialistės, po patikrinimo „Molupiui“ nurodyta iš prekybos išimti 49 kg nepaženklintos duonos gaminių. Įmonės atsakingam asmeniui bus surašytas protokolas dėl prekių, paslaugų, žaliavų kokybės ir saugos reikalavimų pažeidimų. Administracinių nusižengimų kodeksas už pirmą kartą padarytą tokį pažeidimą numato įspėjimą arba baudą nuo 30 iki 140 eurų ir baudą juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 300 iki 560 eurų.

Ne paslaptis, kad po karštos vasaros kandžių įsiveisia ir namuose, L.Mėlinienė vartotojams pataria lentynas kaskart valyti acto tirpalo skiediniu ir nekaupti didelių duonos ar kitų birių produktų atsargų.

Bendrovės „Molupis ir ko“ vykdantysis direktorius Arūnas Cibitis pripažino, kad bendrovė padarė klaidą nepaženklinusi duonos nuopjovų maišelių. Anot jo, tai labai pigus produktas ir žmonės jį greitai išperka. Šįkart pardavėjos, matyt, neapsižiūrėjo, nors etiketės ir buvo pagamintos.

– Maisto ir veterinarijos specialistai atliko patikrinimą ir kitose įmonės patalpose. Viskas pas mus švaru, tvarkinga, gražu. Dėl to, kas įvyko, prisiimame kaltę, atsiprašome. Ženklinimas jau sutvarkytas, – patikino A.Cibitis.

„Molupio ir ko“ vykdančiajam direktoriui papasakojome ir kitą istoriją. Neseniai redakcijai tauragiškis skundėsi, kad jau dvejus metus nusiperka, jo įsitikinimu, ne iki galo iškeptą, „žalią“, duoną. Kad ir žalia, vis tiek perka, nes skani.

A.Cibitis sakė, kad šis vyras buvo atvykęs ir į bendrovę, vykdantysis direktorius su juo bendravęs, kartu ragavęs duonelę. A.Cibitis sako, kad toks šios duonos receptas. Tauragiškiui pasiūlyta pakeisti perkamą duonos rūšį, mažiau drėgną – pasiūla nemaža.

– Turime naują krosnį, kuri leidžia nustatyti kepimo režimą, ne vizualiai nusprendžiame, kada duona iškepusi. Stengiamės kiek įmanoma, kad duona būtų kokybiška, skani, bet klaidų, kaip ir visiems, pasitaiko. Su technologe nuolat degustuojame gaminius, kad ir dabar, kai jūs paskambinote, – nuoširdžiai bendravo „Molupio ir ko“ vykdantysis direktorius.

Anot A.Cibičio, ant „Molupio ir ko“ duonos pakuočių nurodyti net du telefono numeriai, kuriais pirkėjai gali paskambinti dėl kokybės.

Daiva ŽEBELIENĖ

Rekomenduojami video