Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
„Agrokoncernas“ savo planų Tauragėje neatskleidžia

Nuošalioje vietoje esančiame sklype, kuriame kadaise šeimininkavo buvusi „Tauragės keramikos“ gamykla, planuojami pokyčiai. Tiesa, kokie – neatskleidžiama. Gaurės g. 34 esančių pastatų savininkė politikui Ramūnui Karbauskiui priklausanti bendrovė „Agrokoncernas“ kreipėsi į rajono valdžią, prašydama šioje vietoje suformuoti valstybinės žemės sklypą, kurio teritorijoje yra įmonei priklausantys pastatai.

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Modesto Petraičio įsakymu patvirtintas nuošalaus žemės sklypo, esančio Gaurės g. 34, Tauragėje, formavimo ir pertvarkymo projektas. Įsakyme nurodytas projekto iniciatorius – Seimo nario Ramūno Karbauskio valdomas „Agrokoncernas“.

Savivaldybės administracija „Tauragės kurjerį“ informavo, kad šiuo adresu esantys pastatai yra UAB „Agrokoncernas“ nuosavybė, o žemė, ant kurių jie stovi, – valstybinė. Tad įmonė dar praėjusių metų rugsėjo 13 dieną paprašė savivaldybės administracijos leidimo suformuoti žemės sklypą pastatų eksploatacijai.

„Vadovaujantis 2014-01-02 LR žemės ūkio ministro ir LR aplinkos ministro įsakymu Nr.3D-1/D1-1 „Dėl žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektų rengimo taisyklės“ 13.2 p., projektų rengimo iniciavimo teisę turi „statinių prie kurių formuojami žemės sklypai, savininkai“ (kalba netaisyta, – red.), – raštu į redakcijos klausimus atsakė savivaldybės atstovė spaudai Rasa Liorančienė.

Dėl kokių priežasčių „Agrokoncernas“ staiga panoro sutvarkyti formalumus dėl sklypo, savivaldybės administracija atsakė neturinti informacijos. Formavimo projektu suformuotas žemės sklypas prie esamų pastatų – 2,27 ha ploto.

Pats „Agrokoncernas“ apie sklypo ir pastatų paskirtį bei ateities planus šioje teritorijoje taip pat nedaugžodžiavo. „Tauragės kurjeriui“ pateiktame atsakyme bendrovės administracija rašo, kad sklypas formuojamas todėl, nes iki šiol to nebuvo padaryta.

„Dėl sklypo formavimo veikla Jūsų nurodytu adresu nesikeis, o dėl investicijų ir darbo vietų kūrimo „Agrokoncernas“ sprendimus priims ateityje“, – rašo „Agrokoncerno“ administracija.

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pasirašytame įsakyme dėl sklypo formavimo ir pertvarkymo projekto patvirtinimo nurodoma, kad valstybinės žemės sklypo paskirtis – pastatų eksploatacija, numatant naudojimo būdą – pramonės ir sandėliavimo objektų teritorija.

Apie „Agrokoncerno“ planus Tauragėje teigė nieko nežinantis ir savivaldybės verslumo ugdymo ir verslumo skatinimo specialistas Andrius Laucius. Sulaukęs „Tauragės kurjerio“ klausimų apie galimus „Agrokoncerno“ planus mūsų mieste, specialistas tvirtino, kad tai jam esanti naujiena, tačiau patikino, kad investicijų Tauragėje bus. Vieną jų įvardijo – plėstis planuoja tauragiškiams jau seniai pažįstama statybinių medžiagų prekybos bendrovė „Simeks“, įsigijusi sklypą šalia „Maximos“ Dariaus ir Girėno gatvėje.

UAB „Simeks“ direktorius Osvaldas Poškus neatskleidė ateities planų, tačiau patvirtino, kad minėtas sklypas priklauso šiai įmonei. Kokia veikla planuojama naujoje vietoje, verslininkas tikino pasidalinti galėsiantis po kelių savaičių, projektas savivaldybės administracijai jau pateiktas.

 

Morta MIKUTYTĖ

Rekomenduojami video