Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vys žiemą iš kiemo

„Žiema, nusibodai! Štiš! Kai iš kiemo ją išvysim, greit pavasaris prašvis!“ – taip vasario 6 d. Užgavėnių sostine pramintose Rumšiškėse bus vejama žiema. Šie metai ypatingi: muziejus minės įkūrimo 50-metį ir švęs 35-ąsias Užgavėnes. Ne ką mažiau įspūdingai žiemą iš kiemo varys ir Vilnius bei Klaipėda. Sostinė stebins iš spurgų pagaminta More, o Klaipėda pirmą kartą žada surengti specialias Užgavėnių orientacines varžybas.

Rumšiškėse pavasaris bus kviečiamas triukšmingai, su dainomis ir šokiais. Šventės svečiai visą dieną turės galimybę išbandyti jėgas tradicinėse Užgavėnių rungtyse, konkursuose ir žaidimuose, pasigaminti Užgavėnių kaukę, pajodinėti muziejaus arkliukais ar važinėtis jų traukiamomis rogėmis. Vyks linksmiausios ir iškalbingiausios Užgavėnių kaukės bei stipriausio Kanapinio rinkimai. Užgavėniautojai taip pat galės išmėginti senovinę karuselę ant ledo – kalvaratą ir dalyvauti rogučių ralyje. Ištvermingiausiųjų lauks smagūs prizai. Ypatingas dėmesys šventėje bus skiriamas sočiam valgymui – juk sotumas per Užgavėnes lemia gerus metus. Kas blynais iš speltos miltų vaišins, kas skanią košę kabins, kas patys sau ir savo draugui blyną iškeps. Muziejaus 50-mečio proga bus kepamas 50 cm skersmens blynų tortas.

Užgavėnių šventė neįsivaizduojama be Lašininio ir Kanapinio kovos. Kanapinis – pavasario ir susilaikymo simbolis, o Lašininis – sotumo ir žiemos. Kad greičiau sniegas ištirptų ir visas blogis bei tamsa išnyktų, bus deginama Morė – tamsos ir blogio simbolis.

Tą pačią dieną, vasario 6-ąją, Užgavėnes švęs ir Vilnius. Siautulingos ir linksmos šėlionės visą dieną vyks Gedimino prospekte. Šventėje laukiami velniai, meškos, giltinės, ožiai, daktarai, ubagai ir visi kiti nusiteikę linksmai padūkti persirengėliai. Atėjusiųjų lauks mugė, blynai ir kiti gardumynai, koncertai, šokiai ir pokštai. Užgavėnių simbolis – Morė – sostinėje šiemet bus neįprastas, netikėtas ir labai skanus. Morė bus pagaminta iš mugės metu tam specialiai verdamų spurgų. Tad kiekvienas su kauke atėjęs šventės dalyvis galės prisidėti dorojant Morę.

Klaipėdos etnokultūros centras klaipėdiečius ir miesto svečius Užgavėnes švęsti pakvies vasario 7-ąją Klaipėdoje, Teatro aikštėje. Tradiciškai siautulingoje ir nenuspėjamoje šventėje nuo 12.00 val. pradėsiantis šurmuliuoti riebaus maisto turgus su gardžiausių, riebiausių patiekalų kvapais vilios susirinkti į paskutinius Morės pietus. Organizatoriai pirmą kartą rengs specialias Užgavėnių šventės orientacines varžybas. Pirmieji ir greičiausiai turą įveikę dalyviai gaus specialų Užgavėnių prizą.

Teatro aikštėje bus galima paskanauti ką tik iškeptų lietuvininkų vofelių, įvairiausių blynų, gardaus šiupinio, spurgų, troškintų kopūstų su kiauliena, įsigyti gardžios duonos, pyragų, mėsos ir žuvies gaminių bei kitų kokybiškų tautinio paveldo ženklu pažymėtų maisto produktų. 16.00 val. užsidegs Morė.

Rekomenduojami video