Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Automobilių prekeivių namuose policijos kratos

Prekeivių automobiliais namuose darbavosi policijos pareigūnai. Žiniasklaidai pateiktoje informacijoje skelbiama, kad atliktos kratos Šilalėje esančiose įmonėse, vadovės bei kitų darbuotojų namuose. Įtariama, jog buvo klastojami automobilių pardavimo dokumentai.

Ankstyvą rugsėjo 26-osios rytą Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai pasitelkę kitų kriminalinės policijos padalinių pareigūnus, Šilalėje, naudotų automobilių prekyba užsiimančiose įmonėse, jų vadovės, įmonių darbuotojų ir kitų su šiomis įmonėmis susijusių asmenų gyvenamosiose patalpose atliko kratas. Preliminariais duomenimis, kratos atliktos ir Tauragėje. Kriminalistų turimais duomenimis daugiau kaip 20 asmenų automobilių prekybą vykdė klastodami automobilių pirkimų–pardavimų dokumentus. Pranešime spaudai skelbiama, kad vienos iš įmonių vardu per 2017 metus buvo parduota automobilių už daugiau kaip 3 milijonus 250 tūkstančių eurų. O valstybei už tokio masto prekybą įmonė sumokėjo tik nepilnus 3000 Eur. Su neteisėta automobilių prekyba siejami asmenys savo neteisėtą automobilių prekybą vykdė Klaipėdos, Kauno, Telšių ir Tauragės apskrityse.

Kratų metu išimti didelės sumos grynųjų pinigų, finansiniai dokumentai, kompiuterinės laikmenos ir kiti ikiteisminiam tyrimui reikšmingi dokumentai. Įmonei vadovaujantys asmenys buvo sulaikyti. Po apklausų jiems paskirtos kardomosios priemonės – rašytiniai pasižadėjimai neišvykti. Vienas iš asmenų įpareigotas periodiškai registruotis policijos įstaigoje. Automobilių prekeiviai įtariami vykdę neteisėtą komercinę veiklą, apgaulingai tvarkę buhalterinę apskaitą. Įtarimai kai kuriems asmenims pareikšti ir dėl galimo neteisėto praturtėjimo. Asmenims teks sumokėti nuslėptus mokesčius. Be to jiems gresia laisvės atėmimas iki 4 metų.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyrius.

Tauragės AVPK Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai ir toliau vykdys aktyvias priemones, nukreiptas į asmenis užsiimančiais neteisėta naudotų automobilių prekyba ir ragina gyventojus, kad pirkdami automobilius iš jų pardavėjų reikalautų, kad pasirašomuose dokumentuose būtų nurodytos realios automobilio pirkimo kainos.

Rekomenduojami video