Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Uraganų nuniokotos šalys skuba grąžinti gyvenimą į normalias vėžes

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ir Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorius Borisas Johnsonas lankėsi savo šalių teritorijose Karibuose. Abi šalys buvo kritikuojamos dėl prasto reagavimo į uraganą Irmą ir nesugebėjimo evakuoti teritorijose gyvenančius žmones. Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May šiandien paskelbė, kad Britanija papildomai skirs dar 25 mln. svarų paramos nuo Irmos nukentėjusiems jų teritorijų žmonėms.

Štai kaip atrodo uragano Irmos nuniokotos britų Mergelių salos. Uraganas savo kelyje šlavė viską, palikdamas žmones be namų, elektros ir švaraus vandens. Irma nusinešė daugiau kaip 40 gyvybių ir padarė žalos ekonomikai už beveik 300 mlrd. dolerių.

Jungtinėms Valstijoms priklausančiose Mergelių salose uraganas taip pat padarė milžiniškos žalos. Dabar visuose regionuose žmonės, padedami gelbėjimo tarnybų ir karių, pradeda tvarkyti audros padarinius. Didžiosios Britanijos premjerė trečiadienį parlamente pranešė, kad vyriausybė papildomai skirs 25 mln. svarų nukentėjusiems nuo uragano.

„Noriu pranešti, kad šiandien skirsime papildomą 25 mln. svarų paramą. Tai papildomi pinigai prie mano praėjusią savaitę paskelbtų 32 mln. svarų. Į regioną nusiuntėme tūkstantį karių, dar du šimtai atvyks kitą savaitę, tarp jų ir 60 policijos pareigūnų. Daugiau kaip 40 tonų humanitarinės pagalbos jau pasiekė regioną“, – sakė Th. May.

Didžioji Britanija atsiuntė tūkstantį karių – tai didžiausias dislokuotų britų karių skaičius užjūryje, po operacijos Libijoje – sako į regioną atvykęs užsienio reikalų sekretorius Borisas Johnsonas. Jis patikino, kad Didžioji Britanija nepaliks savo teritorijų likimo valiai ir padės, kiek tik reikės.

Prancūzijos prezidentas, antradienį atvykęs į Šv. Martyno salą, pats pamatė, kokių nuostolių patyrė saloje gyvenantys žmonės. Prancūzijos ir Nyderlandų vyriausybės sulaukė daug kritikos dėl per lėto veikimo ruošiantis uraganui. Prancūzijos prezidentas sako, kad dabar ne laikas ginčams ir diskusijoms. Prioritetas – gyvenimą grąžinti į normalias vėžes.

„Norėčiau, kad čia nuo rytojaus statytume šios salos ateitį. Galiu jums pažadėti: Šventojo Martyno sala atgims. Bus dienų, kai kils dvejonių, pykčio, bet būsime čia, kad padėtume jums. Aš būsiu čia, kad padėčiau jums. Šventojo Martyno sala atgims“, – kalbėjo Prancūzijos prezidentas E. Macronas.

Jungtinėse Valstijose pramogų pasaulio žvaigždės specialioje tiesioginėje televizijos transliacijoje vakar rinko aukas nukentėjusiems nuo uraganų Irma ir Harvis. Žmonės galėjo skambinti operatoriais įdarbintoms pramogų pasaulio žvaigždėms ir aukoti pinigus. George`as Clooney, Robertas De Niro, Justinas Bieberis, Julia Roberts, Oprah Winfrey, Tomas Hanksas ir dešimtys kitų garsių žmonių per valandą surinko 14,5 mln. dolerių.

Aukoja ir didelės kompanijos. „Apple“ skyrė 5 mln. dolerių, chemijos pramonės milžinė „Merck“ skyrė milijoną. Gamtos stichijos padaryta žala reaguoti ir padėti privertė vyriausybes, kompanijas ir paprastus žmones.

Rekomenduojami video