Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Darželio auklėtojas Aurimas: neįsivaizdavau, kad bus taip smagu

Kaip suvaldyti garsiai krykštaujančius ir be paliovos lakstančius darželinukus? Toks klausimas kilo vieną popietę užsukus į lopšelio-darželio „Kodėlčius“ salę. Po gero pusvalandžio galvoje pradėjo bumbsėti nuo mažųjų keliamo triukšmo. Darželio auklėtojams tai kasdienybė – ir grupėje, ir stadione, ir salėje. Ką tik darželyje auklėtoju pradėjusiam dirbti karatistui Aurimui Galinaičiui tenka nemenkas iššūkis suvaldyti sportuojančius mažuosius, o po triukšmingos ir įspūdžių pilnos savaitės gamtos apsuptyje jam norisi pasiklausyti raminančios upelio tėkmės. Prieš pat Mokytojų dieną, minimą spalio 5-ąją, jaunasis pedagogas pasidalijo mokytojavimo įspūdžiais.

Nuo rugsėjo – darželio auklėtojas

Nuo devynerių sportuojantis tauragiškis Aurimas Galinaitis su sportu nesiskiria jau beveik dvidešimt metų – baigė Žalgirių gimnaziją, Sporto universitetą, tapo atletinio rengimo treneriu, ne tik sportuoja pats, bet ir vaikus moko karatė paslapčių sporto klube, o nuo rugsėjo sportuoti padeda ir „Kodėlčiaus“ darželinukams. Iki šiol dalis „kodėlčiukų“ lankė Aurimo vedamus karatė užsiėmimus, tad ir su lopšelio-darželio direktore Lina Kymantiene jiedu buvo pažįstami.

– Esu labai dėkingas darželio „Kodėlčius“ direktorei, kad paragino mokytis ir įgyti ikimokyklinio pedagogo kvalifikaciją. Per valandą, dar paskambinęs artimiesiems, apsisprendžiau vėl mokytis, –  gerų žodžių vaikinas negailėjo direktorei. – Jei ne direktorė, nebūčiau tapęs darželio auklėtoju, greit ir pusantrų metų truksiančius mokslus baigsiu.

Svarbiausia – geros emocijos

Kas svarbiausia sportuojant su vaikais – klausiu pašnekovo?

– Suteikti gerų emocijų ir siekti minimalių rezultatų – per judesių įvairovę sutvirtinti raumenis, lavinti koordinaciją, – ilgai negalvojęs išpyškino Aurimas.

Su darželinukais dirbti nelengva.

– Daug kas priklauso nuo vidinės mokytojo būsenos. Ji atsispindi ir vaikuose. Neįsivaizdavau, kad dirbti su darželinukais bus taip smagu. Jei reikėtų pavaduoti auklėtoją darželinukų grupėje, ko gero, ryžčiausi. Prieš kokius ketverius metus net neįsivaizdavau, kad dirbsiu su darželinukais. Pasirodo, galiu, – naujos patirties niuansus atskleidė pašnekovas.

Su skirtingo amžiaus darželinukais ir dirbama vis kitaip. Sunkiausia, žinoma, su trimetukais. Visa sportinė veikla vyksta per žaidimus.

– Kartais tokiam mažyliui ir pirštukų sulenkimas ar sukamasis judesys kaip aukštasis pilotažas, – pastebėjo jaunasis auklėtojas.

Karatė – ne tik taiklus smūgis

Pirmasis Aurimo treneris, kaip drąsiai sako vaikinas, ir gyvenimo mokytojas Gintaras Cemnalianskis dabar jau tapo ir kolega. Abu darbuojasi karatė sporto klube ir, pasak Aurimo, taiklaus smūgio sporto šakos paslapčių moko vaikus nuo ketverių metų.

Teiraujuosi, kodėl vaikams taip patinka karatė, nes norinčiųjų treniruotis netrūksta.

– „Karatė“ – viliojantis žodis, vaikams keliantis asociacijas su kino filmų herojais. Bet pabandę ištveria ne visi, nes ši sporto šaka reikalauja disciplinos. Yra vaikų, kurie lanko ne vienerius metus, – kalbėjo Aurimas.

Pasak trenerio, karatė esmė yra tikslus smūgis.

– Iki tobulo smūgio einama visą gyvenimą, – paklaustas, kiek užtrunka treniruotės iki to tobulo smūgio, šypsodamasis patikino Aurimas.

Laisvalaikis – mėgaujantis gamtos ramybe

Darbas sporto klube, dabar kūno kultūros užsiėmimai darželyje, o laisvalaikiui laiko ar lieka?

– Kai nori, suplanuoji, tai viskam pakanka laiko, – patikino Aurimas. – Kai visą dieną esi triukšme, geriausiai atsipalaiduoti padeda gamta.

Labiausiai Aurimui patinka savas kraštas – jį žavi Tauragės kraštovaizdis, pažintiniai takai.

– Gražiausia Genių atodanga. Ankstyvą pavasarį, tirpstant sniegui, – romantikos gaidelė pasigirdo Aurimo balse.

Vaikinas prisipažino, kad nemėgsta grybauti, bet draugė vis išsitempia į mišką.

– Paskui lieku patenkintas. Nors labiau patinka upelio čiurlenimo, tylaus medžių ošimo klausytis, į dangų akis pakėlus pasižvalgyti, – atskleidė Aurimas.

Linkėjimai mokytojams

Ir kaip artėjant Mokytojo dienai neprisiminsi savų mokytojų. Juk dažnai jie ir lemia, kuriuo gyvenimo keliu baigę mokyklą pasuka jaunuoliai. Tikram mokytojui ne tik patinka mokyti, jis skleidžia pozityvią energiją, dirba su pasiaukojimu, kelia reikalavimus ir ieško įkvėpimo. Net sužibo Aurimo akys prakalbus apie vieną jo mokytoją.

– Auklėtoją Liną Tekorienę sveikindavome nuo visos klasės įteikdami gėlių. Kartais smulkiomis pačių sugalvotomis dovanėlėmis pradžiugindavome, – prisiminimai privertė Aurimą šyptelėti. – O visiems pedagogams linkiu daug šypsotis, būti linksmiems ir skleisti teigiamas emocijas vaikams. To paties linkiu sulaukti ir iš mokinių. Manau, kad bet koks mokinio išreikštas nuoširdus pasveikinimas mokytojui yra malonus.

 

Raimonda ALYSIENĖ

Rekomenduojami video