Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Aštuoniasdešimčiai darželinukų – trys vietos Mažonuose

Jei jau tyčiotis, tai tyčiotis... Kitaip nepavadinsi Tauragės valdininkų požiūrio į eilinius rajono gyventojus. Ir dar pačius mažiausius. Aštuoniasdešimčiai į darželius netelpančių mažųjų tauragiškių pasiūlytos trys laisvos vietos Pagramančio pagrindinės mokyklos Mažonų darželio grupėje. Visi planai, kaip sutalpinti mažuosius į darželius, ir platūs užmojai, apie kuriuos rajono valdininkai kalbėjo dar pavasarį, nuėjo perniek. Paaiškėjo, kad ir realiausio sprendimo – suremontuoti buvusį Tarailių progimnazijos Taurų skyrių – atsisakyta. Kodėl?  

Nė vienas siūlymas neįgyvendintas

Užmojų ir kalbų, kaip išspręsti į darželius netelpančių vaikų problemą, būta daug. Rajono valdžia intensyviai ieškojo vietų bendrojo ugdymo mokyklose, svarstė galimybę statyti konteinerinius darželius. Kai kurie savivaldybės tarybos nariai siūlė viešajame aukcione nebeparduoti buvusio „Ereliuko“ darželio pastato, o prikelti jį antram gyvenimui. Kaip realiausią variantą dar pavasarį valdžios atstovai buvo pasišovę suremontuoti Tauruose esantį buvusį Tarailių progimnazijos pradinio ugdymo skyrių.

Prieš pat rugsėjį savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdyje tarybos nariui Arūnui Beišiui pasiteiravus, ar vyksta remontas Tauruose, paaiškėjo, kad joks remontas nevyksta. Netgi atsisakyta minties iš viso remontuoti tuščią pastatą Tauruose.

Tąkart, rugpjūčio 30-ąją, komiteto posėdyje savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis įvardijo, kad eilėje patekti į darželius laukia 89–90 vaikų. O vis nesėkmingai pardavinėjamo „Ereliuko“ remontuoti esą neverta. M.Petraitis tąkart pasidalijo ir naujais planais – renovuoti vaikų reabilitacijos centrą-mokyklą ,,Pušelė“. Šiam sprendimo projektui savivaldybės taryba rugsėjo posėdyje pritarė. Bendra renovacijos projekto vertė – apie 300 tūkst. eurų. Per 23 tūkst. eurų turės būti skirta iš savivaldybės biudžeto.

Bet klausimas, kur tėvams dėti vaikus, lieka atviras. Atsimušinėdami nuo tiesioginio atsakymo, valdžios vyrai kalba apie dar nepatvirtintus Švietimo ir mokslo ministerijos planus priešmokyklinukus iš darželių perkelti į mokyklas, ketinamas didinti leistinas vaikų skaičiaus normas darželiuose. Bet jei mūsų darželiuose vaikų grupėse ir taip po penkis daugiau, nei leidžia higienos normos, vargu, ar leidimas grupes didinti dviem vaikais išspręs problemą.

Subliūško valdininkų mintis ir bevertis pasirodė pažadėtas 100 eurų mokestis už vaiką iš savivaldybės biudžeto privatininkams – kaip informavo savivaldybės atstovė Rasa Liorančienė, privačių darželių Tauragės rajone neįsteigta.

Laisvos trys vietos

Kaip vienintelę išeitį mažųjų tauragiškių, kurių naujausiais savivaldybės administracijos duomenimis eilėje į darželius laukia 80, tėveliams valdžia pasiūlė tris laisvas vietas Pagramančio pagrindinės mokyklos Mažonų darželio grupėje.

„Nuo š.m. rugsėjo 1 dienos TRST (spėjame, kad tai turėtų būti Tauragės rajono savivaldybės tarybos trumpinys, – red.) įsteigė ikimokyklinio ugdymo grupę Mažonuose. Šiuo metu šioje grupėje yra 3 laisvos vietos. Todėl tėvai, kuriems yra būtinybė, kad vaikas lankytų darželį, gali rinktis Mažonų skyrių“, – laiške redakcijai rašo savivaldybės spaudos atstovė R.Liorančienė.

Neremontuos, nes nevyksta veikla

Po ilgų susirašinėjimų visgi pavyko gauti rajono valdžios paaiškinimą, kodėl atsisakyta minties remontuoti pastatą Tauruose ir ten įkurti, kaip anksčiau svarstyta, tris darželinukų grupes, kurių kiekvienoje tilptų po maždaug 20 mažųjų tauragiškių.

Laiške redakcijai savivaldybės atstovė R.Liorančienė rašo, kad pastate, kuriame iki šių metų rugsėjo veikė Tarailių progimnazijos pradinio ugdymo skyrius, šiuo metu jokia veikla nevykdoma, todėl šio pastato remonto darbai nenumatyti. Vaikų darželio patalpoms tinkamai įrengti, savivaldybės atstovės teigimu, šis pastatas neatitinka keliamų reikalavimų. Esą reikalingas ne remontas, o higienos reikalavimus atitinkančios investicijos. Šių metų pavasarį buvo atlikta kruopšti apklausa ir analizė, kurios metu tėvams buvo pateiktas klausimas „Ar leistumėte savo vaiką į Taurų darželį, jei negautumėte vietos pageidaujamame darželyje?“ Kaip teigia savivaldybės atstovė, buvo apklausta 290 Tauragės vaikų tėvų, iš kurių 42 atsakė taip, visi kiti – 248 atsakė norintys, kad jų vaikai lankytų tą darželį, į kurį buvo užsirašę iš anksto.

Raimonda ALYSIENĖ

Rekomenduojami video