Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Baseino „statybos“ keliasi į teismą

Praėjusią savaitę Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis mokytis viešųjų pirkimų organizavimo paslapčių į Druskininkus vyko ne veltui – antroje vietoje Tauragės baseino viešojo pirkimo konkurse likusi Klaipėdos statybų bendrovė „Kongera“ Tauragės savivaldybės administraciją apkaltino konkursą organizavus neskaidriai. Penktadienį Klaipėdos apygardos teismas pradėjo nagrinėti „Kongeros“ skundą. Teismas „Kongeros“ prašymu Tauragės savivaldybės administracijai pritaikė laikinąsias apsaugos priemones ir uždraudė su konkurso laimėtoju pasirašyti rangos darbų sutartį. Todėl dar šią vasarą planuotos pradėti baseino statybos nukeliamos neaišku kuriam laikui.

Procedūros užstrigo

Teismo posėdžio išvakarėse Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis socialiniame tinkle pareiškė tikintis, kad teismo procedūros bus baigtos artimiausiu metu ir baseino statybas bus galima pradėti. Valdininkas detaliai išvardijo visas su baseino statybomis susijusių procedūrų datas.

Kaip skelbia M.Petraitis, konkursas baseinui Tauragėje statyti buvo paskelbtas šių metų vasario 15-ąją, su tiekėjų pasiūlymais Tauragės savivaldybės administracija susipažino kovo 10 dieną, tačiau balandžio 28-ąją visų aštuonių konkurse dalyvavusių statybos bendrovių pasiūlymai buvo atmesti dėl, savivaldybės administracijos nuomone, per didelės kainos. Visi konkurso dalyviai tuomet baseiną Tauragėje siūlėsi pastatyti už maždaug 2 mln. eurų. Dalyvauti naujame konkurse pakviesti tik tie dalyviai, kurie atitiko minimalius kvalifikacijos reikalavimus. Vokai jau su naujais pasiūlymais atplėšti gegužės 17 dieną. Birželio 5-ąją sudaryta pasiūlymų eilė.

Štai šioje vietoje konkurso rengėjai ir užstrigo, nors statyti baseiną planuota pradėti dar šią vasarą.

Sutartį pasirašyti uždraudė

Į Klaipėdos apygardos teismą, likusi antroje vietoje, kreipėsi Klaipėdos statybų bendrovė „Kongera“. Kaip „Tauragės kurjerį“ informavo Klaipėdos apygardos teismo atstovė spaudai Laima Domarkienė, „Kongera“ į teismą kreipėsi prašydama panaikinti Tauragės rajono savivaldybės administracijos 2017 m. birželio 5 d. sprendimą dėl pasiūlymų eilės nustatymo ir pirkimą laimėjusio tiekėjo paskelbimo. Taip pat ieškovė prašė taikyti laikinąsias apsaugos priemones – pirkimo procedūrų sustabdymą ir uždrausti atsakovei sudaryti pirkimo sutartį. Pastarąjį reikalavimą teismas tenkino – nustatęs, jog byloje nėra duomenų, kad pritaikius laikinąsias apsaugos priemones Tauragės rajono savivaldybės administracijai atsirastų nuostolių ar kitaip būtų pažeisti jos teisėti interesai, nutarė sustabdyti Tauragės rajono savivaldybės administracijos vykdomo supaprastinto pirkimo procedūras iki teismo sprendimo šioje byloje įsiteisėjimo. Dėl šios nutarties dar turi pasisakyti Lietuvos apeliacinis teismas.

Kaltina neskaidrumu

Tauragės savivaldybės administracijos veiksmus teismui apskundusios bendrovės „Kongera“ viešųjų pirkimų specialistė Monika Jomantė sako, kad į teismą „Kongera“ kreipėsi dėl to, nes, bendrovės nuomone, pirkimo procedūros buvo vykdomos neskaidriai.

– Perkančioji organizacija pažeidė pirkimo procedūras, jų eigą, tai yra paskelbė laimėtoją, kurio pateikti dokumentai nebuvo pilnai atitinkantys pirkimo sąlygas, buvo neišpildyti visi reikalavimai, buvo klaidų. Mums parašius pretenziją, Tauragės savivaldybės administracija, nepanaikinusi pasiūlymų eilės, leido laimėtojui pasitaisyti – ištaisyti klaidas. To daryti negalima, tai šiurkščiai pažeidžia pirkimo procedūras. Mes manome, kad konkurso laimėtoja paskelbta įmonė neatitinka pirkimo reikalavimų, – sakė M.Jomantė.

Bendrovės atstovė patikslino, kad teismo prašo iš pasiūlymų eilės pašalinti pirkimo reikalavimų neatitinkantį tiekėją, tai yra Raseinių rajono statybų bendrovę „Brosta“.

Šiemet greičiausiai nebestatys

Nors konkursą, savivaldybės administracijos nuomone, laimėjusios bendrovės „Brosta“ direktorius Valdas Karabinas sako, kad Tauragėje daugiau jokių objektų nestato ir nerenovuoja, savivaldybės administracija skelbia, kad būtent ši bendrovė šiuo metu vykdo pastato Vytauto g. 141, kuriame įsikurs laisvalaikio centras, rekonstrukcijos darbus. Greta šio pastato ir turėtų iškilti baseinas.

V.Karabinas nesutinka su savo konkurentų – bendrovės „Kongera“ pretenzijomis ir negaili jiems priekaištų. Paklaustas, ką atsakytų į „Kongeros“ kaltinimus, kad konkursas vyko neskaidriai, V.Karabinas taip pat pažėrė kaltinimų:

– Apie šitą įmonę (UAB „Kongera“, – red.) žino visa Lietuva. Jau sugriovę dvi įmones yra, ir dabar jau yra trečia įmonė. Jie va taip eina į konkursus. Ir tiesiog reketuoja taip. Mums teisme nereikia gintis, mes turime savo poziciją, – sakė V.Karabinas.

Kadangi teismas Tauragės savivaldybės administracijai taikė laikinąsias apsaugos priemones, sutartis su konkurso laimėtoja „Brosta“ iki šiol nepasirašyta. Ar tai reiškia, kad šiemet baseino statybos nebeprasidės? Bendrovės vadovas sako – kol vyks teisminiai ginčai, tikrai. Be to, artėja žiema.

– Jei dar šiemet paaiškėtų, kad mes esame laimėtojai, reikėtų sėsti ir galvoti, ar verta šiemet pradėti statybas. Sunku pasakyti, reikėtų labai gerai įvertinti situaciją. Svarbiausias trukdis būtų oro sąlygos. Šlapia, – sakė „Brostos“ direktorius.

Pastatyti planuoja per trejus metus

Dviejų takelių baseinas su trimis pirtimis, čiuožykla, sūkurine vonia, nedideliu baseinu vaikams, kaip teigia Tauragės valdininkai, bus orientuotas į šeimas su vaikais. Kritikos baseino projektas sulaukė dėl to, kad planuojama jį statyti tik dviejų takelių. Todėl negalės vykti plaukimo varžybos.

Baseino statyboms iš Tauragės rajono savivaldybės biudžeto planuojama skirti per 2 mln. eurų. Lėšų iš kitų šaltinių valdininkams gauti nepavyko. Šių metų rajono biudžete baseino statyboms numatyta 700 000 eurų.

Kaip skelbiama dokumentuose, baseinas turėtų būti baigtas per trejus metus. Rajono meras Sigitas Mičiulis „Tauragės kurjeriui“ yra sakęs, kad mano, jog tiek laiko neprireiks. Tačiau tokias mero viltis gali pakoreguoti teismas.

Savivaldybės taryba dar vasarą turėjo planų nepastatytą baseiną išnuomoti privačiai bendrovei, tačiau šių planų atsisakyta, susiginčijus daugumai ir opozicijai. Pastaroji įsitikinusi, kad baseiną administruoti privalo pati savivaldybė.

Penktadienį Klaipėdos apygardos teismas išnagrinėjo bendrovės „Kongera“ ir Tauragės rajono savivaldybės administracijos ginčą. Sprendimą teismas skelbs rugsėjo 26 dieną. Tačiau jį dar bus galima skųsti Lietuvos apeliaciniam teismui.

 

Ramunė RAMANAUSKIENĖ

Rekomenduojami video