Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Atleidžia vairuotojus – vežiojimo paslaugą pirks

Artėjančios Kalėdos, turinčios dovanoti pačias gražiausias emocijas, tokios bus ne visiems. Prisidengę racionaliu biudžeto lėšų panaudojimu savivaldybės šulai rengiasi išsimokėti šventines premijas, bet iš darbo atleidžia kone mažiausiai „baltuosiuose rūmuose“ uždirbančius ir socialiai pažeidžiamiausius darbuotojus – visus tris vairuotojus. Kaip teigia administracijos direktorius, valdininkai nuo šiol patys vairuos automobilius arba administracija vežiojimo paslaugą pirks.  

Vairuotojų paslaugą pirks

Savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis, paklaustas, kodėl atleidžiami vairuotojai, ar tokiu būdu tikimasi sutaupyti, redakcijai pateikė tokį atsakymą: „Siekiant, kad Tauragės rajono savivaldybės administracija ekonomiškai ir racionaliai naudotų jai skirtas lėšas, numatyta maksimaliai optimizuoti administracijos kaštus bei veiklą. Įvertinus vairuotojų darbo poreikį Tauragės rajono savivaldybės administracijoje nustatyta, kad vairuotojų funkcijos yra perteklinės, nes didelę darbo laiko dalį vairuotojai neaprūpinami darbu“.

Pasak M.Petraičio, savivaldybės administracijos darbuotojai turi vairuotojų pažymėjimus, todėl tarnybinius automobilius galės vairuoti patys ir savivaldybei esą netikslinga turėti atskiras vairuotojų pareigybes. M.Petraičio teigimu, išimtiniais atvejais, kai administracijos darbuotojai negalės patys vairuoti tarnybinių automobilių, šią paslaugą bus galima įsigyti iš trečiųjų asmenų.

Vairuotojus savivaldybė atleidžia, bet šventinių priedų prie atlyginimų, nors kalba apie taupymą, atsisakyti neketina – tai būsiąs paskatinimas darbuotojams artėjančių švenčių proga. Pasak M.Petraičio, priedai, priemokos skiriami teisės aktų nustatyta tvarka, esant įstatymuose numatytiems pagrindams (už papildomų užduočių atlikimą, kai atliekamos kito darbuotojo funkcijos jo ligos laikotarpiu ir kt.). Į klausimus, kam, kiek ir už ką bus skiriami priedai, administracijos direktorius neatsakė.

Savivaldybės administracijai priklauso devyni automobiliai.

Vidutinis vairuotojo atlyginimas Tauragės rajono savivaldybės administracijoje 2017 m. siekia 574 Eur neatskaičiavus mokesčių. Mažiau „baltuosiuose rūmuose“ uždirba tik valytojos, kasininkė ir darbininkas.

 

Raimonda ALYSIENĖ

Rekomenduojami video