Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
„Ąžuoliuko“ bendruomenė laimėjo šiltnamį – vaikai augins daržoves

Lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ bendruomenę pasiekė džiugi žinia – jie laimėjo projekto „Sodinčius“ šiltnamį. Ypatingą dėmesį sveikuoliškam gyvenimui skiriančio darželio vaikai dar geriau susipažins su daržininkystės paslaptimis.

Paskelbti socialinės atsakomybės projekto „Sodinčius“ konkurso šalies darželiams nugalėtojai, kuriems atiteko net 20 šiltnamių. Tarp laimingųjų – ir Tauragės lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“. Pagal feisbuke paskelbto balsavimo rezultatus Tauragės darželis surinko daugiausiai balsų – 3099.

Kaip pasidžiaugė darželio direktorė Laimutė Gudavičienė, balsų gausa įrodo ne tik bendruomenės vienybę, sulaukta ir kitų ugdymo įstaigų palaikymo.

– Tai labiau tėvelių nuopelnas, nes jie vieni kitus, gimines ir draugus kvietė balsuoti už mūsų darželį, – pasidžiaugė L.Gudavičienė.

Pasak darželio vadovės, šiame ne pirmus metus vykstančiame projekte darželis dalyvauja pirmą kartą.

– Idėja dalyvauti konkurse buvo mano. Jau keletą metų turime lysvutes, kuriose silpnai auga žolelės. Mačiau, kad kitų miestų kolegos labai sėkmingai augina augalus šiltnamiuose, tad sudalyvavome ir mes. Ir sėkmingai, – pasakojo direktorė.

„Ąžuoliuką“ lankantys vaikai iki šiol lysvėse sėdavo ir augindavo ramunėlių, mėtų. Jas prižiūrėdavo, džiovindavo ir grupėse gerdavo arbatą su medumi. L.Gudavičienė išvardijo ir daugiau projektų, kuriuose darželis dalyvavo – „Žalia pėda“, „Žalia stotelė“, „Žalia palangė“.

– Kasmet ant palangių vaikai augina prieskonines žoleles, pipirnes, svogūnus, pomidorus, gėlytes. Žoleles ir augina, ir ragauja, – vardijo aštuntus metus darželiui vadovaujanti direktorė.

Projekte dalyvavo ir šiltnamio piešinuką kūrė lopšelio-darželio priešmokyklinukų grupės „Saulutė“, kurios auklėtoja – Vilija Jurkuvienė, vaikai.

– Ir dar kaip laimėjome. Pirmąją vietą iškovojome, – džiaugsmo neslėpė auklėtoja V.Jurkuvienė.

Konkurse dalyvavusios grupės vaikai piešinį kūrė kartu.

– Visada priimu vaikų mintis, draugiškai pasitariame. Ula pasiūlė, kaip piešti šiltnamio duris, kitas vaikutis pasiūlė nupiešti šiltnamiui keturias kojas kaip gyvūno. Nora pasiūlė pavadinti šiltnamį batuotu, o kadangi mūsų šiltnamis dar ir linksmas, išėjo batuotas linksmašiltis, – kaip pakaitomis vaikai piešė šiltnamį, pasakojo auklėtoja V.Jurkuvienė.

Įstrigo auklėtojai auklėtinės Ulos klausimas, o kur šiltnamį reikės statyti.

– Ula savo pozityviomis mintimis tarsi užprogramavo mūsų darbą sėkmei, – šypsojosi V.Jurkuvienė.

Kitą savaitę į darželį jau turėtų atkeliauti laimėtas šiltnamis. Dar vėliau bus atvežta sėklų ir reikalingi įrankiai daržovėms auginti.

„Sodinčius“ – tai prekybos tinklo „Iki“ socialinės atsakomybės projektas, skirtas gilinti vaikų žinias apie vaisius ir daržoves, nuo ankstyvos vaikystės skiepijant sveikos mitybos įpročius.

Šiuo projektu siekiama laiku suteikti žinių, kurios ilgainiui formuotų tinkamą mitybą ir sveiką gyvenimo būdą.

 

Raimonda ALYSIENĖ

Rekomenduojami video