Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Atsinaujinantis Skaudvilės muziejus prašo gyventojų pagalbos

Skaudvilės muziejus jau persikraustė į naujas patalpas Tauragės gatvėje, belikę paskutiniai potėpiai: reikia surinkti dalį baldų, baigti išdėlioti ekspozicijas. Apie tai, kaip sekasi įsikurti naujoje vietoje, kokios pagalbos tikisi iš gyventojų ir kada lankytojams bus plačiai atvertos durys, pasakojo muziejininkė Inga Nagaitienė. 

Iš Skaudvilės kultūros namų šio krašto muziejus persikėlė į erdvesnes patalpas – į istorinį buvusį Skaudvilės valsčiaus pastatą. Už pagalbą persikraustant muziejininkė Inga Nagaitienė dėkoja Skaudvilės kultūros namų ir bibliotekos darbuotojams, už kosmetinį remontą ir įvairius kitus atliktus darbus – Skaudvilės seniūnijai, Tauragės „Santakos“ muziejaus darbuotojams, o kareiviams – už sunkių baldų, daiktų ir detalių pernešimą.

Pastatas iš išorės atrodo didelis, tačiau jis nepritaikytas muziejui, kadangi viduje suskirstytas į daugelį mažų patalpų. Todėl muziejininkė stengiasi visus eksponatus sudėlioti pagal temą, kad būtų patogu juos apžiūrinėti. Ji džiaugėsi, kad turima ekspozicija turininga, muziejus turi net buvusio vieno Skaudvilės valsčiaus sekretorių Liudviko Gerkio rašomąjį stalą. Neseniai Agnės Dinapienės dėka į muziejų atkeliavo ir jo įkūrėjo Dainoto Habdango rankraščiai ir kraštotyrininkų būrelio užrašai.

Specialistė pasakojo, kad etnografinę dalį jau beveik baigė sutvarkyti: audimo staklės sustatytos, valsčiui skirtas kabinetas jau įrengtas, dabar dėliojami vaistinės eksponatai. Ji laukia, kol kolegos iš Tauragės muziejaus surinks likusius baldus, tuomet pradės dėlioti amatų ir archeologinę ekspozicijas.

Muziejininkė Inga Nagaitienė prie garsiojo raštininko stalo. Skaudvilės muziejaus nuotraukos

Siekdama užpildyti likusias tuščias erdves, I.Nagaitienė kreipėsi per feisbuką į gyventojus, prašydama padėti papildyti muziejaus fondus. Ji viliasi, kad kas nors dovanos senovinį vaiko lopšį, domina seni dokumentai, susiję su Skaudvilės valsčiumi, ypač nuotraukos, kuriose miestelis būtų įamžintas iš visų pusių. Tikimasi sulaukti senesnių knygų ir įdomesnių buities rakandų. Muziejininkė džiūgauja turėdama senovines, kaitinamas ant ugnies žnyples plaukams garbanoti. Neseniai unikalias svarstykles padovanojo Gintarė Užkuraitienė.

– Norėčiau sulaukti įvairios medžiagos, susijusios su tremtimi. Mielai užrašau gyventojų prisiminimus, juk jie – gyvoji atmintis, išklausau įvairių pasakojimų, – kalbėjo ponia Inga. – Tikiuosi, kad žmonės prisimins turintys ką nors unikalaus, galbūt palėpėse, ir padovanos muziejui, kad tuo galėtų visi džiaugtis. Planuoju sukaupti daug senovinių amatų rakandų, atskleisti Skaudvilės turgaus išskirtinumą.

Plėtodamas turgaus temą muziejus vykdys edukaciją „Virvę vysiu, žirgelius kinkysiu“ – mokys moksleivius senoviniais vindeliais pinti virves, juk Skaudvilė garsėjo arklių turgumi. Muziejininkė organizuoja edukacinį žygį per miestelį „Atrask senąją Skaudvilę“. Mokiniai pagal senas nuotraukas bando identifikuoti tam tikras miesto vietas.

Jau netrukus I.Nagaitienė Feisbuke sukurs aktyvią Skaudvilės muziejaus paskyrą, ten nuolatos atnaujins informaciją, tiesiogiai bendraus su miesto gyventojais. Ji tikisi, kad gegužės mėnesį jau galės priimti lankytojus: tuo metu moksleiviai aktyviai vyksta į ekskursijas, daug žmonių turistaudami užsuka į miestelį kaip į tarpinę stotelę, nes Kryžkalnis šalia. Pasak Ingos, jau dabar skaudviliškiai, pamatę informacinę lentą ant pastato, užsuka ir smalsauja, todėl ji atsakinėja į jų klausimus, pasakoja ir rodo, kas nuveikta ir ką planuoja.

Regina GENIENĖ

Rekomenduojami video