Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vokietijoje prieglobsčio paprašė 35 Turkijos diplomatai ir jų šeimų nariai

Vokietijos VRM oficialiai patvirtino, kad po nesėkmingo pučo Turkijoje 35 žmonės su šios šalies diplomatiniais pasais paprašė prieglobsčio Vokietijos Federacinėje Respublikoje. Tai pirmadienį per spaudos konferenciją pareiškė ministerijos atstovas Johannesas Dimrothas.

„Iš tikrųjų, Federalinės migracijos ir pabėgėlių reikalų žinybos duomenimis, iš viso 35 žmonės su diplomatiniais pasais pateikė prašymus“, – sakė jis. Anot pareigūno, „į šį skaičių įeina ir šeimų nariai“. „Noriu pažymėti, jog nėra procedūros, kuri leistų tvirtinti, kad tai – galutinis skaičius“, – pridūrė J. Dimrothas.

Anksčiau Vokietijos žiniasklaida pranešė, kad po mėginimo įvykdyti valstybės perversmą buvo anuliuoti aštuonių Turkijos ambasados Berlyne darbuotojų pasai. Mažiausiai trys diplomatai, tarp jų – karo atašė, paprašė prieglobsčio Vokietijoje.

Ankara juos įtaria galimais ryšiais su Jungtinėse Valstijose gyvenančio musulmonų pamokslininko Fethullah Guleno judėjimu. Turkijos vadovybė laiko F. Guleną vienu iš mėginimo įvykdyti karinį perversmą organizatorių.

Rekomenduojami video