Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Žvilgsnis į ateinančios žiemos orus: ko tikėtis Europai?

Kasmetinėje „AccuWeather“ žiemos orų prognozėje teigiama, kad daugiau nei vienu atžvilgiu mūsų laukia kitokia žiema.

Šiuo metu šalys visoje Europoje susiduria su nauja koronaviruso banga ir įvedinėja naujus apribojimus, kurie įsigali likus mėnesiui iki kalendorinės žiemos.

Nors nėra aišku, kaip artimiausiais mėnesiais vystysis pandemijos situacija, tačiau „AccuWeather“ pateikė galimą Europos žiemos scenarijų.

Pietinė Europa

Sezonams pereinant iš rudens į žiemą, prognozuojama, kad pagrindinis audrų maršrutas per Europą pasislinks į pietus, kuomet daugelis audrų judės per pietinę Europą ir Viduržemio jūrą.

„Manau, kad palyginus su tuo, ką mes pastaruosius metus stebėjome Ispanijoje, Portugalijoje ir pietų Prancūzijoje, tai sezonas bus gerokai audringesnis,“ – sakė meteorologas Reppert.

Keli didžiausi Europos miestai, šią žiemą galintys susidurti su audringesnėmis sąlygomis, yra Lisabona (Portugalija), Madridas ir Barselona (Ispanija), Nica (Prancūzija), o taip pat ir Roma (Italija), Atėnai (Graikija) ir Bukareštas (Rumunija).

Vis dėlto, aktyvus audrų sezonas regione kels pavojų žmonių gyvybėms ir jų turtui. Lėta šių audrų progresija lems išaugusį potvynių pavojų, ypatingai šiaurinėje Italijoje ir vakarų Balkanuose.

Dalis jų gali pasiekti netgi Turkiją ar Ukrainą.

Taip pat prognozuojama, kad Alpės šiais metais susidurs su sniego stygiumi. Ypač itališkoji Alpių pusė. Tikėtina, kad sniegingoji žiema prasidės gruodžio mėnesį, tačiau prognozuojama, kad sniego perspektyvos sausį ir vasarį sumažės.

Britų salos ir šiaurinė Europa

Praėjusią žiemą regionas susidūrė su neįprastai dideliu audrų skaičiumi, kurios smarkiomis bangomis ir uraganinės galios vėjais talžė Atlanto vandenyno pakrantes.

Visgi, nepanašu, kad toks scenarijus pasikartos ir šią žiemą.

Laikotarpis nuo sausio iki ankstyvo vasario bus pats aktyviausias žiemos laikas, kalbant apie vėtras, tačiau audrų galimybės negalima visiškai atmesti ir kitais žiemos mėnesiais.

Nedažnos audros šiaurinės Europoje žiemos mėnesiais sukels tam tikro nerimo dėl sausros sąlygų.

„Regionas nuo šiaurinės Prancūzijos iki Vokietijos, ypač vakarų Vokietijoje, išgyveno sausras, taigi šią žiemą mūsų prognozuojamos sausos orų sąlygos situacijai visai nepadės. Kalbant apie vandens rezervuarų papildymą, kuomet upės pasiekia joms įprastus vandens lygius, šis sezonas būtų tam pats tinkamiausias metas, tačiau šiemet taip nenutiks,“ – sakė meteorologas Roys.

Nors sausros sąlygos gali pablogėti, sausesni nei įprasta orai gali būti naudingi regiono restoranams ir atviroms prekyvietėms, besiviliantiems lauke esančias erdves išnaudoti kiek įmanoma ilgiau, taip siekiant atlaikyti pandemijos laikotarpio sunkumus.

Rytų Europa

Praėjusi žiema rytinėje Europoje buvo viena šilčiausių per visą stebėjimų istoriją, kuomet į šį regioną įsiveržė vos keli Arktinių orų pliūpsniai ir sniego laikotarpiai.

Pavyzdžiui, Maskvoje, laikotarpiu nuo gruodžio iki vasario, temperatūros įprastas viršijo vidutiniškai 8°C.

Prognozuojama, kad šių metų žiema pernykštei neprilygs, tačiau taip pat pernelyg ir nenutols nuo jos.

Taip gali nutikti Suomijai, Estijai, Latvijai, Lietuvai, Baltarusijai ir kai kurioms Ukrainos dalims.

Viso sezono temperatūros gali būti šiek tiek aukštesnės už įprastines vidutines, tačiau vienas pagrindinis skirtumas, lyginant su praėjusiais metais bus tas, kad regionas sulauks periodinių šalčio protrūkių, o kartu su šaltų orų įsiveržimais prognozuojamas ir sniego atkeliavimas.

„Nors daugelyje šių vietovių prognozuojame šiltesnę žiemą, tačiau daug kur numatoma ir išaugusi žiemos audrų grėsmė,“ – teigė meteorologas Roys.

Švelnesnės orų sąlygos Suomijoje taip pat gali tapti puikia žinia žvaigždžių stebėtojams, kuomet ilgos naktys nebus tokios atšiaurios.

Saulės aktyvumas išaugs jai pereinant iš žemo aktyvumo periodo, vadinamo saulės minimumu, į aukšto aktyvumo periodą, dar žinomą kaip jos maksimumas.

Šis proceas gali padovanoti įspūdingus šiaurės pašvaistės pasirodymus.

Šią žiemą danguje šoksiančios šiaurinės pašvaistės gali būti įspūdingiausios, kokias šiaurinių platumų gyventojai ir lankytojai išvydo per kelis paskutiniuosius metus, o vienas ar keli pašvaistės pasirodymai galimi ir Britų salose ar kiek toliau šiaurinėje Europoje.

www.gismeteo.lt

Rekomenduojami video