Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Byla dėl suartos žemės: trūkt už vadžių, vėl iš pradžių

Už prie upės suartą žemę Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcijos nubaustas buvęs Gaurės seniūnas ir Tauragės savivaldybės administracijos direktorius, dabar ūkininkas Kęstutis Balašaitis neigia pažeidęs specialiąsias žemės naudojimo sąlygas ir teisybės vis dar ieško teismuose. Tauragės rajono apylinkės teismui skundus dėl Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcijos nutarimų pateikęs K.Balašaitis bylą laimėjo dar pavasarį, tačiau direkcija teismo nutarimą apskundė Klaipėdos apygardos teismui. Šis grąžino bylą Tauragės apylinkės teismui.

Nesutinka padaręs pažeidimus

Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcija Kęstutį Balašaitį buvo nubaudusi už tai, kad jis, tai yra jo samdyti žmonės, dirbdamas žemę Jūros ichtiologiniame draustinyje suardė velėną ir užsėjo ūkinėmis kultūromis. Žemė, kurioje nustatyti specialiųjų žemės, miško, vandens telkinių naudojimo sąlygų pažeidimai, priklauso kitiems asmenims, tačiau pagal įgaliojimus joje tvarkosi K.Balašaitis.

K.Balašaičiui už specialiųjų žemės, miško, vandens telkinių naudojimo sąlygų pažeidimus buvo skirtos 216 ir 250 eurų baudos, tačiau vyras su jam inkriminuojamais pažeidimais nesutiko ir kreipėsi į teismą, prašydamas Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcijos nutarimus panaikinti.

Byla grąžinta Tauragei

Tauragės rajono apylinkės teismo teisėja Elena Bartulienė, pirmoji išnagrinėjusi bylą, nusprendė panaikinti Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcijos nutarimus ir nutraukti administracinio teisės pažeidimo teiseną nesant K.Balašaičio veiksmuose specialiųjų žemės, miško, vandens telkinių naudojimo sąlygų pažeidimo sudėties. Be viso to, K.Balašaičiui iš Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcijos buvo priteista 850 eurų bylinėjimosi išlaidų.

Taigi Tauragės rajono apylinkės teismas K.Balašaitį išteisino, Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcija nutartį apskundė, o Klaipėdos apygardos teismas grąžino bylą nagrinėti Tauragės teismui.  Šįkart jos aplinkybes narplioja Tauragės rajono apylinkės teismo teisėjas Edmundas Žukauskas.

Kaip praėjusią savaitę Tauragės rajono apylinkės teismo salėje prieš prasidedant posėdžiui reziumavo K.Balašaičio advokatė Stanislava Jorudienė, „trūkt už vadžių ir vėl iš pradžių“.

Advokatė: negalima bausti už tai, ko nepadarė

Prasidėjus teismo posėdžiui K.Balašaitis kalbėti nepanoro, vietoj jo pasisakė jį ginanti advokatė S.Jorudienė. Ji tvirtino, kad jos ginamasis nesutinka su jam skirtomis nuobaudomis, nes jokio nusižengimo nepadaręs. S.Jorudienė teismui pateikė kitus upės pakrantės apsaugos teritorijos ploto skaičiavimus nei protokolą už išartą žemę prie upės surašę Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcijos atstovai. Ji teigė, kad remiasi savo ginamojo naudojamų žemės sklypų dokumentų specialiųjų sąlygų įrašais.

– Iš žemės naudotojo negalima reikalauti to, kas jam nenustatyta. Jei specialiosios sąlygos būtų pakeistos ir įformintos dokumentuose, Kęstutis Balašaitis turėtų prisiimti atsakomybę. O dabar situacija kitokia – direkcija negali bausti už tai, ko žmogus nepadarė. Byla turi būti nutraukta nesant nusižengimo sudėties, – tvirtino S.Jorudienė.

Advokatė atkreipė teisėjo dėmesį ir į tai, kad aplinkosaugininkai matavimus atliko metaline rulete be patikros sertifikato.

Teisme apklausiamas K.Balašaitis sakė, kad žemė šioje vietoje buvo ariama ne vienerius metus tiek jo, tiek jos savininkų. Jis tikino žemę dirbęs ir žemės mokesčius mokėjęs pagal turimus dokumentus.

Rėmėsi skirtingais teisės aktais

Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcijos vyriausiasis inspektorius Saulius Bartminas teismui tvirtino, kad matavimus direkcijos atstovai gali atlikti ir dėliodami A3 formato lapus.

Teismo posėdžio metu proceso dalyviai aiškinosi su nagrinėjama byla susijusias sąvokas, kokiais dokumentais turi vadovautis ir kaip matuojama apsaugos juosta bei zona nuo upės. Klausantis ginčų atrodė, kad ir sąvokas, ir teisės aktus abi pusės traktuoja skirtingai. Aiškumo bandė įnešti liudyti pakviestas Nacionalinės žemės tarnybos Tauragės ir Pagėgių skyriaus vedėjas Ričardas Ažna. Tačiau visiems, įskaitant ir teisėją, kilo dar daugiau klausimų. Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcijos vyriausiasis inspektorius S.Bartminas neištvėrė:

– Ar mes turime vadovautis dabar jau negaliojančiais teisės aktais? Kontrolę mes vykdome pagal veikiančius įstatymus, – klausė direkcijos atstovas.

Kokiais teisės aktais turėjo vadovautis K.Balašaitis ir jį baudusi institucija – Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcija, paaiškės, rugsėjo 28-ąją, kai bus paskelbtas teismo sprendimas.

K.Balašaitis „Tauragės kurjeriui“ situacijos nekomentavo, priminė, kad yra privatus asmuo.

 

Daiva ŽEBELIENĖ

Rekomenduojami video