Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vienintelis prancūzų džiaugsmas karantino laikotarpiu – sūris

Įvairius sūrių gabalus prancūzams pardavėjams pastaruoju metu tenka pjaustyti itin daug. Mat per karantiną smaguriauja visi pasaulio gyventojai, o Prancūzijoje šeimos – ypač. Užsidarius restoranams maisto gamyba persikėlė į namus, tad nenuostabu, jog sūrio suvartojimas šalyje išaugo 8 procentais. Ankstesniais metais paaugdavo vos 2 procentais.

Prancūzų mėgstamiausias buvo mocarelos sūris. Jo paklausa šoktelėjo daugiau nei penktadaliu. „Savotiškai mes padėjome žmonėms nepaniurti iki galo. Mat liko vienas malonumas – vakarienės stalas su geru vynu, skania duona ir sūriu. Tada valandai pamiršti viską. Ir tai nuostabu, nes dalykai, įprastai mums teikiantys džiaugsmą – teatrai, kino teatrai, restoranai – uždaryti.

Tad sūris buvo tarsi gryno oro gurkšnis ir mes tuo didžiuojamės“, – sako sūrio parduotuvės savininkas Augusting Denous. Sūriui šalyje sekasi kur kas geriau nei tokiems produktams kaip šampanas ar žuvis. Vis tik skaičiuojama, kad pieno pramonė Prancūzijoje kenčia – užsidaro vis daugiau įmonių.


Rekomenduojami video