Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Darželis Baltrušaičiuose: vizija, prajuokinusi kaimą

Kai kurie valdžios sprendimai sunkiai suvokiami. Paskutinysis toks tauragiškiams pasirodė bandymas Baltrušaičiuose steigti vaikų darželį. Paaiškėjus, kad Gaurės pagrindinė mokykla kitais mokslo metais nebesurinks reikiamai pradinukų Baltrušaičių skyriuje, ir mokyklos direktoriui, ir Švietimo skyriui liepta „surasti“ tėvelių, norinčių vaikus leisti į Baltrušaičių darželį, jei toks būtų įrengtas sename buvusio šio kaimo vaikų darželio pastate. Baltrušaičių gyventojams valdžios bandymai žūtbūt rasti, kur dėti į darželius netelpančius vaikus, kelia juoką. 

Problema išsispręs sumažėjus vaikų?

Į redakciją užsukę Baltrušaičių gyventojai stebėjosi valdžios užmojais šiame kaime steigti vaikų darželį.

– Niekaip neįžvelgiame logikos, jei vaikus kaimo gyventojai veža į miestą, tai iš miesto veš į kaimą? – klausė baltrušaitiškiai. – Kaimo žmonės juokiasi iš tokios minties. Mieste darželio pastatą pardavė, o dabar į kaimą veš. Be to, darželį Baltrušaičiuose reikia renovuoti.

Keistas šio kaimo žmonėms pasirodė ir savivaldybės administracijos direktoriaus Modesto Petraičio pastebėjimas, kad vaikų gimstamumas mažėja, todėl darželių problema palaipsniui išsispręsianti.

– Ar taip valdžia turi spręsti problemas? – klausė Baltrušaičių kaimo gyventojai.

Pastatą būtina renovuoti

Ir Gaurės seniūnijos, kuriai priklauso Baltrušaičiai, seniūnui Vidmantui Skiriui pirmiausia kyla klausimas, ar darželio įrengimas atsipirktų. Buvusio darželio pastatą, kuriame šiuo metu mokosi Gaurės pagrindinės mokyklos pradinių klasių skyriaus mokiniai, įsikūręs medicinos punktas, biblioteka, prižiūri seniūnija. Pasak V.Skiriaus, „anų laikų“ statybos pastatas, norint jame įkurdinti darželį, reikalauja renovacijos ir nemažų lėšų.

– Vien stogas koks – lentos ir šiferis. Nėra jokios kitos dangos. Dabar, kai jame mokosi pradinukai, temperatūra gali būti ir žemesnė. O jei bus darželis, kiek reikės išleisti šildymui? Juk tada temperatūra turės siekti, kaip įsivaizduoju, nes nesigilinau į šiuos dalykus, kokius 23, o gal net 25 laipsnius. Šildome pastatą krosniniu kuru, – svarstė seniūnas.

Gyventojų kasmet mažėja

Kaip, seniūno pastebėjimu, pristatydamas savo veiklos ataskaitą kalbėjo savivaldybės administracijos direktorius M.Petraitis, pernai rajone gimė 50 vaikų mažiau, ir esą netelpančių į darželius vaikų problema per metus ar dvejus išsispręsianti savaime.

– Tai ar tikrai tokia investicija atsipirks? Darželį juk reikės dar ir įrengti – ir prausyklų, ir tualetų reikės, ir kitas patalpas reikėtų remontuoti, pastatą apšiltinti. O seniūnijos gyventojai pageidavimo, kad darželio reikėtų Batrušaičiuose, nėra išreiškę. Aišku, padėsiu Gaurės mokyklos direktoriui, atvažiuosim ir apklausim vietinius gyventojus, ar leistų vaikus į darželį, – tvirtino seniūnas.

V.Skiriaus duomenimis, Tauragės miesto darželius lanko 26 seniūnijos vaikai. Ar atsirastų daugiau, kol kas neaišku. Jei tėvai važiuoja į darbus mieste, ir vaikus išsiveža.

– O jei mamytės sėdi namuose, vargu, ar vaikus leis į darželį. Jei nuolaidos negauna, tai dar ir kokius 50 eurų turėtų mokėti. Reikia turėti pinigų, – svarstė seniūnas.

Pasak V.Skiriaus, kaimai tuštėja, jaunų šeimų vis mažiau apsistoja.

– Pernai seniūnija sumažėjo šimtu gyventojų – mirė arba išvyko, – sakė seniūnas.

„Ieško“ vaikų

Gaurės pagrindinės mokyklos direktorius Kęstutis Makauskas sako jau pradėjęs domėtis, ar atsirastų tėvelių, leisiančių vaikus į darželį Baltrušaičiuose.

– Gavau sąrašą, kuriame – apie 50 vaikų. Gal jau su kokiais 20-čia tėvelių susisiekiau. Realiai tik du tėveliai sutiktų leisti vaikus į Baltrušaičius. Kiti sakė pagalvosią, dar kiti po poros metų vestų. Šiaip sąraše daug vaikų, kurie seniūnijoje tik registruoti, o realiai tėvai gyvena užsienyje ar mieste. Kai kuriems vaikams sueis šešeri ir jie jau eis į mokyklą. Tad kol kas vilčių surinkti vaikų, nors tereikia dešimties, labai daug nėra. Gal atsirastų tėvų, kurie iš miesto atvežtų vaikus, – situaciją komentavo K.Makauskas.

Pasak direktoriaus, nemenka problema yra ir mokestis už darželį. Esą jei tėvai darbo neturi, ypač jei mama nedirba, tai ir vaiko į darželį neleidžia. Iš kitos pusės, pasak K.Makausko, jei patalpos liks tuščios, jas vis tiek reikės šildyti.

Mokyklai priklausytų rūpintis darželio grupės aprūpinimu, ugdomąja veikla ir darbuotojais. Jeigu vis dėlto bus nuspręsta grupę Baltrušaičiuose steigti, K.Makauskas įsitikinęs, kad savivaldybė lėšų darželiui įkurti skirs, o darbuotojų esą bus galima rasti be problemų.

Pasak savivaldybės atstovės spaudai Rasos Liorančienės, Švietimo skyriui duota užduotis apklausti tėvus, gyvenančius Gaurės seniūnijoje (Baltrušaičiuose ir gretimuose kaimuose), ar jie leistų vaikus į visos dienos darželio grupę Baltrušaičiuose. Šiuose kaimuose esą gyvena vaikų, lankančių miesto darželius arba laukiančių eilės į juos patekti. Apklausą, R.Liorančienės teigimu, vykdo Gaurės pagrindinės mokyklos direktorius kartu su Gaurės seniūnu.

 

Raimonda ALYSIENĖ

Rekomenduojami video