Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Darbdaviai vengia nurodyti darbo užmokesčio dydį

Jau šių metų vasarą įsigaliojo reikalavimas darbdaviams darbo skelbimuose nurodyti žadamą atlygį. Tačiau Valstybinės darbo inspekcijos specialistai pastebi, kad tai daryti vis dar vengiama. Vengia ir tie, kurie, rodos, turėtų būti pavyzdžiu – valstybinės įstaigos.

Nuo liepos 27 dienos įsigaliojo reikalavimas darbo skelbimuose nurodyti žadamą darbo užmokestį. Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) specialistai stebi situaciją internetinėje erdvėje ir pastebi, kad iki šiol šio reikalavimo laikosi toli gražu ne visi darbdaviai. VDI Klaipėdos teritorinio skyriaus vyriausiasis darbo inspektorius Raimundas Leonavičius „Tauragės kurjeriui“ teigė, kad viename internetiniame portale darbą siūlančių skelbimų su nenurodytu darbo užmokesčiu itin gausu.

– Stebime situaciją. Kol kas planuojame siųsti įspėjančius laiškus įmonėms. Vėliau taikysim administracinio poveikio priemones. Šiuo metu per visą skyrių planuojame siųsti 15-20 tokių laiškų. Darbo užmokesčio dydžio nenurodančių skelbimų labai daug cvbankas.lt portale. Tai labai didelė valstybinių įstaigų problema. Ir jos neskelbia darbo užmokesčio, – dėstė R.Leonavičius.

Iš tiesų atidžiau panaršius darbo skelbimus internete matyti, kad pati Tauragės rajono savivaldybė ieško darbuotojų, skelbime nenurodydama atlygio už darbą. Skelbime viešinamas tik pareigybės aprašymas su numatomu koeficientu, pagal kurį būtų skaičiuojamas darbo užmokestis. Lygiai taip pat tikslus atlygis nenurodytas ir Tauragės apylinkės teismo darbo skelbime.

R.Leonavičiaus aiškinimu, reikalavimo viešinti darbo užmokestį nesilaikančioms įmonėms gali būti skiriamos baudos siekiančios 80–880 Eur.

Morta MIKUTYTĖ

Rekomenduojami video